Kezdőoldal » Állatok » Macskák » SOS! Mit csináljak, ha a 6...

SOS! Mit csináljak, ha a 6 hónapos cicám mindkét elülső mancsát megcsípte egy dongó?

Figyelt kérdés

Felhívtam az állatorvosunkat, de csak 4től rendel és most még nincs is a városban (budapest). Ajánlotta, hogy adjak neki kalcium pezsgőtablettát, de azt sehogy se tudom beleerőszakolni, se a tálkájából, se fecskendőből.


Most mindkét mancsa fel van dagadva nagyon!


Mit csináljak?


Egy ismerősöm azt mondta, hogy nem kell orvoshoz vinni, mert 1-2 óra múlva már jól lesz? Ti mit mondtok erre?


2012. márc. 26. 11:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha nincs rosszul, akkor nem kell orvoshoz vinni. Csalcimusc injekciót szoktam itthon tartani. Ilyen esetben azt tudsz vele itatni, vagy ha nagyon rosszul van akkor 2 ml-t be kell adni izomba a combjába.
2012. márc. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Fecskendővel úgy itasd, hogy oldalt, ahol nincs foga, beledugod és lassan nyomod befelé az oldatot, le fogja nyelni. Kicsit emeld meg, hogy nagyjából függőlegesen tartod.
2012. márc. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Bozsikrisz ***** válasza:

calcimusc oldatot érdemes otthon tartani, bár azt hiszem vényköteles. De annak nincs íze, azt az én kutyám is meg szokta inni, ha adnom kell neki.

És ahogy írták, felszívsz fecskendőbe, és lassan megitatod vele, nem fogja kiköpni, ha közben fogod a fejét.

2012. márc. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
fecskendőből imád inni, de csak sima vizet. Ezen érzi, hogy calcium pezsgőtablettás... Kb 10 ml-t sikerült beleerőszakolnom, de még kb 2x ennyit kéne ..
2012. márc. 26. 11:50
 5/8 anonim ***** válasza:
Többször neki kell állni. Enyémnek kamillateát kellett adni, nemigen kultiválta. Képes volt összegyűjteni nyelés nélkül a szájában és mikor azt hittem, sikerült, szépen kétoldalt kifolyatta :))4-5-szörre adagoltam.
2012. márc. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
a dongónak nincs is fullánkja... és egyszerre 2 mancsot hogy lehet megcsípni?
2012. márc. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A dongónak igenis VAN fullánkja... ezt az is bizonyítja, hogy az állatorvos egyáltalán nem lepődött meg,amikor a dongócsípést említettem. Illetve a macskám mind2 mancsa duplájára volt dagadva. szegényke eléggé kivolt, de kapott kalciumot és estére már újra rohangált a lakásban!



"A dongó ritkán szúr, de a fullánkja mérges. Hasonlóan a méhekhez, csak olyankor támad, ha veszélyben érzi magát, nem szabad tehát csapdosni, kergetni, óvatosan szabad csak elhessegetni."

2012. márc. 27. 22:54
 8/8 anonim ***** válasza:
2017. szept. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!