Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nektek mennyi időre szokott...

Nektek mennyi időre szokott elmenni?

Figyelt kérdés
A ti kandúr macskáitok mennyi ideig szoktak nyomtalanul eltűnni?
2012. márc. 21. 17:58
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
S.O.S. Légyszi válaszokat!!! :O
2012. márc. 21. 19:16
 2/13 borcsi02 ***** válasza:

Ha azért kérdezed,mert elkóborolt a cicád,az ebben az időszakban nem ritkaság,még nagyban tart a párzási időszak.

Teljesen változó ez,van,aki 3 hétre,vagy többre is eltűnik,és simán hazatér,ha kiéhezik és kitombolta magát.Szóval pár naptól a több hétig,bármi lehet.Ha sokat törődsz vele,és benti-kinti cica,akkor talán csak pár nap az egész.

2012. márc. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 borcsi02 ***** válasza:
Elment a cicád?
2012. márc. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igen,kint tartott, de még sosem ment el tőlünk mindig várt a suliból haza jövet az utca végén vagy a kapunál.Nagyon aggódom.Nem lehet á,hogy elkapta egy sas vagy egy kutya??
2012. márc. 21. 19:26
 5/13 borcsi02 ***** válasza:
64%
Szerintem kicsit "megbolondult" a párzási időszak miatt,és éjszaka éli az életét,nappal meg alszik valahol.Ha egyáltalán alszik.Ivartalanított? Mert ha nem,akkor szinte biztos,hogy hajtja a vére.De ivartalanított kandúrok is bóklásznak ilyenkor,izgalmas időszak ez még így is nekik.Sasra nem tippelnék,és kutya helyett is előbb gondolnám,hogy összekap más kandúrokkal.Elég ügyes egy cica ahhoz,hogy meglógjon a kutyák elől.Ilyenkor nagyon aggódik minden gazdi,de ha kinti cica,szerintem ne féltsd,ilyenkor olyan fékezhetetlen ösztönök hajtják őket,hogy nem törődnek a megszokásokkal,pl hogy várjon téged az utcában.Nagyon sokan elkeserednek ebben az időszakban,mert meglóg a cicusuk,de hidd el,ez időleges,és haza fog menni!
2012. márc. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom én nagyon aggódok. Még soha-soha-soha nem ment el egyetlen napra sem. Akkor miért kezdené egy 14 napos kalanddal?
2012. márc. 22. 17:28
 7/13 anonim ***** válasza:
52%
Egyik kandúrom Kormi, tavaly tavasszal eltûnt. Teltek a napok, a hetek, de nem keveredett elõ. Azt hittük megfogta valami szegényt vagy elütötték. Decemberben megyek megetetni a cicáimat, na mit látok? Kormi ott ült a padlás feljárón. Amint meglátott elkezdett dorombolni mintha mi sem történt volna! A kis szemét több mint fél é után tolta haza a képét! Mind meglepõdtünk, de örültünk hogy meglett a kis gézengúz:-)
2012. márc. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 borcsi02 ***** válasza:

Ne gondolj a legrosszabbra!Persze könnyű ezt mondani,de tényleg olyan történetek vannak az ilyen eltűnésekről,hogy hihetetlen.Ahogy az előbbi válaszadó is írta.És olyan cicákra gondolok ezzel,akik a tiedhez hasonlóan nem voltak kóborlósak,és egyszer csak mégis nekiindultak a nagyvilágnak.De ezt ne úgy értsd,hogy elvándorolnak,hanem úgy,hogy ez a kis életük része,egyszer csak gondolnak egyet,vagy az ösztönök vezérlik,és elkalandoznak.Pláne ha kinti cica!Az is csoda,hogy eddig még nem csinált ilyet.

Egyébként teljes erőbedobással kerested?Plakátoltál,kérdezősködtél?Amikor az én cicám eltűnt,én végigkajtattam a környéket,hajtottak a rossz gondolatok,hogy valahol el van ütve az út szélén,néztem mindenfelé,kérdezősködtem,jutalmat ajánlottam,stb.Aztán persze a tipikus esetbe futottunk bele,hogy bezárták szegényt véletlenül valahova,nem messze tőlünk,az egyik szomszéd garázsába.Én is csodálkoztam az eltűnésén,mert ő sem volt elkóborlós,félig benti cica ráadásul,és nem értettem,mi történhetett vele.Elég borzalmas érzés volt.Úgyhogy én azt gondolom,csak várjátok haza,amint tud,vagy akar,menni fog,hidd el!

2012. márc. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hát én nem plakátoltam mivel a cicám teljesen fekete.Se egy pötty vagy folt stb. ÉS ha valaki lát egy fekete macskátt elszaladni attól még nem biztos hogy az enyém.
2012. márc. 24. 14:00
 10/13 anonim válasza:
48%
Nekünk is van egy kandúr macskánk, egyszer eltűnt, tényleg se híre, se hamva. El is szomorodtunk, aztán majdnem 3 hónap múlva meg előkerült, ott volt szép csendben az udvaron, tehát tényleg nem kell aggódni! Mi egyébként nem is plakátoltunk, de te plakátolj ha gondolod, ahogy írták.
2012. márc. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!