Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kéthetes kiscicáim közül az...

A kéthetes kiscicáim közül az egyik elpusztult, én lehetek az oka?

Figyelt kérdés
Az egyik kicsinek már napok óta csipás volt a szeme és mindig összeragadt. Kb.2-3 napja mosogattam kamillával, így mindig kinyílt neki, reméltem hogy felgyógyul, de ezen a reggelen már kihülve találtam, persze a szemei megint összeragadva! :( Annyira szomorú vagyok, lehet nem kellett volna kamillával mosnom? Ezután akartam elvinni az állatorvoshoz! De már késő! :(
2009. jún. 1. 12:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Valószínüleg macskanátha. Olva volt az anyja? Amíg picik, óket nem lehet oltani, ezért az anyjuktól kell, hogy az immunitást kapják. Ha nincs oltva az anya, akkor nem immunisak. Vigyázz a másikra is, a macskanátha fertőző betegség és nagyon hamar elviszi a kicsiket.
2009. jún. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

a kamilla gyulladáscsökkentő, szóval azza bajt elvileg nem csináltál, sőt!

viszont ha vírusos vagy bakteriális fertőzése volt, azon magában a kamilla nem segít, hamarabb kellett volna orvoshoz vinni... már a második napon kb, jobb félni mint megijedni...

2009. jún. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Beteg lehetett, azért is ragadt össze a szeme állandóan, nem te tehetsz róla. A kamillázásba nem hal bele egy cica sem.
2009. jún. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem tudjátok mennyibe kerülhet egy cica oltása?
2009. jún. 1. 13:00
 5/12 anonim ***** válasza:
27%

atyám..

nahát te is baromi felelősségteljes állattartó vagy..szaporodni hagyod a macskádat és még be sincs oltva.

2009. jún. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Inkább a kérdésemre válaszolj ne pedig bírálgassál! Egyébként a barátom családjáé, övéké a macska. Kiröhögnek ha azt mondom állatorvoshoz vinném a macskát. Ugyhogy nekem te ne szólogassál be, mert elég nehéz helyzetben vagyok így is!
2009. jún. 1. 13:06
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

én eddig macskanátha, valami fertőző bélrendszert támadó betegségek és veszettség ellen oltattam a cicámat. (anyukám macskája ugyanitt volt kijárós és sosem volt beteg, de jobb a biztonság). Ez mind ugye kétszer(két kombináltat kapott), 10 nap különbséggel, mert első oltások azokat mindig duplán kapja az állat, féregtelenítéssel együtt került(pesten) 12ezer forintba.


Amúgy hogyha kijár, akkor veszettség ellen mindenképpen oltasd be, az emberre is halálos a vírus, ha valakit veszett állat harap meg és letelik a lapangási idő, akkor az ember már menthetetlen...

2009. jún. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én mindennel együtt (kombinált, leukózis, Fip, veszettség) 14.000 fizettem az idén.
2009. jún. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2009. jún. 1. 13:16
 10/12 anonim ***** válasza:
63%

A másokat bírálgatónak üzenném, hogy a mindenre kiterjedő felelős macskatartás ( oltás, ivartalanítás, prémium táp, vitaminok, féreghajtás) egy középszinvonalon élő családnál elég komoly kiadás. Ivartalanítás: 12 500, táp ( Acana, RC: 4-5000). Az enyémnek kölyökként fülatkája volt, így az első orvoslátogatás, oltással 8000 volt, plussz utána még hetente kellett vinni kezelésre.

Én az egyszem macsekomért megteszem, mert vállaltam és tudtam mivel jár. Például a kerti macsekokkal az apuék ugyanezt nem teszik meg, mert nincs rá keret.

Kifejezetten nagyon drága az állatorvos, mint az élet. Állami szinten kéne ezen változtatni, elérhetőbbé tenni az ivartalanítást, nem egymást szapulni. A kérdező csak jót akart!!!

2009. jún. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!