Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kandúr macska megöli a...

A kandúr macska megöli a kiscicákat? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Van egy vemhes nőstény macskánk, annak tavaly született egy hím kölyke. A kérdésem az lenne, hogy ha megellik a cica akkor a kiscicák veszélyben lennének a kan macskától? Troll válaszokat nem kérek.
2012. márc. 4. 12:08
 1/6 anonim válasza:
100%
Hát a kan macskák általában megölik a kicsiket de mivel ez a nőstény macska fia nembiztos. de én odafigyelnék és ha megszületnek jó biztonságos helyre vinném őket mert lehetséges h meg fogja ölni
2012. márc. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%
amig az anyuk velük van addig nincsenek. néha néhab eg nézzetek rá a kandurra azért
2012. márc. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%
Ha módja lesz rá, megfojtja a kicsiket. Ez ösztön náluk, mert így újra tüzelni fog a nőstény. És hidegen hagyja az állatot, hogy testvére, anyja éppen a szóban forgó család. Nem kell emberi viselkedést tulajdonítani az állatoknak.
2012. márc. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ez ivartalanított macskánál gondolom nem áll fenn.
2012. márc. 4. 15:47
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalanított kandúrnál megszűnik a nemi késztetés, nem fogja bántani a kicsiket. Sőt, lehet, hogy besegít a mamának, hallottam már olyat.
2012. márc. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Na, mi a tapasztalat? Már egész nagyok a cicák.


De leírnám a tapasztataomat, ha szabad. Mi a cicákat mindig nagy figyelemmel és szeretben neveljük, gondolom nálatok sincsen ez másképp. Többször volt már ilyen felállás, olyan is volt, hogy a lány cicánk bátyja is itt lakott válunk. Kezdetben bátortalanok a picikkel, nem tudják mik azok, de amint lehet velük játszani, előjön a kölyökcica belőlük és játszanak velük.


Pont tegnap is szemtanúja voltam ennek, nagyon édesen játszottak. Lelkesen, vehemensen játszott velük, kicsit féltettük is a piciket, de óvatos volt velük.


Sajnos ma reggel igazi tragédia történt, a szomszédból átjött egy kandúr és elharapdosta a kis angyalkák nyakát. A családból engem viselt meg a legjobban, én találtam meg őket, én is játszottam velük a legtöbbet. Éppen elkezdtek dorombolni, pont mind a 3-nál hallottam, de csak egyszer volt alkalmam mindegyiktől hallani.

Ez nálunk azért is szomorú, mert a kutyánk is hasonlókéépen halt meg, soha nem ment ki az utcára, bekaparta magár két vadállat és elharapták a nyakát a 10 éves németjuhászunknak.


Bocsi, hogy a te kérdésednél írtam ki magamból, de olyan szomorú vagyok. Remélem megérted.:(

2012. máj. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!