Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicáknak húst nyersen vagy...

Borcsi02 kérdése:

Cicáknak húst nyersen vagy főzve lehet adni?

Figyelt kérdés

Bocs,ha ezt a kérdést már ezren feltették korábban,de jócskán visszaolvastam itt,és egyelőre nem találtam ilyen kérdést.

Én csirkenyakra és nyesedékre gondolok,tavaly többször főztem is nekik,de mostanában teljesen ellentétes véleményeket hallok arról,hogy nyersen vagy főzve jobb.Kb 50-50 %-ban oszlanak meg a vélemények.:)

Én valamiért mindig úgy gondoltam,mindenképp meg kell főzni a húst,de ha nyersen jobb lenne nekik...


2012. ápr. 5. 10:32
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja,egyébként azért érdekel a dolog,mert szeretném,ha nem csak híznának,hanem tényleg erősödnének is.Egyelőre még nem híztak el,de nagyrészt csak konzerven és tápon élnek.A táp egyébként jó minőségű és szeretik is,de erről a konzerv mizériáról már szeretném leszoktatni őket.Eddig kevés sikerrel ment,mert az egyik cica még megszagolni sem hajlandó a finom natúr csirkemellet,ami mellesleg sokszor az én ebédem lenne:),de ha nincs konzerv itthon,nekik szoktam adni.
2012. ápr. 5. 10:39
 2/12 anonim ***** válasza:
Megeszi nyersen is, de mi mindig megfőztük nekik. Gondolj bele, az egeret se főzik meg, de én valamiért nem adnék cicának nyers húst.
2012. ápr. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Elméletileg lehet adni neki nyers húst, gyakorlatilag jobb megfőzni.

A nyers hústól kaphat valami betegséget is, plusz gondolj bele miket művelnek manapság szegény csirkékkel, én inkább alaposan átfőzöm a húst, mielőtt kutya elé rakom :)

A cicával ugyanígy gondolom.

2012. ápr. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi!:)

Igen,én is mindig arra gondolok,hogy milyen undorító körülmények között hánykolódik az a csirkenyak(felolvad,visszafagy,stb),pláne,ha állateledelesnél veszem,és hogy a főzéssel talán segítek ezen valamennyit.

Nyers húst akkor esznek,ha elkapnak egy gyíkot,egeret szerencsére csak egyszer láttam náluk:)

2012. ápr. 5. 10:55
 5/12 anonim ***** válasza:
Én ezt még annak idején megkérdeztem az állatorvosunktól és azt mondta, hogy mindenképp főzzem meg.
2012. ápr. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi!Akkor ez hitelesnek tűnik!Én is mindig meg akarom kérdezni tőle,de mindig van valami fontosabb,és folyton kimegy a fejemből,amíg ott vagyunk:)
2012. ápr. 5. 11:17
 7/12 anonim ***** válasza:

Én szoktam nekik nyersen is adni, ha mondjuk én főzök magamnak és akkor kapnak a csirkemellből pár apró kockát, annyitól nem lesz baja.

Amúgy meg tényleg főzd meg, meg nem tudom te megeszed e pl a húslevesbe főtt húst mert én nem szoktam, hanem szépen leszedem a nyakról a húst és nagyon kis mennyiségekben oda adom nekik mert ugye az azért mégiscsak sós egy kicsit.

2012. ápr. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Én is adtam nekik néha pár csík nyers csirkemellet,meg néha pár mini darab nyers májat,amikor azt főztem,mert érezték a szagát és úgy sündörögtek a konyhában,mint a köröző cápák:),de a párom halálra válva szólt rám,hogy nyersen nem szabad,mert neki azt mondta az anyukája,hogy valamiféle kórokozók vannak úgy még benne.Én ilyet csak a nyers sertésről hallottam,de talán csak nem hagynának ilyen húst emberi fogyasztásra eladni manapság..
2012. ápr. 5. 11:37
 9/12 anonim ***** válasza:
Pár napra mélyfagyasztani kell, attól elpusztul az esetleges fertőzés. Én két éve nyers pulykanyesedéket adok nekik, állatorvossal megbeszéltem előtte. Csirkésnél veszem, színhús, ami leesik a darabolásnál, azt árulják. Kb. 10 dkg-s adagokban tejfölöspohárba rakom, fagyasztom. Este előveszek egyet, reggelig pont ehető lesz nekik. Főtten nem eszik meg.
2012. ápr. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Én úgy tudom egy szakkönyvből, hogy csirkét lehet neki nyersen adni, de disznót, marhát, vörös húsokat semmiképp. Azt meg kell főzni, mert attól kaphat fertőzéseket.
2012. ápr. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!