Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Fialás? (kérdés lent)

Fialás? (kérdés lent)

Figyelt kérdés
Van egy kinti macskám aki enni és aludni jár csak be nem tudom pontosan, hogy mikor lett vemhes csak azt, hogy kb.Január második hetében. Mikorra várhatók így a kicsik? És mik a jele ha itt az idő? Van egy bolognese kutyusunk is ő bántani fogja a kicsiket ha bent születnek ?
2012. márc. 11. 16:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Egy macska vemhessége kb. 58-71 nap, és általában a 63.-66. nap között születnek meg a kicsik. Ha januárhoz hozzáadunk 71 napot, akkor már nemsokára várhatók lesznek a kiscicák. Általában, azon a napon, amikor a cicusok megszületnek, az anyán majd azokat a jeleket lehet majd észrevenni, hogy kicsit kedvetlenebb lesz, és sokat fog feküdni. Mivel hallom, hogy kinti macska, ezért valószínűleg kint fogja őket megszülni úgy, hogy ti nem lesztek jelen. Ez persze jellemfüggő, mert ha nagyon ragaszkodó a cicus, akkor ti is jelen lehettek. Az persze fontos, hogy mindig legyen egy saját helye, pl. egy kis kosár, amit kibéleltek egy ócska ronggyal. Az is tuti, hogy miután megszülte őket, vagy a szemetek láttára, vagy nem, akkor is meg fogja nektek mutatni őket. A kutya kérdésre több válasz is adódhat. Ha a kutya nőstény, akkor sokkal barátságosabb lesz a kicsikkel, mert több benne az anyai ösztön. Ha a macskával eddig jó barátok voltak, akkor nem fogja őket bántani. Ha eddig nem nagyon foglalkozott egymással a két állat, akkor az is lehet, hogy a kutyát ez a meglepetésként fogja érni, és negatívan reagál majd rá, hogy a kicsikkel egy kicsit többet törődtök, mert nekik szükségük lesz rá. Szerintem a kutyátokat ismerve, azt ti döntsétek el, hogy szerintetek hogy viszonyulna egy alom kiscicához. Ha egy kicsit is úgy vélitek, hogy nem bíztok abban, hogy hozzájuk sem fog nyúlni, akkor ne nagyon hagyjátok őt magára, és ha lehet, amikor nem tudtok rájuk figyelni, a kutyust tartsátok zárva. Remélem tudtam segíteni.

2012. márc. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi! :) a kutyus lány ,de azért majd szemmel tartjuk
2012. márc. 11. 18:10
 3/6 anonim ***** válasza:
Én tapasztalt vagyok, mert minden évben 5-6 cicám fial. Idővel te is megszokod. És ha nem ivartalaníttatod akkor ez lesz minden évben. Nekem most pl. 2 cicám vemhes. Ha esetleg mégis lenne kérdésed, akkor írj privit, és segítek, hogy mit hogy csinálj, ha eljött a fialás ideje. :) Habár én nem szoktam vele annyira foglalkozni, mert sosem kell nekik segítség. Csak egyszer kellett. De észrevehető, hogyha eljött a fialás ideje! Sok sikert!! :))
2012. márc. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Mit csináltok majd a szaporulattal? Ha elajándékoznád őket akkor küldesz képet és megírod, hogy melyik városban vannak? Köszi :)
2012. márc. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat 1kisfiú és egy kislány született. ez nem túl kevés? már meg vannak a gazdi jelöltek csak többen vannak, mint ahány kiscica van :)
2012. márc. 15. 14:53
 6/6 A kérdező kommentje:
Elmentünk 2órára és született még 2 db
2012. márc. 15. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!