Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem lehet adni a macskán...

Miért nem lehet adni a macskának kutyakaját, Mi a különbség a kettő között, a méretén kívül?

Figyelt kérdés
2012. febr. 20. 19:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Más a fehérjetartalmuk.
2012. febr. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
A beltartalma. A macskáknál van olyan zsírsav és fehérje, ami esszenciálisnak számít (alapvető fontosságú: a szervezet nem vagy nem kellő mennyiségben állítja elő) és amit a kutyatápok nem szoktak tartalmazni.
2012. febr. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
63%
a mi macskáink néha megeszik a kutya kaját is, amikor a kutya otthagyja, meg mi is szoktunk nekik adni, ha épp nincs macskakaja, vagy maradék. semmi bajuk nincsen tőle.
2012. febr. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
80%
A kutyaeledel nem tartalmaz taurint, ami a macskáknak fontos. Ez nem jelenti azt, hogy ha egyszer-egyszer beleeszik, bármi baja lesz tőle, csak rendszeresen nem szabad azzal etetni.
2012. febr. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
75%
A kutyaeledel zsírosabb és nincs benne taurin adalék, ami viszont létfontosságú. A macska szervezete nem tudja előállítani, hiányában viszont szívizom elfajulás lép fel, amiben elpusztul.
2012. febr. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Pedig nekem azt mondták, meg ezen az oldalon is többen írták, hogy nyugodtan lehet adni a kutyakaját a cicusnak.

Én mindig a kutyakonzervet veszem, mert azt lehet nagyobb kiszerelésben kapni, és kétszer annyi van benne, mit a macskakonzervben, mégis ugyanannyiba kerül.

most akkor jó a cicának, ha azt kap, vagy nem? :SS

2012. febr. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
75%

Ezt nem tudom ki mondta neked kedves utolsó. Rengeteg ilyen kérdés volt már és a válaszok 90%-ában világosan leírják hogy a kutyaeledel NEM felel meg hosszú távon a macska táplálására. Két teljesen eltérő táplálkozású, emésztőrendszerű állatról van szó, teljesen más tápanyagokra van szükségük, más összetételben. Sok vitamin, létfontosságú nyomelem, ásványi anyag hiányzik a kutyaeledelből amire a macskának szüksége van és komoly hiánybetegségek léphetnek fel emiatt.

Azért mert a két konzerv hasonlóan néz ki még nem jelenti hogy ugyanaz is van benne.

2012. febr. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! Szerinted amiket itt a GYK-n javasolnak, gondolkodás nélkül el kell hinni? Ha úgy lenne, már megszűntek volna a kórházak, orvosi rendelők, annyi "szaki" osztja itt az észt :))
2012. febr. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Én csak kíváncsi voltam a dologra. De valami igazság biztos van benne, mivel a cicakaja sokkal drágább. Azt viszont nem hiszem, hogy ha néha megeszi attól baja lenne.
2012. febr. 21. 15:46
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
"Én mindig a kutyakonzervet veszem," - ez azért nem "néha"
2012. febr. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!