Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nőstény macska tüzelési...

Nőstény macska tüzelési viselkedése, de vajon meddig?

Figyelt kérdés
Talált cicám már 5 napja tüzel, estefele kezdődik a szerenád, és egészen reggelig tart. Azt olvastam,hogy 6-7 napig fog ez tartani, utána egyszer csak elmúlik? Meg olvastam azt is,hogy 2-3 hét múlva ugyanezt fogja előlről kezdeni? Nem értem, mert 4 hónapja van itt nálunk, és ezt most először csinálja, pedig biztos,hogy nem most lett ivarérett, mert legalább másfél éves már.... Ki fogjuk ivartalanítani, csak most egyik napról a másikra nem tehetjük meg az anyagiak miatt....
2012. febr. 15. 06:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, kb egy hétig fogja csinálni, részvétem, tudom milyen az a hang, borzasztó... :D Nem tudom, milyen időközönként csinálja, az én cicám egyre rövidebb szüneteket tart, és egyre durvábban, hangosabban csinálja, néha az ablaknak is nekiugrott szegény.
2012. febr. 15. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
uhhh. Akkor elvileg 2-3 nap és abbahagyja. Sajnálom szegényt, biztosan nem jó neki sem, de amint lehet,viszem a dokihoz. Köszi a választ.
2012. febr. 15. 06:44
 3/6 anonim ***** válasza:

most kezd beindulni a párzási időszak, ez összefüggésben van a nappalok hosszával, a fényviszonyokkal.

A mi cicánk (és mi is ...) 2 hétig szenvedett. Utána amilyen hamar csak lehetett, ivartalaníttattuk. Az állatorvos azt mondta, hogy - kis szünetekkel, de addig fogja ezt csinálni, amig be nem párzik, ugyanis a macskáknál csak azután következik be a tüszőrepedés, miután párosodtak.

2012. febr. 15. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
meg kell műttetni, különben az agyatokra fog menni :) és ő is szenved.
2012. febr. 15. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
tervezzük is hogy ivartalanítsuk, de majd csak következő hónapban. köszi a válaszokat, azért remélem 5-6 nap és elmulik nála..
2012. febr. 15. 18:21
 6/6 anonim ***** válasza:
Atyaúristen!!!! Most akartam kiírni ugyanezt a kérdést... az én macskám 8 hónapos, és kb 3 hete kezdődött az első tüzelése. Szerencsétlen még nem tudta mit kell csinálni, így csak sűrűbben és hangosabban nyávogott mint eddig. Úgy 5-6 napig tartott a szenvedése, pár nap szünet, és most megint csinálja a "hisztit" vasárnap óta, csak már hempereg és a popóját is emelgeti... Elkeseredtem. Nem hittem hogy addig tart amíg nem teljesül be a szerelme. Panelcica, ezért nem feltétlen akartam ivartalanítani, de nem marad más. Köszönöm a hasznos válaszokat! És bocs az off-ért.
2012. febr. 17. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!