Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Dongalábbal operált gyerekek...

Dongalábbal operált gyerekek szülei kérdezhetnék?

Figyelt kérdés
Olyanokat kérdeznék akiknek a gyerekét már nem csecsemőkorban operálták,vagy esetleg apuka anyuka aki átesett egy ilyen műtéten.Hogyan zajlott a felépülés,meddig volt gipsz,sikerült a műtét?Hogy állt lábra utána?Hányszor operálták?Minden érdekel.
2012. jan. 31. 07:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Heló! engem négyszer, két testvéremet kétszer operálták kétoldali genetikai dongalábba. Kérdezz bátran!
2012. jan. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy írtál.A kislányom 6 éves most 3 hete operálták,bal oldali dongalábbal.Ez a 2. műtét volt,az első fél évesen.Sajnos nem sokat lehet a neten olvasni azon túl hogy csecsemőkorban mit csinálnak.Ami érdekelne hogy ment a felépülés,miután a lányom 7-8 hetet gipszben lesz.Utána mire számíthatunk.Mikor tud önállóan járni,mert gondolom rögtön nem tud ráállni majd.Járókerettel,mankóval tud majd közlekedni?Hogyan rehabilitálják majd?gyógytornára kellett járni hogyan?Napi szinten?Nálatok hogy volt.Elnézést de új ez nekünk,az orvos ennyivel előre nem igazán mond így dolgokat.
2012. jan. 31. 20:58
 3/14 anonim ***** válasza:

A gipszlevétel után még bőven nem szabad járnia.

Gyógytorna nekem hetente volt, ha jól emlékszem (4 voltam)

Nem kell aggódnod! Az orvosok mindent el fognak mondani. Telljesen túlélhető, nem is emlékszem, hogy fájt.

Jómagam most már szintén anyuka vagyok, hála az égnek nem örökölte a lányom.

Nálatok genetikai?

2012. jan. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.Hát érdekes mert azt mondta az orvosunk hogy genetikai,de egyikünk családjában se tud róla senki hogy ilyen lett volna.Viszont a gyógytornászunk megnézte a lábam,mert a lábfejem kicsit kifli alakú,némelyik cipőben feltünő csak,és ő azt mondta hogy nekem is van enyhe formában.Kezelni kellett volna kis koromban,de nem vették észre.Izgultam is hogy a fiam nem örökli-e szintén,de ő egészséges.Én kis naiv azt hittem hogy a pici kor után már csak gyógytornázunk,és derült égből jött hogy műtét.2 havonta jártunk 1 hetet tornára eddig.És hallom a kórházban hogy van akit 4-5x is műtenek életük során.Elkeseredtem ezen,mit kell majd átélnie,ezért is érdeklődtem itt.Ráadásul vidékiek vagyunk,és Pestre járunk fel,ezért is nem egyszerű hogy mi vár ránk.A doki most mondta 3 hét után(most kapott körkörös gipszet is)hogy még nem 2 hét,hanem 4 hét.Azért jó tudni kicsit előre is a dolgokat nagy vonalakban.Köszi hogy írtál.
2012. febr. 1. 07:45
 5/14 A kérdező kommentje:
Nos 7 hét után levették a gipszet-műanyag sínt.Most térdig érő műanyagban kell lenni.A doki nem küldött minket gyógytornára sehová.Ráállni nem tud,kinyujtani sem tudja,és állítólag jövő héten mehet oviba.Ez most komoly?Gyógytornászt keresünk privát.Illetve felhívtuk a mi tornászunkat aki szerint kell tornázni.Kedves válaszoló esetleg ha olvasod,emlékszel még milyen gyakorlatokat kellett csinálnod?
2012. febr. 27. 20:21
 6/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Ne haragudj, a donga lábhoz nem tudok hozzászólni, viszont a hosszan tartó gipszhez és műtéthez igen.

Lányom mozgássérült, eddig 3-szor műtötték a lábát, különböző részeket. Eddig a leghosszabb gipszben töltött idő 6 hét volt, de még a rövidebbek után is szigorú, kötelező gyógytorna volt. Ezzel nem lehet játszani, mert ennyi idő alatt az izmok teljesen leépülnek és nem az oviban való ugrabugrával fog újra helyreállni. Kötelezően be kell tartani a fokozatosságot és meg kell tanulni újra terhelni a műtött lábat.( Nem is fog tudni egyenlőre semmit csinálni szegény.)

Nekem kb 5 éve műtötték a térdemet, egy daganat volt benne, csak erős fásli volt rajta 3 hétig, mégsem tudtam ráállni. A kórházban kiírtak valami mozgásterápiát, de nem volt lehetőségem naponta visszajárni, ezért elmentem nálunk egy maszek gyógytornászhoz.

Akkor szembesültem vele, hogy 3 hét alatt sikerül egy jó kis sántítást úgy beidegződni a járásomba amit észre sem vettem. A nem megfelelő mozgástól és a kíméléstől felvettem egy olyan járásformát amit később csak nehezen tudtam tudatosan leküzdeni. Sok sok tornával visszaállt a lábam mozgása normál állapotba, de torna nélkül biztos nem lett volna egyszerű.

Feltétlenül vidd el a kislányodat egy gyógytornászhoz, legalább nézze meg. Ő tanítani fog tornagyakorlatokat, és kb hetente ellenőrzi a haladást.

A lányomnál és velem is így volt, pedig más gyógytornászhoz jártunk.

2012. febr. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítő választ,nagyon hasznos volt a Tiéd is.Én gondolom és látom hogy kell gyógytornász,fel is hívtuk a miénket,de ő még nem látta élőben,és Pesten van.Keresünk neki közelebb,illetve találtunk is ha igaz,viszont addig is szeretnék tenni valamit,csak ugye nem vagyok szakember,és fáj ha erőltetem,azért kérdeztem hogy kb. mit csináltak annó az előző válaszolóék.Minden infó jól jön.Nagyon kötött neki,ma megmasszírozta neki egy olyan anyuka aki szintén ilyen problémával küzdő gyereket nevelt,neki jobban is hagyta mint nekem.Nekem is fura hogy nem küldött tornára minket,megkérdeztünk másokat is őket is küldték.Mindenesetre tudok pár fogást már,masszírozunk,nyujtunk,remélem jó lesz.Köszi mégegyszer!
2012. febr. 28. 10:48
 8/14 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyesmi kellett volna, csak hát az én szüleim nem törődtek velem...
2012. ápr. 29. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Sajnálom utolsó mi volt a problémád?Már ha nem gond ha megkérdezem.
2012. máj. 2. 14:17
 10/14 A kérdező kommentje:
Elvittük a mi pesti gyógytornászunkhoz,nagy köszönet neki,kaptunk egy járókeretet,amivel tudott közlekedni,vége lett a cipelésnek.Akit itt találtunk is kijött,mutatott is pár dolgot,de nem volt szimpi a hozzáállása így döntöttünk amellett,hogy a gyógytornászunk javaslatait visszük tovább.Erőltettük a járást,mert közben látta a dokink is,és szerinte jó a lába.A nem járásnak valami lelki gát,félelem volt az oka,és a fájdalom persze.A doki többször nézte,azt mondta minden oké,erőltessük erőltessük.A kicsim sírva tornázott,én meg mint egy hajcsár,a lelkem meg sírt belül.Aztán elkezdett bicegve járni,megpróbáltuk az ovit.Ott a többi gyerek hatására elindult a fejlődés,egyik napról a másikra,ma már szalad.Mikor fáradt még látszik a bicegés,amúgy nem./ hétbe tellett a gipsz levételtől.Azért írtam le,hátha más is járt hasonlóan,támpont lehet.
2012. máj. 2. 14:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!