Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi történhetett a cicámmal?

Borcsi02 kérdése:

Mi történhetett a cicámmal?

Figyelt kérdés

2 nappal ezelőtt egy-két órára el kellett mennem hazulról,és a két cicám,akik kinti-benti életet élnek,a hívásomra akkor nem jöttek be a lakásba,így bezártam az ajtót,és gondoltam,majd megvárnak a teraszon,ahogy szoktak.Mostanában amúgy is inkább kint szeretnek napozni.Mire hazaértem,2 óra múlva,kora délután,az egy éves fiú cicám az ajtó előtt kuporgott,és a pofiján 3-4 hosszabb,vékony sebet láttam,egyből arra gondoltam,hogy összekarmolta egy másik macska.

Berohant az ajtón,és egyből fel az emeletre,bebújt a kis kosarába.Kicsit furcsállom,mert esténként is kikéredzkednek egy-egy órára,de soha nem történt ilyen,ahogy én láttam,nincsenek nagyon más macskák errefelé.

Ami miatt aggódom,hogy az egy dolog,hogy összekapott egy másik cicával,ilyen megesik,de azóta nagyon magába van roskadva,rá sem lehet ismerni..Nagyon szelíd és aranyos,ragaszkodó,fiú létére,és nem csavarog.

A kérdésem az lenne,hogy lehet,hogy ennyire megalázta egy másik,nagyobb macska?Ennyire mély nyomot hagyott benne?A macskák így működnek?Egyébként nagyon szelíd,azóta is szívesen kijár,de elkezdtem nagyon félteni,mert tudom,láttam egyszer,hogy nem védi meg magát,inkább hagyja,hogy pofozzák.(Ezt onnan tudom,hogy a szomszédnak volt egy öreg lány cicája,aki azért pofozgatta az enyéimet,de azóta meghalt..)


2012. márc. 17. 19:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Szegény kicsi cica! :(( Két kandúr cicád van? vagy milyen nemũ a másik? Ha a másik is fiú, akkor lehet, hogy a másik pofozta fel! Szerintem sinogasd és szeretgesd, és pisilni engedd le, meg vidd le egy kicsit sétálni és ne hagyd egyedül!Én nagyon félteném! Hány évesek a cicák? Panelban laksz? Milyen fajták a macskák?
2012. márc. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Bármi történhetett szinte. Nem fél az emberektől? Az is lehet, hogy valaki bántotta .. Vagy elütötték, kutya megtépte..
2012. márc. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Egy évesek,fiú és lány,egyszerű házi cicák,szerencsére nem szoktak komolyabban összekapni,nagyon szeretik egymást..

A kislány bátrabb és nagyobb felfedező,a fiú inkább itthon szeret a kosarában összegömbölyödni.Én mindig azt hittem,fordítva lesz majd.Amennyire látom,általában csak a két szomszédos kertben bóklásznak,és nem is mennek el sok időre.Mi kertes házban lakunk,és nincs szívem állandóan bent tartani őket.Én is féltem őket,hiába az ivartalanítás,és mindig aggódom,ha kimennek,de próbálom elhessegetni a rossz érzéseket.

Igazából most sem tudom,mi történt a fiúcskával,orvoshoz nem vittem,mert csak felszínes "karmolások" voltak rajta,be is van oltva,és egy nappal később már behegedtek.Amiatt sajnáltam nagyon,amit a viselkedésén láttam.:(..Azt gondolom,elvileg meg kéne tudnia védenie magát más macskával szemben,de most mégis kapott azért rendesen valakitől.Lehet jobb is,hogy ennyivel megúszta,és elszaladt!Azért próbálok figyelni rájuk!

2012. márc. 20. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!