Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen egy sziámi cica kölyök?

Milyen egy sziámi cica kölyök?

Figyelt kérdés

Szeretném megtudni, hogy érdeme-e vásárolnom ezt a fajtát? Kislányt szeretnék!

Olvastam, hogy agresszív a természetük, és "harapósak" ! Félek, hogy esetleg megtámadják a gyerekeket! Illetve. hogy nagyon hangosak!Azért lehet tőlük aludni?

Köszönöm a választ%


2012. jan. 23. 18:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Hát az igaz hogy többet nyávog egy átlagos macskánál de nem agresszív és gyerekek mellett jól elvan ha nem nyúzzák mert akkor tényleg harap de amúgy nem
2012. jan. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Apunak volt, és igen, tényleg agresszívak. Egy igazi egyéniség, apu cicája konkrétan házőrző szerepet töltött be, megtámadta a gázórást:D Gyakran apára is ráment, mert jó murinak találta, de apa nagyon szerette őt. Rendszeresen átmászott a szomszédba, ahol kisbaba volt, ezért el kellett ajándékoznia. Kis gyerek mellé nem tanácsolnám, inkább nagyobb gyerekekhez, akik nem ingerlik.
2012. jan. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Igen a nagyszüleimé is jobban őrzi a házat, mint a kutyájuk.:D Egyébként én úgy vettem észre, hogy egygazdás, a többieket pedig nem kedveli, sokat nyávog és szeret karmolni, szerintem gyerek mellé tényleg nem való.
2012. jan. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Én a harmadik gazdája vagyok a mi sziáminknak, 6 évesen került hozzánk, előttem hányódott erre-arra egy ideig, de már első este ölben ült és dagasztott, azóta is ragaszkodó.


Viszonylag hangos. Nagyon ritkán előfordult,hogy "harapott", mikor nagyon jól érezte magát, ráfogott a karomra foggal. Egyszer csinálta ezt akkor is, mikor fájt neki, amit csináltam rajta. Különben olyan bamba jámbor állat, hogy hihetetlen. Mindent eltűr, ha már nagyon nem tudja elviselni, inkább elbújik. Nagyon okos is, csak akkor karmol, ha már halálra van ijesztve és visitás-kapálózás nem vezet eredményre, de akkor sem direkt, csak kapaszkodik menekülés közben, ha rosszul fogjuk (ld. fürdés,attól fél)


Amúgy tökéletesen ért mindent, csak időnként konkrétan leszarja, hogy nem szabad stb. Egyszer számoltam, 14x tettem le magam mellől és 15x is visszajött, de már olyan lassan mintha abban reménykedne, hogy ha egyszerre csak fél centit közeledik, akkor nem látom meg.

2012. jan. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja és nem bántásból, de egy rendes szépen tenyésztett sziámi, aminél figyelnek arra is, hogy ne legyen idegbajos a példány és rendesen törődnek is vele, nem hagyják sokat magára, az nem lesz agressziv.
2012. jan. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Igen szép példányt vásárolnék meg! Hát eléggé vegyesek a válaszok, mondjuk gondolom minden cicánál előfordul, hogy megkarmol...házi cicáink voltak, ők is karmoltak ha olyan kedvük volt..

köszi a válszokat

2012. jan. 23. 20:52
 7/15 anonim ***** válasza:
Nagyon aranyos, rengeteget kell vele foglalkozni, viszont a törődést mérhetetlen szeretettel hálálja meg. Igen, hangos fajta, sokat és jellegzetes hangon nyávog. Elég öntörvényű, de olyan mókás, hogy nem lehet rá haragudni, legalábbis én nem tudok... :-) Olyan embereknek ajánlanám, akik nem "kontroll mániások", vagyis nem lesznek mérgesek akkor, ha a cica pontosan az ellentétét csinálja annak, amit esetleg ők akarnak. Ivartalanítás után sem híznak el, szép a bundájuk, könnyű rendben tartani, okosak, sokat hízelegnek, csodás a kék szemük...szóval leszámítva a fenti "jellembeli nehézségeket", csak ajánlani tudom a sziámi cicut.
2012. jan. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

Neked is csak kirakatmacska kell, előre sajnálom, amelyik hozzád kerül.

A sziámi az, amelyiket a legkevésbé ajánlanák gyerek mellé. Nem kell azért megvenni, hogy 2 hét múlva vaterán, vagy valamelyik menhelyen kössön ki.

2012. jan. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Annyira boldog vagyok,hogy vannak emberek akik anélkül,hogy ismernének egy kérdés alapján olyan következtetéseket vonnak le amik nem csak,hogy nem fedik a valóságot, de hülyeség is.

Megkérdeztem,mert sokat olvastam a neten, és gondoltam megkérdezem olyanoktól akik valóságban gazdik. Ezért találták ki az oldalt..Nem egy macskám volt, és egyik sem kötött ki a neten..ekkora hülyeséget írni....

2012. jan. 26. 10:31
 10/15 anonim ***** válasza:
Nekem is sziámi macskám van,nagyon imádom,tényleg igazi egyéniség és nagyon mókás :)Hangosnak nem mondanám,akkor nyávog,amikor kaja kell.De gyerek mellé nem ajánlanám,mert tényleg támadós.Persze mókából.A mienk lesből vár,és ha elmegy előtte valaki,akkor ráugrik,ettől egy kisgyerek el is eshet.
2012. jan. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!