Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy lehetne "megnevelni" a...

Hogy lehetne "megnevelni" a kölyökmacskát?

Figyelt kérdés
Azért is tettem idézőjelbe,mert ugyebár egy macska nem nevelhető. :D Az lenne a problémám,hogy tavaly augusztusban hazaköltöztem a szüleimhez,persze a macskámmal együtt,aki idén lesz 4 éves.Mindig is békés cica volt.Anyuéknak van egy most 9 hónapos cicalányuk,aki elég pimasz.Szinte minden adandó alkalmat megragad,hogy megkergesse a másikat és ráugorjon,leteperje,megharapdálja. Az én macskám meg nem bántja,vagy azért mert kölyök,vagy azért mert ő jött oda másodiknak. Csak szegény lassan lapos kúszásban közlekedik a lakásban. Ha valakinél már előfordult ilyen,vagy ehhez hasonló,akkor megkérném ,hogy ossza meg velem hogyan oldották meg :)
2012. márc. 7. 19:01
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

http://www.youtube.com/watch?v=G5dIB2oF6sQ&feature=g-user&co.. bocsi, de a macska nem nevelhető kicsit elavult vélemény.

Amúgy meg ha az én macskám ilyet tenne akkor egyszerűen rászólnék. Odamennék és zajtcsapnék, rákiabálnék, tapsolnék vagy vizet spriccelnék rá, stb. Egy idő után megtanulná hogy nem szabad. Az ivartalanítás is ajánlott.

2012. márc. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Bocsi,de gondolhatod,hogy nem nézzük ölbe tett kézzel,amikor piszkálja a másikat...És ivartalanítva van 2 hónapja :)

Amiket leírtál mind előfordul (lespricceljük,tapsolunk,rászólunk,stb)

2012. márc. 7. 19:15
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen játszani akar a másikkal. Nekem is kettő van, az egyik ugyanazt csinálja, mint ahogy írod: addig macerálja a másikat, míg az is nekiindul játszani. A harapás nem komoly, inkább csak "csipkedés". Hagyni kell, hogy összeszokjanak. Ha nagyon bosszantani fogja az idősebbet, előbb-utóbb úgyis megunja és kicsit megneveli.
2012. márc. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az idősebb sose fog vele játszani,nem az a típus :D Amúgy nem az összeszoktatás a gond,mert rengetegszer előfordul,hogy egymás mellett alszanak.
2012. márc. 8. 09:55
 5/8 anonim ***** válasza:
3. vagyok: nem biztos, hogy nem kap kedvet előbb-utóbb a játékra.Mi két éve hoztunk egy felnőtt, mentett cicát, meghalás elől szedték össze :( Próbálkoztunk játékokkal, nem kellett neki semmi. Imádja a mai napig, ha simogatjuk, de nem ül ölbe. Másfél éve hoztunk egy másik, szintén mentett cicát, ő ellentéte az elsőnek: mindennel játszik, ami mancsközelbe kerül. Apportírozni lehet vele. Egyszer csak az idősebb is kezdte kergetni a labdát, apróbb papírfecniket. A lézerfényre végkimerülésig lehetne futtatni őket.
2012. márc. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Néha ő is játszik labdával,papírfecnivel,madzaggal...nem teljesen reménytelen a lustasága :D A másik macsek meg elég szemtelen,igazából mindenre ugrik ,ami mozog :) :)

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat,bárkinek van még ilyen tapasztalata,szívesen fogadom :)

2012. márc. 8. 19:33
 7/8 anonim ***** válasza:
5-nek: lézerfény nem ártalmas? nálunk is van, egy velünk lakó rokon szokta ezzel szívatni őket.... Ők is kerdgetik folyton, tényleg végkimerülésig.... A szemükbe nem világít bele, csak a földre.... Remélem, nem lesz baja a cicukák szemeinek... egyébként átok rosszak, igaz most lesznek még csak 4 hónaposak....
2012. szept. 28. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7.-nek: arra vigyázunk, hogy a szemükbe ne világítsunk. Úgy szoktuk, hogy előttük 1-2 m-rel futtajuk a pöttyöt, akkor biztosan nem fog felnézni, mert rohan utána.
2012. szept. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!