Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassam le a macskát...

Hogyan szoktassam le a macskát bizonyos rosszalkodásokról?

Figyelt kérdés

Pl. konyhaasztalra ne ugorjon fel, ne hordja el a mosogató szivacsot, ne karmolja az ülőgarnitúrát.

Elhordja a plüssállatokat, holott van sajátja.

Eddig erélyesen rászóltam, nem segített. Beszereztem egy vízi pisztolyt, hatásosnak tűnik.

Szerintetek?


2012. márc. 27. 10:35
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Sehogy, a macskát nem lehet megtanitani semmire.

A víztől és a nejlonzacskótól fél, amit/ahol nem akarsz hogy csinálja oda ne engedd be, mert max annyit tudsz elérni hogy mikor ott vagy nem csinálja, de ha nem vagy ott biztosan csinálja.

2012. márc. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ez egy jó kérdés:)

Sok cicám volt, jelenleg 4 macsekom van, imádom mindegyiket. Ami az asztalra ugrálást illeti, nos én a következő praktikát alkalmaztam. Körberaktam újságokkal az asztalt, úgy, hogy az újság egy része lelógott. Na mármost, ha a cica ugrott, az újsággal együtt visszapottyant. Elszórakoztunk így jó pár ideig, de a végén fölhagytak az asztalra ugrálással. Aztán olyan is volt, hogy rájuk spricceltem. A flakont ott hagytam, ahová tilos volt ugrani. Egy idő után, ezt is megtanulták. Aztán volt még egy praktika, hangos sicc, és tenyércsapás. A végén elég volt a tenyerem összecsapni és máris tudták, ezt nem szabad. Hát, valahogy így oldottam meg a dolgokat. Persze idő, türelem, kitartás, és következetesség dolga az egész. Nem föladni, ha kell hónapokig eljátszani ezeket. De! Az eredmény garantált! Bár elismerem, még most is sok borsot törnek az orrom alá, de én így szeretem őket. Tehát buli van! Üdv. sok sikert:)

2012. márc. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék az ételekben macskaszőrt.

Régen nekem is sok cicám volt (nem egyszerre) de egyik se volt ilyen aktív és ugráló mint a mostani.

2012. márc. 27. 14:35
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha egy év alatt kölyök cicáról van szó, akkor ez egyenlőre természetes viselkedési mód.
2012. márc. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
7 hónapos. Belemászik a mosogatóba, az elmosott edényeken átugrik, a mosogató szivacsot ellopja stb. Egy ideig vicces :)
2012. márc. 27. 15:42
 6/9 anonim ***** válasza:
Olvastam, hogy ha valami rosszat csinál határozott hangon kell mondani hogy "NEM" és el kell vinni onnan.
2012. márc. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kölyök, feszegeti a határokat. Egy éves kora után már nyugodtabb lesz. Sokat segít az ivartalanítás is, amit ennyi idősen már el lehet végeztetni.
2012. márc. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
jaj, de aranyos lehet :)))
2012. márc. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
46%

Aki lepontozott az legyen szives mutassa már be mire is tanitotta meg a macskáját, youtube --> upload aztán hadd nézzük.


Szivesen nézném ahogy a macska nem megy oda az ételhez, nem kiváncsikodik a szatyorba lévő dolgok irán, nem ugrál fel a konyhaasztalra és nem karmolássza össze a bútort.

Úgy hogy te épp ott vagy nem ér, macska egyedül hagyva és lássuk mire is sikerült megtanitani.

Ez inkább arról szól hogy a gazdi azt hiszi megtanitotta rá. A macskát semmire nem lehet megtanitani, a macska akkor tesz vagy nem tesz meg bármit ha jól felfogott érdeke igy kivánja. Jól felfogott érdeke az ha nem húz veled ujjat ha épp ott vagy, de ha nem vagy ott mindent úgy tesz ahogy neki épp kedve szottyan.

2012. márc. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!