Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen egy sziámi cica kölyök?

Milyen egy sziámi cica kölyök?

Figyelt kérdés

Szeretném megtudni, hogy érdeme-e vásárolnom ezt a fajtát? Kislányt szeretnék!

Olvastam, hogy agresszív a természetük, és "harapósak" ! Félek, hogy esetleg megtámadják a gyerekeket! Illetve. hogy nagyon hangosak!Azért lehet tőlük aludni?

Köszönöm a választ%


2012. jan. 23. 18:11
1 2
 11/15 adácska válasza:
46%

Nekem kislány sziámim van:)

Mindig is ellene voltam a pénzért vásárolt állatoknak,vele is szerencsém volt, egy menhelyről hoztuk el,kb. fél éves korában.Azóta már volt 2 kiscicája is.:)(akiknek szerintem "tipikus" sziámi jegyeik vannak:az egyik kicsit kancsi lett,a másiknak pedig görbe lett a farka vége.bár lehet,hogy azt az apjától örökölte:D)Nagyon gondoskodó anya volt,egy perce sem hagyta magára a piciket.

Nagyon szelíd,dorombolós,szeret dörgölőzni,és velem aludni. Ahogy előttem már írták, tényleg kicsit bambácska,de az olyan vicces tud lenni:D Nagyon játékos,soha nem fárad el.Egy cukorkával is olyan jól el tud játszani.

Én még nem tapasztaltam,hogy agresszív lenne.persze játékból karmolászik,de egyáltalán nem erősen/fájdalmasan.Az én cicám nem jön ki jól más macskákkal.Amikor pároztattuk,akkor is kellett 2-3 nap mire megszokta a fiú cicát,nem fújtatott rá,és nem volt olyan a farka mint egy mókusnak:D Úgy vettem észre,hogy nem bírja elviselni,ha más állat is van a lakásban,félti a területét.

Csak akkor nyávog,ha : - reggel felakar ébreszteni -éhes -és amikor tüzel.

Egyébként nagyon szeretnivaló.

2012. jan. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
100%

Nekünk egy fiú sziámink van. Szörnyen ragaszkodik, ha leszalad valamelyikünk boltba úgy, h egyedül marad itthon, ugyan úgy hízeleg, amikor visszajövünk, mintha már több órája nem látott volna. Amikor elhoztuk kb egy órát a kanapé alatt gubbasztott, de utána már mászott is az ölünkbe. Jackket nem mondanám hangosnak, csak akkor nyafog, ha kaja kell neki. Egyébként nagyon okos. Úgy jelezte nekünk, hogy éhes, hogy az whiskas alutasakot a táljába tette. Egyszer a hűtőt is kinyitotta, kivette a kajáját, de máshoz hozzá sem nyúlt. Gyerek mellé azért nem ajánlanám, mert amikor rájön az 5 perc, elkezd harapni és karmolni. Lesből ránk is ránk szokott támadni kb naponta, bár mi kergetőzni is szoktunk vele pont emiatt. Gondolom ezzel tápláljuk benne azt, h játszhat velünk, de nem gond, mert mi is élvezzük. :)


Ajánlanám figyelmedbe a 101 kiscica című műsort, abban volt egy fajta, aminél megemlítették, hogy nagyon jól kijön a gyerekekkel, de már nem emlékszem melyikről beszéltek. :)

2012. jan. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszolóknak!

Igazából nincs gyerek a házba, hanem a látogatókra gondolok itt, az unokákra! Miattuk tettem fel azt a kérdést!:)

2012. jan. 27. 11:40
 14/15 anonim válasza:
Nekünk minden látogatóval kedvesen viselkedik, nem kell sok idő, hogy nekik is elkezdjen hízelegni. Gyerek látogatónk még nem volt, így nem tudom, hogy velük hogy viselkedne, de az biztos, hogy a farokhúzgálást nem viselné el. Talán a nagyobb gyerekekkel ellene.
2012. jan. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Akárcsak kívüle a többi macskakölyök, aranyos kinézetű.
2012. febr. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!