Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyibe kerül egy exotic cica?

Mennyibe kerül egy exotic cica?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Egy exotic cicát szeretnék de nem találom sehol az árát! Kb.-re megtudnátok mondani mennyibe kerül?? Előre is köszi a válaszokat!!
2012. febr. 22. 12:58
 1/7 tetro ***** válasza:
2012. febr. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45%
Minimum 60-70 ezer forint, ha normális helyen szeretnéd megvenni.
2012. febr. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszike!!A 60-70 ezer kicsit sok de igaz,hogyha normális helyen szeretném megvenni ...
2012. febr. 22. 13:46
 4/7 anonim ***** válasza:
74%

A második válaszoló vagyok.

Ezek a cicák nagyon gyönyörűek, ám az erősen stoppos orr miatt hajlamosak légúti betegségekre (és hasonlókra)... ezért nem érdemes szaporítótól venni 20-30 ezer forintért. Akkor kapsz egy beteg cicát, akire ráköltesz egy csomó pénzt, de a végén sajnos nem sikerül megmenteni... és már ár is lépted azt a határt amit egy kennelnél vett cicára szántál volna.

És még valami: A TÖRZSKÖNYV FONTOS!!!

Sokan írják, hogy nekik nem kell... meg így meg őgy, mert csak hobbycica lesz, nem kiállításra szállítós... de a törzskönyv nem erre szolgál. Törzskönyv nélkül eladhatnak neked egy sima házimacskát is azzal, hogy fogd, ez egy egzotikus rövidszőrű, a tied.

Szóval ne sajnáld rá a pénzt, ha egy egészséges és gyönyörű "dögöt" szeretnél! :))) Nekem brit rövidszőrűm van, és hidd el, a fajcicák megérik az árukat.

Valamint: Ha jobban belegondolsz, egy macskát hosszútávra vesz az ember. Elélnek minimum 15 évig, és ha elosztod az árát ennyi évvel, nem is jön ki olyan sokra.

Szóval magad miatt és a cica miatt éri meg jó hekyről vásárolni.

2012. febr. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kedves 2. válaszoló!Köszönöm a jó tanácsokat!A keresztszüleimnek van egy sziámi cicájuk,13 éves.Már úgy kel ahogyan ők,és átvette az életritmusukat is! Nekem nem csak hobbycicának kell,hanem egy társnak is,mert a tesóim elköltöztek,anyuék pedig dolgoznak egész nap!Ezért szeretnék egyet,mert nem szeretem az eggyedüllétet!Biztos h törzskönyve lesz!! :))
2012. febr. 22. 14:03
 6/7 tetro ***** válasza:
én azt nem értem soha, de tényleg csak mint dilettáns kérdezem meg, honnan tudhatom, hogy a törzskönyvvel mit adnak el nekem? honnan tudhatom, hogy az a kandúr, amelyik 20 versenyt nyert meg, valóban a kölyök apja-e? sőt ha a nagyobb a kölyök, akkor honnan tudhatom hogy az anyja az-e amelyiket mondják?
2012. febr. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy exotic macskát nem fogsz megvenni 100.000 Ft alatt, hobbi célre fogunk venni és mi 100 ezer fölött fogjuk megvenni, törzskönyvesen, de kérdezz meg egy tenyésztőt.
2012. febr. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!