Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mik a jelek, ha egy vemhes...

Mik a jelek, ha egy vemhes macska fialni fog?

Figyelt kérdés

Ma a vemhes macskánkat behoztam és fekszik a helyén, csak eszik meg wc-re jár!

Ha meg simogatom, ki jön pár másodpercre de, már megy is vissza lefeküdni!

Lehet, hogy hamarosan fial? Eddig csak fiú macskánk volt ő az első lány macskánk és tapasztalatlan vagyok ebből.


2009. jún. 4. 18:11
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
51%
Én nem mondtam, hogy pusztíts el egy macskát is... Csak semmi értelme fialtatni, mert rengeteg macska van aki gazdátlan! Ezt nem érted? Nem azt mondtam, hogy öld meg ha megszülettek, hanem azt hogy rosszat teszel ha továbbra is elleted! Még az sem érdekel, hogy a lánynak fáj?? A fajtatiszta macska sok pénzért megy másik gazdához, aki megvette, az már nem fogja kidodbni, legalábbis SOKKAL kisebb az esély rá. De mezei házi macskával tele van minden! Nem sajnálod pket, hanem még csinálni akarsz többet, had szenvedjenek? Épp azért beszélek így, mert szeretem a mezei cirmos macskákat is, és nem akarom hogy még többet szenvedjenek! Neki sem egy nagy buli a szülés, és a többi gazdátlan macskának sem, mert esélyük sincs gazdára lelni, mivel egyre többen lesznek. És gondolj a macskád kölykeinek a kölykeire. Honnan tudod, hogy majd a az odaajándékozott kölykök utódait nem folytják vízbe, nem dobják ki, nem elletik minden évben kétszer? Ez miért nem érdekel? Vgay miért nem akarod megérteni? Én csak annyir tanácsolnék, hogy ha szült a macskád akkor ivartalanítsd ki, mert joga van hozzá, hogy nem szenvedjen minden párzás során a fiútól, és joga van a kölykeinek nem és azok utódainak nem szenvedni, úgy hogy nem születnek meg...
2009. jún. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
70%
Első válaszoló vagyok: nálunk is sima mezei cirmos cick vannak és nincsenek ivartalanítva... a párom mesélte, volt hogy tízen felül volt a macskáik száma és mindet gondozták, szerették, és jó életük volt a háznál...sajnos azok a cicák már kiöregedtek, elpusztultak, csak egy maradt meg közülük és annak az egynek a kölyke... most mindketten vemhesek és nagyon örülünk neki, mert hiányzik a teraszról a sok doromboló cica...mi mind megtartjuk a megszületett cicákat, nem kerülnek az utcára... miért kell egyből azt hinni, hogyha valakinek az állata szül, utána a kölykök elkallódnak?
2009. jún. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
74%
Igen, te meg a kérdező ilyenekt vagytok... Csak az a baj, hogy a TÖBBSÉG nem ilyen. Tessék elmenni egy menhelyre... Katasztrofálisan sok van, bár kevésnek tűnhet, mert menhelyig több kutya jut el mint macska... Egyébként pont arról beszéltem, hogy nem elég gazdát tatlálni, mert honnan tudod hogy majd ő a te macskát unokáit nem fogja-e éheztetni, kidobni, megfolytani, nem fog-e minden évben kétszer elleni. Tehát elsó sorban nem a ti kiscicáitokról van szó, mert látom, hogy azért szeretitek őket, csak nem értitek, hogy hiába lesz minden gazdája, ezen a problémán csak az ivartalanítás segíthet. Mármint a macskák helyzetének javítása érdekében.
2009. jún. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
59%
Szóval a te macskáitok csak tízen vannak, több tízezer viszont szenved... Ha valaki ilyen sok macskát akar, akkor miért nem ment meg egyet menhelyről? Ott is vannak kiscicák, és mezei egyszerű macskák, meg különlegesek is, bár nekem mindegyik különleges... Szerintetek miért van az, hogy másik országokból jönnek ide menhylei állatokért? Mert náluk nincsenek kóborok... Mert többet tudnak az állattartásról, és jobb szabályok vannak. Más miért bírja ki, hogy ne szüljön a macskája futószalagon? Mert ha hagyják akkor bizony úgy szül...
2009. jún. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
41%
13:07-es vagyok...nem azt mondtam, h 10 macskánk van, jelenleg 2 van...csak azt, hogy volt annyi is...és tudod a mi cicáinkban éppen az a különleges, hogy már születésüktől kezdve velünk vannak, és ismerjük őket... a menhelyen csak idegen macskák vannak...engem nem az érdekel hogy néz ki egy macska, hanem az, hogy születésétől kezdve össze vagyunk nőve és ragaszkodunk egymáshoz, és mindegyiknek el tudom mesélni az élettörténetét és az összes tulajdonságát... a menhelyi cicáét nem tudom, mert az egy vadidegen macska
2009. jún. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
54%
ennyi erővel az ember minek szül gyereket, amíg van gyerek az árvaházban is? miért kell neki saját, amit ő nevel fel? miért nem hoz ki egyet az árvaházból? majd ha onnan elfogynak a gyerekek, lehet szülni
2009. jún. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
75%

Ha elhozol a 10-12 hetes macskát, avval is meg tudod tenni ezt. Gondolom az első macskád nem nálad született, mert valahogy el kellett kezdeni... A gyerek példa meg, amit mindig felhoznak az állatokkal, egyáltalán nem stimmel. A gyerekek nem azért vannak árvaházban meg az utcákon, mert sok van belelőlük és nem kellenek a szülőknek! A gyerekeket nem szaporítják, nem folytják vízbe (legalábbis a macskáknál ez megszokott). És a gyerekek utódaiért nem kell aggódni jó esetben!

És tudod miért? Mert az ember egy dologban különbözik az állatoktól (nem jobb), abban hogy embernek hívják. Ő maga dönti el, hogy akar-e szülni, hogy mikor akar, hogy hányat akar! Az állatnak ÖSZTÖNEI vannak! Tehét MINDEN egészséges egyednek szaporodni KELL, mert ezt diktálja nekik az ösztön! Akkor is ha az összes kölykét vízbe folytják, akkor is ha kidobják, akkor is ha túl sok macska van, és akkor is a kandúr tüskés farka felnyársalja a lányt. Nem gondolkoztatok még el rajta, hogy miért ordítanak a macskák olyankor? Az állatnak ezen kívül nem öröm sem a szülés, sem a nevelés, a párzás főleg nem, nem szerelmes a másikba nincs semmi, csak az ösztönei a szaporodáshoz... Az állat egy érző lény, de a szaporodásban nincsenek érzelmeik... De gondolom jobban tudjátok... Azért egyszer majd látogassatok el egy menhelyre és kérdezzetek meg valakit aki hozzértő, hogy miért nem kéne minden macskának szülni... Egyébként ki mondta, hogy nekem számít a macska akármilye? Nekem is házimacskám van, nem fajtatiszta, nincs tk-ja, és semmi, de nekem különleges. Csak én nem teszem ki a párzás és a szülés sok fájdalmának. Na mindegy... vagyis a macskák sorsa nem mindegy, de én nem fogok erőszakoskodni...

2009. jún. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
47%
bizonyára nem véletlen, hogy a természet így teremtette meg a macskákat...az embernek is fáj a szülés meg az összes többi lénynek a világon (mondj egyet, amelyiknek nem)...mégis szaporodnak...nem érzem magam olyan szörnyű rossz embernek, amiért hagyom, hogy a mcsakám szabadon azt tegye, amit a természetben is tenne...mellesleg az ivartalanítással az ösztöneit még nem kapcsolom ki, ugyanúgy szenvedne szegény mikor jön az ideje, csak maximum nem lenne vemhes utána... és mint mondtam ezek a cicák nálunk jól élnek és boldogok...nem tudom ez miért zavar másokat, attól, hogy nekem hány cicám van még a menhelyen ugyanannyi lesz....azokat az embereket kellene bántani, akik tényleg vízbefolytják a kicsiket... nem egyszer mentettem már meg kiscicát ilyen haláltól is, sok embertől hoztam már el azért, mert azt mondta, ha nem tünteti el onnan valaki, ő agyonveri őket...
2009. jún. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
0%
máskülönben most jut eszembe...mennyibe kerül az ivartalanítás? mert már két hónapja lógunk a kutya oltásával is az állatorvosnak (volt olyan rendes, h beadta hitelbe)...nem hinném, h lenne ilyesmire pénzünk, tudtommal az egy kisebb műtét
2009. jún. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
57%

Mivel a nemi szervek termelik a megfelelő hormont, ezért utána nem lenne semmiféle szenvedés. Egyébként kandúrnak nálunk 5900 Ft, nősténynek kicsit több. Ha egy 3000 Ft-os oltást (nálunk ennyi) nem tudsz kifizetni akkor miért tartasz állatot? Mi lesz ha valami súlyos baj történik vele, és azonnal drága ellátásban kell részesülnie? Akkor meghal, mert nincs pénz? Örökké nem előlegezheti meg az orovs. Ez nem felelős állattartás. Azt megértem, hogy az még mer vállalni egy kutyát akinek nincs pénze 150ezres törzskönyve, de aki az oltást nem tudja neki kifizeni?... Aki szereti az állatokat, az elgondolja hogy lenne-e rá elég pénz, és ha nem akkor úgy szereti őket, hogy nem viszi inkább haza.

Amúgy ivartalanítás egyszer van. A kiscicákra minden évben többet kell költeni mint 7000-8000 Ft. Bár azt nem tudom az ő megfelelő ellátásukra hogy van pénz...

Persze a temrészet tudja a dolgát, de az állataink már nem természetes környezetben vannak. Az állatok azért szülnek ennyiszer, és azért ez a legfontosabb nekik, mert a természetben a gyengék kihullanak, aztán marad a 10 kiscicából egy, aki elég erős... Nekik viszont el kell érniük, hogy a faj tovább élhessen. Csakhogy már az ember mesterséges környezetébe kerültek, ahol a gyenge kiscicák sem halnak meg stb stb. Az ember szabályozza a születést, az állatoknak a természet szabályozta, de már nem ott élnek... ÉS tudod az ember választja (vagy nem választja) a fájdalmakat, az állatnak viszont muszáj, és lehet ha egkérdeznléd, nem kérne belőle... Ezért van a béka feneke alatt Mo.n az állatvédelem...

2009. jún. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!