Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicánknál fülatkára gyanaksz...

A cicánknál fülatkára gyanakszunk. Lehet? Megoldás lehet, ha csak állatpatikában kérünk rá gyógyszert?

Figyelt kérdés

Csütörtökön került hozzánk (egy ismerősünknek költöznie kellett ahová nem vihette a cicát), már akkor gyanús volt, hogy a szeme fölött ritkább a szőre.

Később feltűnt hogy sokat vakarja a fülét. (Ezért a szőrkopás.)

Megnézegettem a fülét és ilyen barnás/feketés váladék van benne.

Most már a fejét is megszokta rázni.

A neten utánanéztem, és fülatkára gondolok.

Ha nem muszáj akkor nem vinném el állatorvos azért, hogy megállapítsa ugyanezt, és fizethetek érte.

Természetesen ha nem egyértelmű akkor irány a doki. :)


Mit tanácsoltok?


Köszönöm előre is :-)


2012. jan. 12. 22:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos kénytelen leszel elvinni.

Az orvos tudja szakszerűen kitisztítani neki.

Aztán befújja egy speciális sprayvel.

majd ad fülcseppet amit 2-3 hétig naponta kell csepegtetned neki.

A macskának minden baja lesz, meglátja a cseppet már menekülni fog.

de ha nem kezeled neki akkor előbb utóbb csupa seb les az egész macska és vésere fogja karmolni a fülét.

sajnos tapasztalat

2012. jan. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az én macskám a fülatkába halt bele, pont azért mert hülye voltam és azt hittem tudok rajta magam is segíteni. Pár nap után elvittem állatorvoshoz, kitisztította neki, adott valamiket rá hogy kenjem neki otthon, de már késő volt, másnapra meghalt. Mindez a nyomorult fülatka miatt. Szóval mindenképp orvoshoz vidd el minél hamarabb.
2012. jan. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia! Az én cicámnak is sokáig volt fülatkája, mert mi azt hittük kezdő macskásként hogy kosz, de egy két hónapos nyakba csöppentős kezelés után elmúlt neki! Itthon azért, orvosi utasításra törölgettem neki parafin olajjal. 2400 forint egy hónapra az Advocate. Megéri!
2012. jan. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mi elvittük állatorvoshoz,advocatet adott rá,meg kitisztította.Azóta jó.Patikában nem hinném,hogy tudsz rá venni,mert azthiszem az ilyen tarkóra csepegtetős cuccok csak receptre válthatók.
2012. jan. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tanácsokat. El is indultunk a dokihoz, elvileg 8ig rendel, de már 8 előtt 20 perccel sehol senki nem volt. :-(

Tudom, nem ilyenkorra kellett volna időzíteni, de sajnos így alakult, majd holnap reggel.


Ami még érdekelne, hogy nagyjából ezért mennyit fogunk fizetni? Azt olvastam, hogy 3500 Ft a vizsgálati díj, de gondolom erre még rájön a fültisztítás, meg még kitudja mi.

2012. jan. 13. 20:22
 6/9 anonim ***** válasza:
74%

Nálunk is ennyi volt kiirva vizsgálati díjnak.Mikor bevittük a cicát,kiderült hogy macskanáthás volt.Adott neki egy tablettát,2 szurit,advocatet,nagyon alaposan kitisztította a fülét,otthonra adott 6 napra antibiotikumot meg 2 napra fájdalomcsillapítót.Azt hittük 15 000 alatt nem jövünk el.Hát a végén a doki 4200 Ft-ot kért :)

Szerintem a vizsgálati díj az,mikor a macskádnak pl szted piros az íne,elviszed,doki megnézi,de semmi baja,akkor kéri el a 3500 ft-ot.

2012. jan. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mi is atkával szenvedünk,Dexoryl-t írt neki, napi 2x kell csepegtetni a fülébe, 7-14 napon keresztül!2700 volt a vizsgálat, ebbe bele tartozott 3 fajta injekció, és a fültisztítás, stongholdot raktunk még a nyakára az volt kb 2000 ft, plusz a dexoryl csepp volt 3200 ft.Majd viszsa kell vinnem ellenőriztetni, és kitisztíttatni újra, az már csak 1600 ft lesz!Sajnálom nagyon én is, mert azt sem tudja hova menjen, ha meglátja a kezemben a cseppes dobozt!Nekünk sebünk is van a fül tövében, minden nap betadinnal kenem, körbe nyírtam, hogy ne legyen a sebnél szőr.Ezért is adott injekciókat, hogy gyorsabban gyógyuljon!
2012. jan. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Először az orvos kitisztítja, és utána adjatok neki bőrre cseppentős bolha-kullancs-atkairtót. Mi Strongholdot szokunk használni, az a legjobb, nem is jön vissza sokáig (hónapokig) az atka
2012. jan. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"nem vinném el állatorvos azért, hogy megállapítsa ugyanezt, és fizethetek érte. "

Jó esetben nem csak ezt a megállapítást kapod meg tőle, hanem a szükséges azonnali beavatkozást, orvosságokat, tanácsot stb. Szóval épp azt, amit ingyen vártál itt :)

Én éppen most vagyok túl egy fülatkás körön: egy endoszkópos vizsgálat, igen alapos fülmosás, 1 advocate csepp és 10 nap múlva kontroll, 7500 Ft.

Nyilván 1-2 napon nem múlik, de a fülatka a macskának hosszútávon kínszenvedés, úgyhogy én nem ezen spórolnék...

2016. máj. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!