Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Rühes a cicánk. Több lent?

Rühes a cicánk. Több lent?

Figyelt kérdés
Kb. egy hete észrevettük, hogy a füle mellett teljesen kihullott a szőre, olyan volt, mintha egy borotvával lehúzták volna. Kihívtuk a dokit, adott két szurit, de ezen kívül nem nagyon mondott semmit (én nem voltam ott, de ezt mondták). Mikor fog ez meggyógyulni, vagy egyáltalán ki lehet ebből teljesen gyógyulni, vagy az is lehet még, hogy elpusztul? Étvágya van, sőt jobban is eszik, mint máskor, és jó a kedve. Fogdosni ugye nem nagyon szabad? Ja és azt akartam még kérdezni, hogy az az oltás, amit minden évben kell adni az állatoknak, az nem erre van?
2012. ápr. 3. 20:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Az éves oltás rüh ellen nem véd.

Nyugodtan érjetek hozzá a cicához,mert a macska atka nem megy át emberre.

Egyébként az orvos mondta a diagnózist?Az atkát nem lehet szurival kezelni.Az atka a fülben van és azt kell sokszor kimosni specko oldattal.

Nem tudsz felrakni képet?

2012. ápr. 4. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Orvos mondta, hogy biztos elkapta más macskáktól, mert sokat van kinn, és hogy az a baj. Fülre nem kapott semmit..


Most nem vagyok ott, ahol a cicus, de ha visszanézel 1-2 nap múlva, akkor készítek, és felrakom. Köszönöm szépen:)

2012. ápr. 4. 13:34
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekünk is rühes, de mondta, hogy vegyük az állatboltban valami szert amivel mossuk meg. Most nem tudom így fejből hogy mi a neve, de hogyha érdekel akkor holnapra megnézem. Oltás erre nem jó.

Egyébként neki a hasán hullott ki nagyon sok szőr meg a lábán (belül).


Kétlem, hogy el lehet tőle kapni, nekünk az ágyunkban alszik a macska ha kedve van hozzá, eddig semmi bajunk nem volt.

2012. ápr. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
én cicám füle atkás volt, kipucolták neki, majd kapott csepegtetőt, és most már meggyógyult :)
2012. ápr. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.:) Megnyugodtam, hogy nem lehet elkapni, mert azóta hozzáértem már, bár mindig alaposan megmosom a kezem utána.

Azt megköszönném, hogyha megnéznéd. Azért feltöltöttem egy képet, bár a doki azt mondta, hogy az a baja, de hátha tudtok valamit ti is mondani rá.


[link]

2012. ápr. 6. 16:14
 6/7 anonim ***** válasza:

NEOSTOMOSAN-t mondott. Ez alapjáraton kutyáknak van, de macskára is lehet használni. 2 l vízbe beleöntöttük azt az üvegcsét amit vettünk, és abban fürdettük meg a cicát utána meg leöblítettük sima vízzel.


Utána nagyon vakarózott, de nem hinném, hogy ez rossz jel, am már nő vissza a bundája.


De azt hiszem többször kell használni kis szünet elteltével.

2012. ápr. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen:) Csak jó lenne már egy kis jó idő, mert nem szeretem hidegbe fürdetni..:S
2012. ápr. 9. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!