Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek kihertéltessem a...

Szerintetek kihertéltessem a kandúr cicámat? Előnyei, hátrányai?

Figyelt kérdés
2011. dec. 9. 15:39
 1/10 anonim ***** válasza:

Előnye: nyugodtabb lesz, nem fog csavarogni, kisebb az esélye a verekedésnek, nem hallod majd a randi "szavát", nem jelöl mindenhova a lakásban

Hátránya: nagyobbra nő (nekem a nőstény cicám volt akkora mint egy nem ivartalanitott kandur, hajlamosabb az elhízásra

2011. dec. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
még az előnyökhöz sorolnám, hogy nem növeled a kóbor macsekok számát
2011. dec. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)akkor szerintem az lesz,csak nem szerettem volna "megfosztani" tőle...,d muszáj leszek...de már elmúlt 1 éves az baj?
2011. dec. 9. 16:02
 4/10 anonim válasza:
max megnyugszik és aranyos kis bújós cicus lesz :)
2011. dec. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

nem baj ha már elmúlt egy éves, semmi probléma nem lesz belőle.

Hidd el ő nem fogja érzékelni hogy van e neki vagy nincs neki (heréje) az ilyen "drasztikus depresziós gondolkodás" csak az emberek fejében van... meg az állatos filmekben ami szintén az emberek fejéből pattan ki...

2011. dec. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Csak esztétikai a hátrány. Meghízik, oszt lesz egy dagadt Garfield-od :-)
2011. dec. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
jah,csak más szinbe:)de köszi azért a válaszokat,sokat segitettetek:)
2011. dec. 11. 12:46
 8/10 anonim ***** válasza:

Nálunk nem "divat" az ivartalanítás, de ebben az is benne van, hogy ha lesz kiscica, akkor meg is hagyjuk, és őt is beoltassuk, rendesen etessük, és foglalkozunk vele. Szerencsére megtehetjük, és kell is a macska.


Viszont van előnye is. Rengeteg a kidobott macska, vagy amelyik csak egyszerűen elkóborol. Mondom én nem szeretem, és nem is fogom ivartalanítani a cicusaimat, de vállalom is a felelősséget értük. Szerintem ha nem akarsz kiscicákat, akkor ivartalanítsd ki.

2011. dec. 12. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ!Én se "szeretem" az ivartalanitást,d szükséges,ha nem akarunk több cicát és nálunk már van elég és nem szeretnék már többet,miattuk se ha nem birjuk őket felnevelni...Sajnos,pedig legszivesebben minden cicát meghagynék:)
2011. dec. 12. 18:01
 10/10 anonim ***** válasza:
ELŐNY: Saját tapasztalat: Nekünk van egy cicusunk amit mielött ivarérett lett volna heréltettünk ki nem hízott el már 10 éves csak hatalmas. Sőt kinti macsek csak ha nagyon hideg van jön be. És még sosem csavargott el.
2012. jan. 31. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!