Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicámnak lehet kutya konzerv...

A cicámnak lehet kutya konzervet adni?

Figyelt kérdés
A cicámnak szeretnék adni kutyakonzervet de még mellette adnák neki rendes kaját is... Így nem lenne semmi baja? Mert halottam hogy volt olyan macska aki belehalt.
2012. jan. 26. 15:51
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Rotis_lány

És mennyibe is kerülnek az igazán jó kutyatápok? HORROR DRÁGA. Szerinted Mo-n kinek van erre pénze? Még mi emberek is éhezünk, nemhogy százezrekért vásároljunk a kutyának tápot. Persze, van aki megteheti. De mellesleg én ezekben a tápokban sem bízom. Egész biztos vagyok benne, hogy ezek is tele vannak szintetikus anyagokkal. Régen, amikor még nem léteztek tápok, szerinted volt ennyi rákos, meg rövidéletű kutya? Hát rohadtul nem.

2012. jan. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Rotis_lány ***** válasza:

Tudom sajnos mennyibe kerülnek. Néhány tápnál ebben benne van a márkanév megfizetése is. De vannak olyan esetek, például betegség, amikor nem tudsz mit tenni, meg kell venni a drágát, mert kivették a kutya 3/4 gyomrát, és olyan erős táp kell neki, ami elegendő energiát biztosít. A mi esetünkben gyomorcsavarodás, ami a nagytestű kutyák betegsége volt régen is. Maximum nem kerültek el orvoshoz.

És nem a házi koszt ellen vagyok, hanem az olcsó gagyi tápok ellen, ami tele van színezékkel, tartósítószerrel, ízfokozóval, és nemritkán még műtrágya is előfordulhat benne. Nem értem, hogy kerület egyáltalán forgalomba az ilyen. És régen is volt rákos, beteg kutya, sőt! A kutyák, macskák átlagéletkora nem érte el a 10 évet se.


Kérdező: heti 3-4 alkalom sok! A macska konzerv nem drágább mint a kutya konzerv.

2012. jan. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Vegyél neki inkább friss húst. Én a csirkésnél pulykanyesedéket veszek, ami szinte színhús, 900,-Ft/kg. Napi 10 dkg elég + jobb minőségű száraztáp van előtte egész nap. ( a húst apróra vágva, kiadagolva a mélyhűtőben tartom) Hidd el, sokkal kifizetődőbb. Alig van széklete, abból látszik, hogy a konzervben mennyi töltőanyag van, mert attól tripla mennyiségű volt. Állatorvossal előtte megbeszéltem, jóváhagyta.
2012. jan. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Utolsóval egyetértek, mi is kb. ennyiért vesszük a cicának a pulykaaprólékot. Kb. 8-900 Ft. kilója. Nálunk kb. 2 hétig elég egy kiló.

Mellé jobb minőségű tápnak ajánlom az Acanát, 7kg 7ezer Ft, ami kb. fél évig elég, vagy még tovább!!!


Így nem kell szegényt házikoszttal sem kínozni, meg mindenféle kutyakajával. Sokan mondogatják, hogy dehát az ő macskájuk ilyeneket eszik, de abba már nem gondolnak bele, hogy jó, ha 6-7 évig élnek, vagy szétfossák az egész napot, vagy betegségbe belehalnak.

Régen is ezt ették? Nem drága, régen patkányt, egeret, madarakat, madártojást ettek. Azaz HÚST. Viszont szobacicánál már elég nehéz lenne megoldani, hogy vadásszon, kinti cicának meg végképp nem jó, hiszen fene tudja, milyen patkánymérget kajált be az "áldozat", amibe a macska is belepusztul.

Úgyhogy nem érdemes a régi időkkel jönni, mert most már sajna nem azok az egészséges, kövér és tápláló egérkék rohangálnak, amikből tényleg fent tudja tartani magát a macska.


Anyósom pont ilyen. Van nekik mindig vagy 3-4 macskájuk, oltatni luxus, kaját jó ha kapnak némi maradék krumplistésztát, húst még nem nagyon láttak szerencsétlenek és komolyan azt hiszi, hogy ő jó macskatartó... Mert, hogy "há megeszik ezek!" Aztán csodálkoznak, hogy egy macska kb. 2 évig él ott, aztán vagy eltűnik, vagy megpusztul.


Ha valaki szereti az állatát, akkor mindent megtesz azért, hogy az állat egészséges és boldog legyen. Aki ilyen-olyan magyarázatokkal ezt nem teszi meg (nincs péééz, nincs időőő) az meg ne tartson állatot, egyáltalán nem kötelező.

2012. jan. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
4. vagyok. A mi macskáink szoktak néha egerészni, meg is eszik. Legalább fél óráig csak eljátszanak velük. Olvastam hogy csak akkor eszik meg rögtön ha éhesek ha nem akkor, játszanak vele sokáig, de mi is mindent adunk neki, táp, konzerv, maradék, tej, megeszik szép macskák. Viszont házimacskáink vannak, a házimacskákat viszont nem kötelező beoltani. Az orvost is megkérdeztük. Csak fajmacskáknak kötelező, ja és nem beteg nem hoz haza semmit,max az udvarba megy ki, kinti benti macska. Nem akarok védeni senkit azt is utálom ha valaki a kutyáját nem oltja be de a házicicát nem kell!
2012. jan. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Úristen, utolsó... Mert szerinted egy fajtatiszta macska gyengébb? Nem gyengébb, sőt, sokkal tovább fog élni az én Maine Coonom, mint a te szerencsétlen, alultáplált, oltatlan macskád, akinek lehet, hogy a szülei testvérek voltak!

Kinti macska és komolyan azt hiszed, hogy nem fog bekapni egy jó macskainfluenzát? Nem beszélve a férgekről, amik nyilván már komplett királyságot alkottak a macskád beleiben. Hiszed, vagy sem, minden macskát oltatni kell. Nem, nem kötelező, hiszen nincs törvénybe foglalva, de ha azt akarod, hogy egészséges legyen és ne patkoljon el már attól, ha egy mésik macska rátüsszent, akkor beoltatod.


Kezd elegem lenni, hogy mindenki azzal jön, hogy a kétes eredetű, vérfertőzött utcaharcos macska erősebb, mint egy fajtatiszta, szűrt szülőkkel rendelkező, rendesen etetett és oltatott macska.


Ha valaki annyit nem tud a macskákról, hogy oltatni kell, akkor MINEK TART??? Dísznek? Vagy hogy legyen mit fogdosnia a gyerekeknek?

2012. jan. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

nem mondtam, sőt nem s utaltam arra hogy egy fajtiszta macska gyengébb, miért lenne az?

"mint a te szerencsétlen, alultáplált, oltatlan macskád, akinek lehet, hogy a szülei testvérek voltak! "

alultáplált? elárulom tök kövér, főleg ilyenkor télen, de hogy a lelked megnyugtassam mindennap adok neki tápot vagy konzervet, de a macskának oda fogom adni a maradékot is, 1. mert szereti, és igényli 2 semmi baja nincs tőle 3 minek dobjam ki, ha megeszi a macska, és szereti is? ivartalanitottuk, és bizonyára tudod te is ha ivartalanítva van akkor nem megy el a területéről bár megesik de én szinte csak az udvarba vagy a kertbe vagy bent látom a kályha melett. Volt régebben is macskánk akkor még táp se volt(akkor kezdek bejönni amikor szegény már öreg volt) és képzeld sose nem volt beteg. Ja és nem mutatja jelét a betegségnek nincs a beleinek semmi baja, meg nem férges, nem bolhás(jézusum, de paraszt vagy) sőt amikor legutoljára itt volt az orvos meg is jegyezte hogy milyen szép,látszik hogy egézséges, meg hogy milyen ragaszkodó,álltkánk van. Ja tehát nem véfertőzött, és mi az hogy utcaharcos? ebből látszik hogy semmit nem tudsz az állatokról mert ilyen nincs hogy utcaharcos macska. Bár komolyan kiváncsi lettem milyen az utcaharcos macska áruld már el?



ja nincs gyerekem, ugyh nem a gyereknek tartom a macskát:D

2012. jan. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Utsó előtti ne legyél olyan biztos benne hogy a te maine coonod nem beltenyésztett xD ha csak nem nálad született. Bírom, hogy egyesek mennyire megbíznak a tenyésztőkbe, holott ott is nagyfokú beltenyésztés megy. És igen a keverék állatok sokkal strapabíróbbak, mint a fajtatiszták. Pont ezért, mert a fajtatisztáknak túl homogén a génkészletük, ezáltal az immunrendszerük is gyengébb...(amikor egyszer egy barátom kinézett macskakiállításon magának egy gyönyörű maine coon-t, és közölte, hogy kinti/benti macska lenne, maga a tenyésztő mondta, hogy arra nem alkalmasak ezek a macskák, mert túl kényesek)

Azzal viszont én se értek egyet, ha valaki nem oltja/féregteleníti a macskáját. Azt pedig végképp nem értem, hogy macskáknál mért nem kötelező a veszettség elleni oltás.

2012. jan. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!