Kezdőoldal » Állatok » Macskák » S. O. S! cica új gazdinál nem...

S. O. S! cica új gazdinál nem eszik, nem iszik, elbújt!?

Figyelt kérdés
a cicám sajnos új gazdihoz került(nyomós okok miatt) és egy napjaelbújt az alomházába,nem jön ki ,nem eszik,nem iszik... mit tehetnének?mit csináljunk? köszi a válaszokat
2012. márc. 26. 15:19
1 2
 11/19 anonim válasza:

Kedves Gazdi!

Nálunk is ez a helyzet,csak mi hoztuk a cicát 4.napja!

Az első taktika,a sok simogatás és nem szabad hagyni ,hogy ott bújkáljon a cica magányosan.Most otthon vagyok,úgyhogy többet tudok vele foglalkozni.Persze nagyon megijedtem ,hogy remegett a cicu ,de még vizet sem hajlandó inni. Az állatorvos sokba kerül,telefonon is csak annyit közölt ,hogy a vércukra leeseett azért remeg és hogy infúzió meg vérvétel kell neki ,ami persze biztos nem kerül 20 e ft alatt.Vizsg.díj:5 e ft.-Alap. plussz infúzió,vérvétel,vitamin,visszajárás.

_Kitaláltam ,hogy veszek fecskendőt,macskavitamint ,és kristálycukrot vagy mézet!És a párommal azt fecskendezzük neki,akár tetszik -akár nem. A cica nem remeg,most már játékos is néha ,a kis álomfogóval kicsalogatom a helyéről és ha még ezt csinálja vagy 2napig ,muszály leszek visszavinni-félek ,hogy teljesen lepusztúl. Sokat beszélek hozzá,de az almot még most sem ismeri ,csak a régit,"gondolom én".Mert csak a csempét kaparássza.Olyan mintha amnéziás lenne ,szegény.Egyszer minden rendben van nála ,utána megint elölről kezdi az egészet.Szaglászik,keresgél,elbújik.A húsleves ,májkrém-macska vitamin kombinációt fogja még kapni-fecskendőn.Ha nem hajlandó minket befogadni,sajnos leteszek róla. Bár, a párom kitartóbb,de én többet vagyok itthon és csak örlöm magam miatta. Na,meg a pasztáról is hallottam-de szerintem az is ugyan olyan ,mint a leveses kombináció.Főleg , hogy ki is köp mindent amit a szájába próbálok tuszkolni.

Szóval,még 2nap múlva jelentkezem. Remélem, segítettem valmennyit és magamnak is ,hogy kiírtam a problémám!

2012. márc. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Egyszerűbb békén hagyni, nem kell vegzálni. Ami segít neki megszokni az új helyet a Feliway párologtató, amit állatpatikában lehet venni. Ez csak akkor kell, ha egy hét után még mindig nem javult az új hellyel kapcsolatos (egyébként tök természetes) fenntartása.
2012. márc. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:

Próbáltam azt is ,hogy csak ráhagytam mindent!De az nem megoldás, ha 1korty vizet sem iszik-2nap után sem. Sajnos abba bele pusztúlhat. Csak ez a fecskendős megoldás van számára.Elfelejtettem írni:- tejjel is kombinálva.

Persze,az állati ösztön-főleg a macskáknál!Nagyon erős! Úgy tapasztaltam,hogy régebben kertes lakásban laktam egyedül-és kiutazatam külföldre 7hónapra és a szomszédokra hagytam etetni ,és 7hónap után is ott nyávogott az ablakomban a macskusz!

A párologtatót még kipróbálom ,de hagyni sem hagyhatom.:-S

2012. márc. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Aloex:a legrosszabb kombinációt választottad!Nem szabad erőltetni,ha mindenképpen fecsizni akarod akkor inkább Calopet pasztát használj és a cukrot hagyjátok el!

Amit kilehetne próbálni az a macskamentás játék!Vesztek macskamenta sprayt és befújtok vele egy játékot,nagyon kevés cica tud ellenállni ennek :)

2012. márc. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:

Nyugi! visszük az orvoshoz,még ma! A diagnózisát :megosztom!

Sziasztok!

Ui: egyébként a doki helyeselte a fecskendezést,ugyan is 4 kg-os macskusznál min a 3-4 dc folyadék bevitel,azt nem helyettesítheti a paszta!A kombináció tökéletes!

2012. márc. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Aloex:Jó lehet az orvosod..Tejet nem adunk a macskának.A Calopet paszta pedig ilyen esetekre van kitalálva mikor nem eszik egy cica.Ebben benne van mindaz a tápanyag amire szükségük van,ha meg folyadék kell a macskának azt meglehet oldani vízzel és nem moslék kombóval...
2012. márc. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
0%

A tejre szüksége van a "beteg vagy nem beteg"macskának és az nem moslékk.!Főleg vitaminnal kombinálva!TE nem valami macskás telemarketinges vagy aki így akar érvényesülni?

A babának-gyereknek sem adnál tejet?Majd fölszívja a tápanyagot a vízből???! Hol-mi játékkal elcsitítod??Ugye?Mert jó drága!!Milyen igazad van!

Kicsit tájékozódj ,mielőtt kommenteket írsz!Köszi!

2012. márc. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Tenyésztő vagyok :) így talán valamicskét konyítok ehhez..Ha macskatejet adsz az oké,de a tehéntej tiltólistás és nem hiszem,hogy egy dologra lenne szüksége egy macskának..az ennél összetettebb dologra lenne szüksége.De ki vagyok én,hogy beleszóljak?Úgy fosatod meg a macskád ahogy akarod csak az ő érdekében írtam,na de nem kell mindent megfogadni.Paszta 3000 állatorvos aki majd infúzióra rakja min.5000...és az nem egyszeri kiadás lesz.
2012. márc. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Kijelentem: a dignózis -makk egézséges a cicus! CSAK A KÖRNYEZETVÁLTOZÁS az oka! Egyébként megfigyeltem ,hogy egyfajta bizalmat adtunk a macskusznak azzal ,hogy táskában vittem és nem látott a külvilágból semmit ,de biztonságban érezte magát mellettem. Ahogy haza hoztuk ,a cicus nagyon örült neki ,hogy már ,igen ez az otthona!Azóta nagyon hízelgő,vicces ,játékos már velünk is aludt ,eszik-iszik! A táskás megoldás a legjobb!Nincs semmilyen csodaszer ,csak az idő és a szeretet!:)
2012. márc. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!