Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Száraz tápot kell nagyobb...

Lizi 40 kérdése:

Száraz tápot kell nagyobb %-ban adni (meghatározóbb) a cicákoknak (Science Plain, Select gold) minőségit és a konzerv valóban csak nasi nekik, mert én eddig a konzervre fektettem a hangsúlyt (ugyan ezekben a minőségben)?

Figyelt kérdés
2012. febr. 9. 15:26
 1/5 Mailerdeamon ***** válasza:

Száraz tápot etetni előnyösebb már csak azért is mert a nedves táp megtapad a fogakon és hamarabb alakul ki fogkő, abból meg fogínygyulladás, abból meg már komoly problémák származhatnak.


Tehát igen, a száraz legyen a fő táplálék, emellett adhatsz neki konzervet is kis mennyiségben. Én előbb adnám a nedves tápot és utána a szárazat mert a száraz megtisztítja a fogakat (mint a kutyáknál a fogtisztítós rágcsa).

2012. febr. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Mailerdeamon ***** válasza:
Jaj szia Lizi! Írtam e-mailt! :)
2012. febr. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

bocs, hogy nem pontosan a kérdésre válaszolok, de ez érdekelhet:

10 tévhit macskatáplálás ügyben, részletes magyarázattal, logikus érvekkel.

[link]

kérdések és válaszok:

[link]

2012. febr. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Mailerdeamon ***** válasza:

"6. Tévhit: Száraz élelmiszer tisztítja a fogakat és meg akadályozza a fogkő képződést."


A fogkövet csak a fogkőlevétel akadályozza. :)

Nyilván száraz táp mellett is kialakul fogkő, de a nedvestől sokkal nagyobb a valószínűsége.

2012. febr. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
én reggel és nappközben szárazat adok a cicáknak. este kapnak egy nagyon kevés husisat. a szárazra fektesd a hangsúlyt.
2012. dec. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!