Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicámnak lehet kutya konzerv...

A cicámnak lehet kutya konzervet adni?

Figyelt kérdés
A cicámnak szeretnék adni kutyakonzervet de még mellette adnák neki rendes kaját is... Így nem lenne semmi baja? Mert halottam hogy volt olyan macska aki belehalt.
2012. jan. 26. 15:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Ha abból indulunk ki, hogy a kutyám él, és adtam neki macskakaját, akkor igen. De miért szeretnél neki kutyakonzervet adni? Inkább macsekoknak való kajával etesd, az biztos, hogy nem árt neki.
2012. jan. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
11%
Miért adnál neki kutyakonzervet? Pláne, ha tudod, hogy halt már bele macska... Vagy épp most akarod kinyírni? Ha nem, akkor etesd rendesen.
2012. jan. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Néha lehet, persze, de arra érdemes odafigyelni, hogy a cica- és kutyakonzervek kicsit más összetételűek.
2012. jan. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
67%
persze hogy lehet, miért ne lehetne, az pedig kamu hogy volt olyan macska aki belehalt volna ebbe, nem kell mindent elhinni. Régen pld 20 évvel ezelőtt szerinted mivel etették a macskákat? csak maradékkal! leves ha maradt, tészta, húsmaradék,kenyér, esetleg néha tej, szerinted mi baja lenne? semmi!!!
2012. jan. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
40%
Utsó tök igazad van :D off: erről eszembe is jutott, hogy mennyire feltudom hergelni magam, amikor valaki csak kutyatáppal/macskatáppal eteti a kutyáját/macskáját, merhogy az való nekik. Ja rohadtul, csak éppen nem véletlen hogy ezek az állatok rákosak lesznek, meg minden franc. A száraz kutyatápokban mellesleg szinte csak mesterséges anyagok vannak, meg aromák, hogy a kutya megkívánja. A konzerv egy fokkal jobb, de abba is nulla tápanyag. A legjobb a házikoszt és kész (persze változatosan, jó arányokban).
2012. jan. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem ajánlott, mert egyrészt zsírosabb, mint a macskakonzerv, ezért hasmenést okozhat. A másik pedig az, hogy a kutyakonzervből hiányzik a taurin adalék, ami viszont nagyon fontos a cica veseműködéséhez, mert az ő szervezete nem termeli. Tudom, sokan írják, hogy "én is azt adok évek óta, nincs gond". De azt honnan tudja, hogy mennyivel rövidíti meg a cica életét?
2012. jan. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Oké köszi a válaszokat :) Én úgy szoktam hogy reggel egy kis konzerv és este felé meg a maradék..Csak az a baj h a macska konzerv sokkal drágább de van olyan nap is amikor csak házi kosztot adok neki.Szóval nem csak konzervet kapna minden nap ..
2012. jan. 26. 20:07
 8/18 Rotis_lány ***** válasza:
50%

# 5/6: "A száraz kutyatápokban mellesleg szinte csak mesterséges anyagok vannak, meg aromák, hogy a kutya megkívánja."


Jah, ha olyan szarokat veszel, mint pedigree, darling és társai. Vedd a fáradságot, és nézz meg egy NORMÁLIS tápot, és hasonlítsd össze, mielőtt osztod itt az észt, és a hülyeségeid.


Kérdező: Ha egyszeri alkalomról van szó, akkor nyugodtan odaadhatod neki, de tartósan nem ajánlott, mert más-más szükségleteik vannak a cicáknak mint egy kutyáknak. Például magasabb a fehérjeszükségletük, és kevesebb zsír kell nekik. Na meg, amit az előző válaszoló már leírt, a kutyakonzerv nem tartalmaz taurint, ami a macskák számára nélkülözhetetlen aminosav.

2012. jan. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Szóval kb. egy héten 3-4-szer kapna vacsorára konzervet és még mellé kapna egy kis maradékot reggelire.Így jó lenne??
2012. jan. 26. 20:09
 10/18 A kérdező kommentje:
És még lehet hogy lesz olyan hét is amit ki fogok hagyni..
2012. jan. 26. 20:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!