Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha első naptól kezdve szobatis...

Ha első naptól kezdve szobatiszta volt, most miért nem? Mi történt?

Figyelt kérdés
Most hétfőn elhoztunk a váci állatmenhelyről egy kb. 4-5 hetes kiscicát.Nagyon jól indult itthon minden.Izgultam,hogy mi lesz az alomra járással,mert két szintes házban lakunk és az alom lent van a földszinten,mi viszont fönt alszunk az emeleten.A kismacsek meg még annyira pirinkó,nem tudtam le tud-e menni e lépcsőn.De már első éjszaka lebotorkált enni,inni,kakilni az alomba.Junior kaját vettem neki,de ahogy észrevettem a házi kaja is nagyon izgatja.Mikor meghoztuk tök normálisat kakilt,szerdán viszont elkezdett hígabb lenni a széklete és rengetegszer jár alomra.Már ha elmegy az alomig egyáltalán!Mert szerda óta minden éjszaka arra kelek,hogy odafo.ott a hálószobánkban valahova.Föltakarítom,aztán visszafekszem.Napközben ilyen baki nincs,akkor alomra megy,bár mi is ilyenkor inkább lent tartózkodunk.Ma reggel viszont már nem csak a fönti hálószobába kakilt hanem a földszinten is találtam 3 kupacot a macskaalomtól kn. 3 méterre.Miért csinálja ezt?Mit tegyek?Volt már egy csomó macskánk,tudom hogy normális macskák nem kakilnak össze vissza tök mindegy mennyi idősek.De ő az első két napban teljesen normálisan viselkedett,mitől zavarodott meg????Segítsetek!
2011. jún. 26. 08:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia! Amíg ilyen pici, tegyél ki egy ideiglenes, akár kisebb alomtálcát az emeletre is. Lehet, hogy segíteni fog.

Az viszont baj, hogy megy a hasa, főleg, hogy ilyen huzamosan!

Nem adsz neki tejet véletlenül? Mert első körben arra gondolnék. Tudod, hogy nem szabad nekik adni, max. laktózmenteset.

A másik, hogy talán összeszedett valami betegséget a menhelyben?:((( Reméljük, nem!

2011. jún. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ha kirakok az emeletre is egy alomtálcát,akkor valaha el fogom tudni onnan venni?Vagy annyira megszokja,hogy akkor örökké ott is kell hogy legyen?Tejet nem kap,pont a hasmenés miatt,de hogy mit kapott a menhelyen azt nem tudom.Abbahagytam most a konzerv kaját is,hátha nem bírja a gyomra.Tegnap óta már nem vizes a kakija,de még mindig nem elég szilárd szerintem.Van valami amivel kicsit meg tudom fogni a hasát?Valaki azt ajánlotta,hogy adjak neki főtt rizst,de csak úgy natúr nem ette meg,viszont ha teszek rá szaftot akkor meg lehet,hogy megint megzavarom a pocakját...:(
2011. jún. 26. 11:17
 3/8 anonim ***** válasza:

Lehet a tápváltás a hasmenés oka? Ha továbbra sem szűnik meg, menj állatorvoshoz.

Amikor otthon vagy és látod, hogy a dolgát végezné, vidd oda az alomhoz! :)

2011. jún. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A főtt rizst keverd össze főtt csirkehússal, úgy hatni fog. Én egy pici széntabletta port is raktam bele. Valószínűleg az emésztése áll át a normál ételre. Egy alomtálcát valóban rakj neki fentre is egyenlőre, mert lehet, hogy a sötétben nem tud rendesen közlekedni a lépcsőn. És ha hasmenése van, ott végzi el, ahol gyorsabb, ő ugye nem ember, hogy addig visszatartja, míg leér. Ha nagyobb lesz, meg fogja találni azt is, amit lentre raktál és megszüntetheted a fentit.
2011. jún. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A mi cicánkkal is ez volt szinte szóról szóra. Amikor megérkezett 8 hetesen akkor megmutattuk neki az alomtálcát és bele is kakilt pisilt rögtön. Először nálunk is rendes kaki volt aztán jött a hasmenés, és nálunk is került belőle rossz helyre bőven. Nálunk 2 hétig állt fenn a hasmenéses probléma és utána elvittük orvoshoz mert rossz bőrben volt már és nem is akart enni. Kapott antibiotikumot meg féreghajtót és gyógytápot és 1 hét alatt helyrejött. Mikor kicsit nagyobb lett utána stabilan szobatiszta is lett, kiskorukban gyakoriak még a balesetek, nem kell aggódni. De orvoshoz vigyétek el minél hamarabb, ne várjatok addig amíg mi.
2011. jún. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Persze, hogy később elég lesz neki egy alom. Most én is azért tanácsolom a kettőt, mert amit előttem is írtak, hogy esetleg sötét van neki a lépcsőn és hasmenéssel még felnőtt fejjel sem egyszerű eljutni a WC-ig.

Igen, tápváltás is lehet az oka, de ha 2-3 napon belül nem rendeződik, feltétlen meg kell mutani az állatorvosnak.

2011. jún. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
szerintem is 2 alomtálca, ha zavar a szag, a ti wc-tekbe rakj, valami eldugott sarokba, ahol megtalája.
2011. jún. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Mendi Zoltán válasza:
Nekünk is most van kiscicánk és ahogy átszokik az anyatejről újj ízeket ismer meg szerintem a hasmenés normális és oda rakosgatod az almot ahova csak akarod meg fogja találni
2013. máj. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!