Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A ti cicátok mennyit eszik...

A ti cicátok mennyit eszik naponta?

Figyelt kérdés
Az enyém két és fél-három "zacskó" tápot szokott kapni (kitekat pl), és állandóan van a tálkájában száraztáp. Ennek ellenére szinte mindig kajáért nyávog és nem is dagi cica, sőt kifejezetten vékony. Néha kap házi kosztot is, de baromi válogatós. Ha éppen nincs pénzem valami márkásabb macskatápra, csak sima "névtelent" kap, akkor alig eszik belőle. Én adok keveset neki? Ti mennyi kaját adtok a cicátoknak?
2012. febr. 17. 22:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez természetes ha kitekat és társai "minőségű" táppal etetsz. Ezek tápértéke borzasztó alacsony, a 90%-át nem tudja hasznosítani a szervezete ezért eszik belőle nagy mennyiségeket. Minőségi tápból töredékét eszik és jó súlyban lesznek. A száraz milyen amivel etetsz, az is kitekat?
2012. febr. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha a "zacskó" tápon az alutasakost érted, felejtsd el. Annak nagy része víz és szója, alig van tápértéke. Szinte emésztetlenül átmegy rajtuk. Nekem két cicám van, én nyershússal etetem őket. A csirkésnél veszek pulyka apróhúst, ez színhús, ami leesik a feldolgozásnál. Apróra vágva kiadagolom, kb. 10 dkg egy adag, mélyhűtőben tárolom. Reggel és este kapnak ketten egy adagot felezve. Napközben száraztáp van kinn, nem a prémium minőség, de jobb fajták. Mióta így etetem őket, alig van székletük, mert hasznosítják az ennivalót. Az alutasakostól ők is éhesek maradtak. A házi koszt nem igazán való nekik.
2012. febr. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Első! Minőségi táp alatt mit értesz? Ezek mennyibe kerülnek kb? Száraz tápból is ilyeneket szoktam adni neki, igen, de akkor szerintem erről is leállok. Tudsz ajánlani valamit?

2012. febr. 17. 23:05
 4/10 A kérdező kommentje:
#2 A nyers húsba kétlem, hogy anyukám belemenne sajnos. De azért megpróbálom megbeszélni vele. Köszönöm a válaszod!
2012. febr. 17. 23:07
 5/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Csak önmagában a nyers hús sem megfelelő. Lehet saját készítésű kajával etetni de abba több minden kell, különben hiánybetegségek lépnek majd fel.

Minőségi tápok az acana, orijen, hill's, royal canin de ezeket valószínűleg túl drágának találod. Jó középút pl a cat chow, ez elég jó beltartalmi értékekkel rendelkezik és nem olyan drága. Mi egyébként rendelünk tápfutártól tápot, joserát. Ahonnan mi rendeljük csak 5400 ft-ba kerül 10 kiló és ez is egy elég jó minőség.

Nézz körül hogy ár-érték arányban mi lenne neked megfelelő, figyelj a beltartalmi értékekre, ne a csomagolást, márkanevet nézd. Fontos hogy legalább 50% húst tartalmazzon, ne legyen benne sok gabona, ne tartalmazzon mesterséges ízfokozót, tartósítószert és színezéket.

2012. febr. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2. vagyok: állatorvossal megbeszéltem előtte, nem volt ellenvetése. Nem drága egyébként, 900 Ft/kg. Muszáj volt valamit kitalálni, mert nem ették a konzervet, bármilyen jó minőségűt vettem. Általában a harmadát ki kellett dobni, mert egyszerűen ott hagyták.
2012. febr. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az én macskáim szívesebben eszik amit főzök nekik.

Csirke nyesedék, szárnyvég kevés rízs.

2012. febr. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az etelben nem csak a hus szamit!!!!Es nem kell legyen 50% hus.

A doki azt mondta hogy a feherje tartalom szamit!Minnel tobb annal jobb.A Cat Chow-ban kb.32% van.Nekem a doki ezt ajanlotta.

2012. febr. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Vegyél neki ilyet. A mi válogatós cicáink nagyon szeretik és gyönyörűek tőle.

[link]


[link]

2012. febr. 20. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A macska félék ragadozó állatok. Miért hiszik sokan azt hogy a kész száraz tápoktól, konzervektől lesz egészséges a macskájuk. EZT is egy jó üzlet miatt találták ki.Ne csodálkozzanak a gazdák hogy finnyás a macskájuk. Egyszerűen arra jó, hogy leszórunk neki egy adagot, egy ideig meg elégszik, s utána megint éhes. A kitekat tele van ételszínezékkel, ízfokozókkal stb,
2012. febr. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!