Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vettem Cestal féregírtót a...

Vettem Cestal féregírtót a cicámnak, egyszerűen nem tudom neki beadni?

Figyelt kérdés

Szétdaraboltam, kiköpte, akármennyire elrejtettem mindenféle finomságban, nyelve tövére helyeztem, úgy is kiköpte. Most porrá zúzva próbálom belekeverni a kajájába, csak nem ront a hatékonyságán a gyógyszernek?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2012. márc. 22. 09:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A hatékonyságán nem ront, csak félő, hogy a kaját is ki fogja köpni. Ebben az esetben sajna egy kis erőszakot kell tenni a cicán, fogd le, tedd a nyelve tövére a tablettát, aztán simogasd a torkát, hogy lenyelje. Nem fog örülni neki, de hát olyan, mint egy gyerek, nem tudja, hogy az ő érdekében teszed.
2012. márc. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a kutyámnak adtam úgy, hogy porrá törtem és egy kanál májkrémbe kevertem. Úgy ízlett neki, hogy majdnem megette a kanalat is. És a hatékonyságon sem rontott, az eredmény ott volt a kakiban.
2012. márc. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!!:)
2012. márc. 22. 09:52
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A májkrém ötlet jó, ha belegyúrod a port egy kis gombócba, biztos megeszi, ha mégsem, akkor van egy kevésbé "finom" módszer, de hatásos, az állatorvos ajánlotta, hogy az orrára kell rákenni. Így le fogja nyalogatni mindenképpen, tisztálkodás gyanánt, még ha nem ízlik neki, akkor is, mert nem bírja elviselni, hogy ott van vmi nem oda való az orrán.
2012. márc. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 alice_L ***** válasza:
87%

En egy kiszupperalt injekcios tut hasznalok. Az oreg cicam siman lenyeli a féreghajtot ha beletuszkolom a szajaba, de a fiatal nagyon "fight" mentalitasu, és a kedves lagy makka hirtelen széttép mindent amint szétfeszitem a szajat, és persze kikop mindent amibe belekeverem a gyogyszert.

Az injekciostube egy kis vizet szivok fel, a vékén pedig (a tu helyén) egy rovid (1cm) puha muanyag csoben van a gyogyszer, ezt a macska szajaba rakom, és belelovellem a vizzel a gyogyszert. Igy biztos vagyok benne hogy a megfelelo mennyiség jutott a szervezetébe, és mas nem mukodik. Mar mindent kiprobaltam, azt is hogy nem kapott egy napig kajat, hogy masnap tutira megegye a féreghajtos pastétomot, stb, stb.

2012. márc. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Na hát én ezért adok nekik féreghajtó pasztát. A mi cicáink elég "hisztisek" ezért meg sem próbálkoztam a tablettával. A pasztát tartalmazó tubusnak elég hosszú csőre van ezért egészen hátra tudom nekik beadni a szükséges mennyiséget. Igaz kicsit drága, de legalább biztos a siker. Illetve van még a spot-on megoldás is. (Bár ezt csak nagyon félénk "félvad" cicáknál - akiket nem lehet lefogni, nehéz nyakon csípni - javaslom, mert még a pasztánál is drágább.)
2012. márc. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem megy a tabletta, a féreghajtó paszta jöhet szóba. A fecskendős megoldás jó, csak egy a baj vele: az anyagot félrenyelheti és akkor egy tüdőgyulladás jön létre, mint idegen agyagtól. Amúgy rettenetesen rossz ízük van a tablettás féreghajtóknak tehát, ha egyszeri próbálkozásra nem megy a beadás utána nem is fog, mert megérzi azt a rettenetes keserű ízt és foggal körömmel tiltakozik majd a beadás ellen. Én Vithaminte nevű féreghajtó pasztát adok egyik cicámnak, mert őt nem lehet tablettázni.
2012. márc. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!