Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 3 hetes kiscicát (már szobatis...

3 hetes kiscicát (már szobatiszta) hogy érdemes elkezdeni nevelni? , vagy egyáltalán hogyan foglalkozzunk vele?

Figyelt kérdés
2009. máj. 29. 20:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%
Mit kell egy cicán nevelni? Adjál neki enni, inni, simogasd és játsszál vele sokat! Ha olyan helyre mászik fel, ahová a továbbiakban nem szeretnéd (pl. konyhaasztal), akkor meg tapsolj egy nagyot, és mondd neki hangosan, hogy "sicc". A hirtelen hangtól megijed, leugrik onnan, és egy idő után megtanulja, hogy oda nem szabad mennie.
2009. máj. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%

Igenis kell nevelni, annak ellenére hogy a macska úgymond nem idomítható. Ha valami olyasmit csinál, ammit a közeljövőben nem szertnél rendszeresen tapasztalni, mindenképpen add a tudtára (taps, vagy csapj az asztalra).

Birtokba vesz mindent, és ha nagy lesz, már lehet nem szeretnéd hogy az ebédlőasztalon kaszinózzon.

2009. máj. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen , a macsekokat lehet nevelni, mindenre, nálunk a kertbe megállnak a folia elött mert Nem lehet bejönni ! Asztalra nem másznak mert nem lehet / amugy bejáratos minden cicám / a kutya kajáját nem veszik el ( aki németjuhász) és arra van tanitva hogy ne bántsa a MI macskánkat, szomszédét kergeti !!! Tehát meg kell öket nevelni, nem 3 hetesen, hanem 8-10 hetesen, meglátod milyen kis szemtelenek ( közbe meg aranyosak ), picit tanulmányozd hogy kell, és megtanulják, ha akarod irj privit irok roluk, de google, és mindent megtudsz
2009. máj. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
84%
Bocsi, de hogy lehet egy 3 hetes kiscica szobatiszta? Nekem is volt régebben több kiscicám aki nálunk született és 3 hetesen éppenhogy járni meg látni tanultak. :O Szopiztak az anyukájuktól meg próbálkoztak játszani egymással. Olyan is volt aki anya nélkül neveltem, de annak még segíteni kellet, hogy üríteni tudjon.
2009. máj. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elírta, háromhónapos lehet az a cica. Háromhetes kismacskák még szopnak, és nem is tudnak önállóan enni, nem ajándékozhatók még el.
2009. máj. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Jaa akkor az más. :) Azt már tényleg lehet nevelgetni, hogy megtanulja az együttélés szabályait, meg a nevét és hasonló dolgokat. Meg sokat kell vele játszani.
2009. máj. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
21 35 ös vok én ugy gondoltam attol az idötöl 8-10 hetes "kb" lehet öket nevelni, nagyon értelmesek, most van 6 hetes cicám ( elmondom tenyésztö vok ) perzsa cicákkal, és nem csak vagtába szülnek a cicáim !!! mert kapom a válaszokat majd, ezért irom le, de már a cica nevelést el lehet kezdeni 6-8-10 hetesen akkor legfogékonyabbak !!Nem hiába akkor szoknak alomra.
2009. máj. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
akkor nekem szuper macskám van, ez bizony 3 hetes !! eszik, szárazat is, fogzik, viszont inni nem hajlandó, cumisüvegből itatjuk. Szaladgál, de sokszor elesik, rosszul lát, de eleven, birkózik, harap. Úgy lett szobatiszta, hogy egy ideig nagyobb macskák között volt. (amíg meg nem érkezett) és talán a nagyoktól tanulta meg, de nem tudjuk biztosra. Viszont tényleg 1000%-ban szobatiszta, enm elírás. Sziámi. Köszi a válaszokat, fegyelmezésnek vékony vízsugarat használok. 3x lett lespriccelve amikor rosszat csinált, most elég melléspriccelni és nem próbálkozik.
2009. máj. 29. 22:21
 9/20 anonim ***** válasza:
94%
3 hetes kiscicákat még az anyuja nyalja ki ( popo ) nem mennek még alomba, bár igaz nekünk is volt 10 hetes cicánk aki mindig feljött asztalra és egy hét alatt leszokatuk!!!
2009. máj. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
35%
Már bocsi, mi az hogy fogzik???
2009. máj. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!