Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kiscicám eltűnt, és 2 hónap...

A kiscicám eltűnt, és 2 hónap után hazaért csont soványan!?

Figyelt kérdés

Amikor eltűnt szép kövér cica volt olyan 5,5 kg simán megvolt. Most viszont kb 1 kg. Nagyon sovány szinte csont és bőr, nem tudom mi lehetett vele de mikor hazajött a hó rá volt fagyva a szőrére így mégjobban játszódott hogy milyen sovány. A fülén furcsa barna foltok voltak, vagy nem is tudom mik, de amikor jobban megnéztem láttam hogy égés nyomok vannak rajta. Gondoltam rá hogy a fagyástól, de vannak olyan emberek is a környéken akik esetleg öngyujtóval tehették volna ezt. Eddig kinti cica volt de úgy döntöttem hogy ameddig össze nem szedi magát és a tél el nem múlik addig benti cica lesz. Milyen kellékek szükségesek egy benti cicának? És mikor merjem megfürdetni? Az evéssel még gondok vannak mivel sokáig nem evett már az első pár falatnál öklöndözik. Mennyi kaját ehet meg?

Köszönöm!

Egy aggódó gazdi.



2012. febr. 22. 11:28
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

Lehet, hogy valamilyen betegsége van, és azért sovány, mert mindent kihány! Ha igy marad akkor ki fog száradni!

Mindeképp vidd orvoshoz, talán egy vérvételből megállapitja hogy mi történt.

Ha felgyújtották volna attól még nem fogy le ennyire!

Vagy ha egy kutya tépte volna meg, akkor se fogy le drasztikusan!

Vidd el dokihoz, az a legjobb megoldás.

2012. febr. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%

először is orvos.Ő majd megmondja mit ehet és milyen kezelésre van szüksége. Az biztos, hogy paraziták ellen kezelni kell.

bent szüksége lesz egy kosárraaludni, egy macskaalmos tálra,

2012. febr. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Tyűű. Az kemény. Örülök, hogy hazatért.:) Elég ijesztő lehetett így látni a cicádat. Ki tudja, hogy mi történt. De attól még, hogy ha gyújtogatták volna, nem hiszem, hogy úgy lefogy. Lehet a hó miatt beszorult valahova, olvadáskor tudott ki kecmeregni, vagy nem tudom de nem tudom miért, mikor olvastam, hogy öklendezik, rögtön a mérgezés jutott eszembe. Végülis ha sokáig nem, vagy csak alig evett, attól még enne, csak kevés adagot, legalábbis nem adnék neki sokat, mert lehet ő attól még, hogy sokáig nem evett elkezdene "zabálni". De nem voltunk ott, nem láttuk mi is történt, így csak találgatni tudunk. Szerintem is vidd el dokihoz, és örülj neki, hogy ilyen szerencsés volt!:)
2012. febr. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, hasznosak voltak! Arra is gondoltam, hogy mivel szép cica volt ellophatták, elvitték magukkal. De ő hazaszökött és mire hazatalált lefogyott. Mégegyszer köszönöm, gondoskodni fogok róla hogy ismét dagi legyen! :)
2012. febr. 22. 11:53
 5/10 hell-ikon ***** válasza:
86%

Ha huzamosabb ideig nem evett, a tápot és egyéb nehezen emészthető kaját most tessék kerülni, mert attól hányhat.

Kis adagokban párolt csirkemellet és halat (akár nyersen is kifilézve) adnék neki. Tehát egyelőre viszonylag diétás kosztot adnék mindenképpen, hogy a gyomra vissza tudjon állni a normál kerékvágásba.


Ettől függetlenül az orvosi látogatást én is mindenképpen javaslom, mert lehet olyan baja, ami ránézésre nem látszik.

2012. febr. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%
Szia! A bent tartással kapcsolatosan kell ugye enni,inni tál,2db macskaalomtartó, esetleg kapirgáló fa,játékok és persze sok önbizalom!! Jobbulást a cicádnak! :)
2012. febr. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%
Szegeny :( Figyelem a kerdest, legyszi ird meg, hogy alakul a cica.
2012. febr. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%
Én is figyelem, remélem lassan rendbe jön a cicád, majd írd meg, hogy mi lett vele!:)
2012. febr. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Nagyon aranyosak vagytok!

Már hízott és játékosabb lett, nagyon hálás kiscica :) Mindenhova követ szinte le sem tudom magamról vakarni. Régen azért kellett könyörögni hogy kimenjen, de ma már szinte alig lehet behozni :) Már csak éjszakára van bent! :) Megerősödött és a bundája is nagyon szép csillogós :)

2012. febr. 28. 13:11
 10/10 anonim ***** válasza:
80%
:) Nah, jól van, minden jó, ha a vége jó!:)
2012. febr. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!