Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kullancs van a macskámban,...

Kullancs van a macskámban, megpróbáltam kivenni de beleszakadt. Baja lehet a cicának?

Figyelt kérdés
Több is van benne, de már nem merem kivenni a többit mert félek hogy azt is beleszakítom. Azt hallottam hogy ha beleszakad a feje akkor a méreganyagokat kibocsátja az a kis vérszívó, és az állat elpusztul! Tudom. Már rég vennem kellett volna egy kullancsnyakörvet! Fogok is!
2009. jún. 5. 18:27
 1/4 anonim ***** válasza:
90%

Szia

Nekem sok cicám van és sok éve. Kinti macskák, tehát sokat mennek az erődbe is és a kertekbe.

Sokszor van bennük kullancs, mert a legtöbb termék nem ér semmit, a nyakörvet pedig elhagyják, felteszem és fél óra múlva már nincs rajtuk... És aggódom is, mert egyszer az egyik felakatt miatta, szerencse, hogy ott voltam és le tudtam szedni.


Nekem is volt már bennük kullancs, sokszor akkor veszem észre, amikor már kikaparták. Akkor a feje benne marad, csak a testét kaparják le a kullancsnak.

És nekem is volt már, hogy nem sikerült kivenni véletlenül.


Ne aggódj, emiatt a cicád nem fog elpusztulni. A kullancs sem veszélyes, csak ha fertőzött volt. De viszonylag kevés kullancs hordoz veszélyes vírust, ezért nem kell aggódnod. A cica szervezete ki fogja lökni és majd szépen kijön belőle a bennmaradt rész.

Ha a napokban betegnek látod, akkor vidd orvoshoz. De nem kell aggódnod, az enyémeknek sem volt még baja tőle soha, és itt felénk rengeteg cica van, van aki ki sem szedi belőle a kullancsokat, mert nem figyeli... azoknak sincs baja.

2009. jún. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Megnyugodtam! Teljesen el voltam keseredve.
2009. jún. 5. 18:40
 3/4 anonim ***** válasza:

A testében van a mérgező rész szóval ha a feje marad akkor nem olyan vészes,vagy nem így van?várj,de nem így kell lennie,hát hol tárolna a fejében azt a sok mérget.

Az enyémben is volt már,szerencsére a feje nem maradt,próbáld meg szemöldök csipesszel,vagy kanállaé ha van otthon

Szedd ki am mert nem jó ha benne marad.Ha te nem mered akkor más anyud ilyesmi.Nekem mindig anyu vette ki a cicából aztán meg rádobta a gázra:SÁllítólag el kell égetni,de h miért azt nem tom.:)

2009. jún. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért gondolja, hogy el kell égetni, mert a kullancs nagyon nehezen pusztul el, szívós kis állat.

Mi a betonon öltük meg régen, kővel vagy ilyesmi... mert állítólag ha kiveszed simán attól, hogy összenyomod nem pusztul el és megint beléd mehet.


De ha a feje leszakadt akkor annak már ígyis-úgyis vége van.

A cicának nem lesz baja, de piszkálni nem kell, magától is kijön belőle idővel.

2009. jún. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!