Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mitől korpás a cicám szőre?

Mitől korpás a cicám szőre?

Figyelt kérdés

Főként a háta közepén látszik.

A cicus húgyköves, ezért Royal Canin gyógytápot eszik, szárazat. Sok vizet iszik. Emellé mindössze napi fél csomag alutasakosat kap. A másik cica is ugyan ezt eszi, ő nem korpás.

Úgy gondolom nem a táplálkozásával van a probléma.

Vajon mitől lehet, tapasztalt e már ilyet valaki a cicáján, mit tudtok javasolni, hogy elmúljon?


2012. márc. 19. 17:16
 1/9 anonim válasza:
Szerintem egyszerűen csak hámlik. Lehet hogy kiszáradt, vagy ha szokták fürdetni, esetleg megfázott a bőre.
2012. márc. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

De a hámlásnak is kell legyen valami oka.

Nem fürdik sosem. Szobacica.

2012. márc. 24. 22:18
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem kérdezzétek meg az állatorvost!!!
2012. márc. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Jééé az enyém is és ugynezt eszi?kiderült?
2013. jún. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kiderült. A cica kicsit túlsúlyos volt, akkor múlt el a korpa, amikor lefogyott.
2013. jún. 1. 16:11
 6/9 anonim ***** válasza:

na neeee az én cicám is dagi

hogy megy a cicafogyókúra?tudnál segíteni?

2013. jún. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Őszintén szólva nem fogyókúrától, hanem egy műtét után fogyott le (annyira eldurvult a húgyköve, hogy le kellett vágni a nemi szervét).

Azóta már jól van. :) Viszont sajnos visszahízott, így megint korpás. Egyszerűen képtelen vagyok lefogyasztani. Pedig nem kap sokat, nem kap nasikat, a másik cica is tök jó formában van. De azért annyira nem vészesen dagi, csak egy kicsit, és egy bizonyos súlynál mindig megáll, nem megy feljebb, így nem akkora gáz szerintem.

2013. jún. 1. 22:16
 8/9 anonim ***** válasza:

Ugyanez :)nem eszik sokat a másik 2 vékony....aggódom :(

neki még van nemi szerve de nálunk is kilátasba helyzeték amikor kezdődött hogy lehet ilyen...most ok szerencsére

és a gyógytáp mellett is bedurvult a hugykő :( jajj

2013. jún. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát elég durva műtét, nem biztatlak sok jóval. Hetekig tartó kínlódás... De utána legalább le van a gond. :) Mármint utána is marad a gyógytáp, de már biztos nem lesz olyan hogy egyszer csak elzáródik a húgycsöve.
2013. jún. 3. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!