Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tehetnék a cicámmal?

Mit tehetnék a cicámmal?

Figyelt kérdés
10 hónapos, nagyon szép cica, imádom. Bár eleven, játékos, az utóbbi hónapokban mégis sok egészségügyi gondja akadt, már rengeteget odafizettem állatorvosra (kötőszöveti gyulladás, hólyaggyulladást stb). Mióta a lábában van egy gyulladt csomó, ami fáj neki, azóta elég kedvetlen, nem játszik velünk, sőt be sem jön a házba. Néhány hete kezdett el a lánycicák után futkozni, ekkor szerezte ezt a lábsérülést. Korábban napi 10-12 órákat velem volt, azóta viszont kerül, különösen a sérülése óta, mintha utálna. Nem jön be a házba még enni sem, tőlem várja, hogy kivigyem neki (korábban mindig az ajtóban ült a kaját várva). Ha én nem adok neki, majd eszik a szomszéd macskáival. Folyamatosan a szomszéd udvarában fekszik, az én hangomra már 1-2 hete nem is jön, nem figyel rám. Ha leültetem magam mellé a hintaágyba, leugrik onnan és megy a többi macska közé, minél messzebbre tőlem, elkerül. Nem értem, mi a gondja, én mindig is nagyon szerettem, mindent megadtam neki, prémium tápok, rendes koszt, kényelmes benti fekvőhely, rengeteg játék, ha beteg, meggyógyíttatom... most viszont pár hete úgy érzem, utál és kerül engem. Tényleg még a hívásomra sem jön, csak néz rám, illetve az ennivalóért sem lépne kettőt sem újabban. Nem bújik hozzám, nem dörgölődzködik a lábamhoz, semmi, kerül messziről. Mitől van ez? A korábbi cicám szeretett engem, mindig beleült az ölembe, bújt, kedves volt, ő miért ilyen bunkó, nemtörődöm a saját gazdájával? Mit tehetnék?
2012. márc. 3. 19:33
 1/2 A kérdező kommentje:
Pár hónapja még, ha bennaludt a szobámban, gyakran feljött az ágyamra, és mellémfeküdt, hozzámbújt alvás közben, vagy dorombolva odajött és odadugta a fejét az enyémhez, hízelgett, kedves volt... most viszont pár hete semmi, mintha idegen lennék neki. A szomszéd macskái bezzeg örülnek, ha megsimogatom őket, élvezik és igénylik. Az enyém meg elmenekül előlem, ha meg akarom fogni megsimogatni.
2012. márc. 3. 19:36
 2/2 juci88 válasza:
Szia!! Nekem volt életem során ezer féle macskám de mindegyik más, van amelyik bújós van amelyik útálta ha simogattam. Viszont szerintem a betegség miatt depressziós, nekem is volt ilyen macskám az ég világon semmivel nem tudtam felvidítani nem is dorombolt szinte soha. Állandóan beteg volt nem győztem vinni dokihoz pedig szoba cica volt. Nem magányos véletlenül a cicus???Esetleg vegyél neki macskamentás játékokat is hátha tetszeni fog neki!! És feltétlen vidd el dokihoz mert lehet hogy tályog, és nem fakad kis.... az borzalmasan fájdalmas nem csodálom hogy szomorú, szóval vidd el!!!
2012. márc. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!