Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ennyire nehéz dolog macskához...

Ennyire nehéz dolog macskához jutni? Jártatok már így?

Figyelt kérdés

Ősszel kaptam egy kiscicát. A férjem kérését tiszteletben tartva Süti kinti cica lett, max az előszobába jöhetett be néha. Kertes házban élünk, a bejárati ajtó mellé tettem a kuckóját. A lányaim (3 és 8 évesek) és én nagyon megszerettük, de sajnos 2 hét múlva nyoma veszett. :(

Úgy érzem készen állunk egy másik cicára, de ez szinte lehetetlennek tűnik. Csak annyit szeretnénk, hogy barátságos macska legyen, a színe, fajtája, kora, neme lényegtelen. Azt hittem, hogy milyen egyszerűen fog menni, hiszen rengeteg állat van a menhelyeken, de sajnos tévedtem. A dolgozók általában barátságtalanok és agresszívek, sokszor nem is válaszolnak a levelekre. Van ahonnan azért küldtek el, mert felelőtlen állattartók vagyunk (?), amiért egész nap kint az udvaron akarjuk tartani szegény kiscicát.

Jelentkeztem már internetes hirdetésre, ahol ingyen cicákat kínáltak. Annyit szerettem volna, hogy had nézzük meg őket személyesen, hiszen csak akkor derül ki a cica személyisége. De ez sem jött be, hiszen ez nem "kívánságműsor", vagy kell az állat vagy nem, feleslegesen ne tartsuk fel őket.

Most már teljesen elment a kedvem az egésztől, nem gondoltam volna, hogy ilyen bonyolult dolog macskához jutni. :(


2012. ápr. 3. 07:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
54%
Ez tényleg furcsa, az ember azt hinné, hogy mivel annyi macska születik, simán juthatsz egyhez. Szomszédságban, rokonságban nem születtek cicák?
2012. ápr. 3. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
54%
a Szuperinfó mindig tele van ingyen elvihető kiscicákkal, mi mindig is így hoztunk cicát.
2012. ápr. 3. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
54%

facebookon írd ki kérd meg ismerőseidet hátha összehoznak egymással.


pl: az én esetemben adott volt két ismerösöm akik nem ismerték egymást, az egyikük kiirta hogy elveszett a cicájuk, szeretnének másikat, ha valaki tud valamit szóljon....

másik ismerösömröl tudtam hogy nem rég születtek cicái, pár héttel előtte rakott felróluk fényképet, én ezt a képet linkeltem az előző ismerösömnek, akinek nagyon megtetszett az egyik cica. azonnal irtam is üzenetet a cicás ismimnek, hogy van érdeklődő az egyik cicára meg van e még... délutánra válaszlt hogy meg van még a kiszemelt. megadtam nekik a másik facebook elérhetőségét, és a kiscicának új gazdija lett. és a fénykép alapján amit felrakott ismerösöm akihez került jól is éri magát :)

2012. ápr. 3. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
44%
ott ahol lax biztosan van valakinek macskája. Ha lefijal kérj egyet tőle. A mi macskáink is mindig így voltak. Kértünk egyet. Szivesen és ingyen odaadják.
2012. ápr. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
54%

Ha egy kicsit még türelemmel tudsz lenni, érdemes várni, mert pár héten belül születnek a tavaszi almok, biztosan rengeteg kiscica lesz.

Nem tudom milyen netes oldalakon keresgéltél, de amiket én szoktam nézegetni, mindíg tele van cicákkal, igaz, nagy részük nem kölyök.

2012. ápr. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 cirmos62 ***** válasza:
92%

Én pont azon kesergek, hogy milyen sok gazdára váró cica van a neten is. Jó részük soha nem is kerül gazdihoz, mert a felnőttek már senkinek nem kellenek. Sok cicát tartanak úgy, hogy nem engedik be a lakásba még ideiglenesen sem, de ezek ritkán lesznek hosszú életűek. Sokan pusztulnak el különböző macska betegségben, hiszen az ilyen macskatartók nem áldoznak védőoltásokra, ivartalanításra sem. Sokat megölnek a környékbeli kutyák is, vagy autó üti el őket. Ezért, aki valóban félti az elajándékozandó cicáját, meggondolja, hogy hova adja oda, még a tisztességesebb menhelyről is. Egy tapasztalatlan kismacska esetében nem kell csodálkozni, ha rövid időn belül "nyoma veszik", ha nincs bezárva legalább éjszakára, illetve ha nem tud rá figyelni a gazdi. Nálunk is vannak kinti cicák, akik csak úgy odaszoktak hozzánk, mert enni kaptak nálunk, de belőlük is már hármat találtunk az út mellett elütve több éves felnőttként is. A szomszédok kutyái is szinte mind kivétel nélkül megölik az idegen macskákat ha betévednek az udvarukra, még a nagy tapasztalt kandúrokat is. Az egyikük el is mondta, hogy már tíz felett van a kutyája által megölt és elásott macskák száma a kert végében.

Így hát nem is baj, ha elmegy a kedved a cicatartástól, mert nagy szerencse kellene, hogy hosszú életű macskátok legyen ilyen szabad tartás mellett. Két cicánkat, akiket önszántamból vettem magunkhoz, csak a lakásban vannak és az emeleti nagy teraszon napozhatnak. Az egyik nem is akar kimenni, a másikat felügyelet mellett engedjük ki az udvarra. Ivartalaníttattuk, oltatjuk őket, így remélhetőleg még sokáig lesznek velünk, nem úgy mint a szabadon élők.

2012. ápr. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
33%

Mi mindig a haziallatok.hu hirdetéseiben kerestünk kiscicát, szűrve a mi városunkra. És sosem volt gond abból, hogy elmenjünk megnézni, kell e a kiscica.

Annyi lehet viszont, hogy nem adja oda, ha megmondod, hogy kinti cica lenne. De olyan cicát ne is hozz el, aki csak bentinek született. Keress eleve falusi kiscicát, akik kint laktak születésüktől kezdve.

Kiskandúr -> ivartalanítás még ivarérés előtt. És akkor nem fog eljárkálni a nők miatt.

2012. ápr. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
90%
A menhelyek és önkéntesek általában csak benti tartásra adnak cicát, ezt nem árt tudni.
2012. ápr. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
49%
Tűnt így el, de jött is így; spontán. Cirmi a neve, bújós, dorombolós. Tavaly egy téli estén bukkantam rá.
2012. ápr. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
49%
Kereshetsz mondjuk újságban is; nekünk már vemhes Flóra, nemsokára jönnek a kicsik; csak mi Nyíregyházán lakunk.
2012. ápr. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!