Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 4 napja operált cicusom...

Borcsi02 kérdése:

4 napja operált cicusom leszedte a hasáról a kötést. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Pénteken ivartalanították a kislányt,és hiába van rajta a gallér,egyre ügyesebb és az előbb valahogy leszedte a kötést..

Egy rövid kis vágást látok,2 varrattal,meg egy kis alvadt vért,ami nem hiszem,hogy most került oda,de szerintem még jobban megsérülhet.

Lehet így baja?Ragtapaszt azért mégsem szeretnék oda tenni.

Vagy az ilyen kötések leválnak pár nap után?


2012. febr. 14. 13:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Az enyémen nem is volt kötés, csak a gallér. Arra figyelj, hogy a gallért ne vegye le! Amúgy ne lesz baj. Ragtapaszt ne tegyél oda, fájdalmas lesz neki az eltávolítás.
2012. febr. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm,persze,ragtapasz kizárva,szegény kis bőrét nem akarom megkínozni.Másféle nagy kötést meg nem teszek,rá,mert szerintem,attól is megszabadulna gyorsan:)Lehet,szabadon gyorsabban is gyógyul a seb.

Szerinted/szerintetek az egy hét utáni varratszedés reális? Addigra tényleg begyógyul a seb?

És lenne még egy kérdésem:

A doki azt mondta,egy hétig tartsuk bent a lakásban.Amúgy is benti cica,de azért minden nap többször kikéredzkedik,és már nagyon hiányzik neki egy kis friss levegő.

Viszont most teljesen csupaszra van borotválva a pocakja,és szerintem egy hétnél tovább tart,amíg megnő a szőre.Ebben a hidegben nehezen tudom elképzelni,hogy a hóban,fagyban ilyen csupaszon,sebes hassal mászkálhatna

kint...Akkor hetekig maradjon bent?

2012. febr. 14. 18:56
 3/7 anonim ***** válasza:
Legyenek pluszok is ne csak mínuszok, akkor szerintem kimehet, a sebnek sem jó a hideg . Reális az 1 hét utáni varratszedés, nálunk is így volt.
2012. febr. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az első vagyok, nálunk is egy hét után lett volna, csak ez az okos kivakarta a sebet a gallér szélével, így vártunk még egy hetet... :S

Nemsokára lesznek pluszok, akkor nyugodtan kimehet, de szerintem be fog kéredzkedni hamar :)

2012. febr. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Mailerdeamon ***** válasza:

Nem értem miért volt rajta kötés. Az nem baj ha már nincs, nekünk soha nem is kötötték be őket. Ha rövid a gallér és eléri a sebet kérhettek hosszabbat (csak ha nem tud benne inni-enni, akkor arra az időre vegyétek le).


Azért sem jó ha kimegy, mert (nem ismerem, de) elkóborolhat, belefetrenghet dolgokba és a sebet jó lenne tisztán tartani amíg ki nem szedik a varratot.

2012. febr. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kóborolni nem szokott,de a földön gurulni igen,örömében..:)

Szóval akkor marad még bent egy darabig,reméltem,hogy a rossz idő azért enyhül.De ez van,ki fogja bírni.

Ő is azon mesterkedik egyébként,hogy a gallér szélével vakarja magát a pocakján,eddig szerencsére nem érte el a kilógó varratszálakat,de olyan pózokat vesz fel,úgy ügyeskedik,hogy csak nézek...:)Mint aki egy nyugágyban fekszik vagy felüléseket csinál..:):):)

2012. febr. 14. 19:56
 7/7 A kérdező kommentje:
Ja, Mailerdamonnak válaszom: nem,semmiképp nem engedem ki a varratokkal,egyelőre hiába könyörög,csak az orvos mondta,hogy ha egy hét után kiszedik a varratokat,akkor ki lehet engedni.Ezt tartottam egy kicsit korainak,mert a seb felső részén is úgy látom,azért még elég sok idő,amíg összeforr..
2012. febr. 14. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!