Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy hogy a macskák mindig...

Hogy hogy a macskák mindig talpra esnek és miért félnek a víztől?

Figyelt kérdés
2012. márc. 13. 13:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Azért olyan hosszú a macskák és macskafélék (oroszlán, tigris, gepárd stb.) farka, mert futás, esés közben azzal egyensúlyozik.

Hogy miért félnek a víztől? Nem tudom. Talán majd valaki más ide-írja.

2012. márc. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért félnek a víztől, mert több rétegű a szőrük, és ha nedves lesz nehéz, hozzájuktapad .. Szemükbe, fülükbe megy a víz. Amúgy nagyon sok macska szereti a vizet, úszni meg mindegyik tud.

Talpra eséshez ezt a videót ajánlom, szerintem ebből érthető:

http://www.youtube.com/watch?v=RHhXbOhK_hs

Nagyon jó az egyensúlyérzékük, és hajlékonyak. Ahogy a fej elfordul az egyensúlyszervben elmozdul a folyadék, és már csavarja is a cica magát, hogy lefelé legyenek a lábai, a feje pedig merőleges legyen a földdel : ) Csodálatos állatok.

2012. márc. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
28%

Egyik állítás sem állja meg így sarkalatosan a helyét. Vannak macskák akik szeretik a vizet, a "mindig talpraesés"ről meg annyit, h évente nagyon sok macska hal bele abba, h nem esett talpra...:(

Persze nem mondom h nincs igazságalapja, de azért ez így túlzás. Az eséssel kapcsolatban úgy tudom, vmelyik testrészüknek (talán farkuknak, de nem biztos) köszönhetően esés közben reflexszerűen korrigálják magukat, megfordulnak a levegőben, és a talpukra érkeznek. Ebből az következik, h kell nekik egy bizonyos magasság, h legyen idejük erre a korrekcióra. Ha azonban túl nagy ez a bizonyos magasság, akkor hiába korrigál, elkenődik a betonon.

2012. márc. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Talpraesés egy veleszületett reflex ,akinek van cicája ki is próbálhatja ,-pl ágytakaró felett- a lábainál megfogott macsek,kb fél méteres magasságból való zuhanás alatt ,ami nagyon kevés idő ,már biztosan meg tud fordulni. Mivel nagyon jól és szívesen másznak magas helyekre ,ezért szükség van erre ,az esetleges leesések miatti sérülések kivédése miatt.Nem mindegy ,fejre hátra esik vagy lábra. Persze ,ha nagyon nagy a magasság nem élik túl ,bár 4.emeletről ugrott már ki macska akit ismertem és túlélte. Az álluk törik össze ilyenkor ,főleg betonra érkezéskor ,mert azt odaverik .

Víztől miért félnek, azt nem tudom ,bár legtöbb szárazföldi állat nem szívesen úszik ,ha elesége nem vízhez kötött,a macska főleg nem, de tud ,ha nagyon kell, vagyis beledobják ,beleesik.Talán egyszerűen nincs rá szüksége rossz érzés neki a folyékony közeg.A török macska (fajta) viszont szeret úszni, hogy ez tenyésztési szelekció nem hinném ,inkább véletlen.

2012. márc. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
a "mindig talpra esik"-hez kell megfelelő magasság is, hogy meg tudja fordítani a testét. Enyémnek pár napja úgy lett enyhe agyrázkódása, hogy leesett a fotelről. Vsz. elzsibbadt a lába és mikor le akart ugrani, konkrétan fejreesett, csak úgy koppant. Utána kb. két órán át dezorientált volt (sajnos, így láthattam élőben, mit jelent). Felhívtuk az állatorvosunkat, a tünetek alapján rögtön mondta, mi történt.
2012. márc. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem mindegyik fel a viztol,pl az enyem szereti mert furdetem,a hosszu szore miatt (es mer bolhas volt).


Az attol fugg,ha furdetik akkor megszokja,ha nem akkor meg felni fog,de vannak kimondottam vizimado macskak(olyan fajtak).

2012. márc. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Az én cicám imádja a vizet. Folyton a fürdőkádban,a zuhanykabinban vagy a mosdókagylóban alszik. De csak akkor,hogy ha engedünk neki egy kis vizet és bele tud hemperegni. :) (De rendszeresen szopizik...vagyis bele ül az ölembe és szívja a pólóm...) De dagaszt is tisztességgel :D Amúgy sima házi cica :)
2012. márc. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a válaszokat nagyon hasznosak voltak :)
2012. márc. 15. 11:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!