Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szeretném ha szülnetnének...

Szeretném ha szülnetnének kiscicák. De mi legyen a kölykökkel?

Figyelt kérdés

Imádom a macskákat. Tényleg, nagyon.

Most van egy, aki 7 éves, ivartalanítot, nem túl kedves, de nagyon el van kényeztetve, és bármit megengedhet, ha nyávog egyet, csak ugrok. :D Nagyon-nagyon szeretem őt. Szóval a világ legédesebb dolgai. :)

Ez okból fogva nagyon szeretném átérezni azt az örömöt, amikor a cicám szül. Már maga a szülés is egy csoda, hát még azok a kis babacicák! :D Úristen, elolvadok.


Nem sokára (úgy pár hónap múlva) lesz egy másik cicánk (tulajdonképpen azért, hogy a szobamacsekot rászoktassa a kinti életre), mert átköltözünk egy kertesházba (panelból). Azt szeretném, ha az új jövevény lefialna. 1 kiscicust biztos, de lehet, hogy 2-t is meg tudunk tartani. Ekkor már 4 macskánk lenne... De többet sajnos már nem tudunk befogadni.

Valakinek lehet, hogy tudunk elajándékozni (bár ez nem biztos), lehet, hogy valamelyik meghal (Isten nyugosztalja :(). A maradékot, illetve a mamát is ivartalnítanánk ezután.

De mennyi a költség? Az előző cicám ivartalanítási költségeit nem kötötték az orromra, apám meg nem emlékszik. Neten próbáltam keresni, de semmi használhatót nem találtam.


Van olyan például, hogy az első szülésnél nem sok cica születik, csak 1-2-3-4?


Félreértés ne essék, lehet, hogy ez nem lesz megvalósítva; felelős macskatartó vagyok, és már régóta álmodok erről (mármint, hogy a cicám szül :)). Ha nem tudom elhelyezni a kölyköket, akkor ezt az egészet nem fogom megvalósítani. Mert annak tényleg nincs értelme, hogy a menhelyen lévő cicusok száma szaporodjon...


(Ne haragudjatok, lehet, hogy valami nem volt összefüggő, csak párszor fel kellett állnom,stb.)


2012. ápr. 9. 12:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem azzal, hogy most lesz egy kölyökcicusotok bőven kielégül a kölyökhiányod. :)

Én nem elletném szegényt, könnynem eglehet, hogy belehal vagy a kicsi, vagy az anya, vagy mindkettő, lehet, hogy császározni kell, ami nem kis költség, plusz ugye ott a kockázat, de az is lehet, hogy nem fogja őket gondozni, akkor meg lehet tápszerért rohangálni, de lehet, hogy lefial 8 kölyköt, annyival meg nem tudsz mit kezdeni.

És még ha mindnek is találsz gazdit nem biztos, hogy rendesen fogják őket gondozni, azt meg gondolom nem tudnád elviselni.

Szerinem hagyd a dolgot.

2012. ápr. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtál. :)

Igazából nem is kölyökhiányom van, hanem azt szeretném átélni, hogy ott ülök a cicám mellett, és támogatom, és ő olyan de olyan ügyes, hogy megszüli, és aztán úgy nőnek fel, hogy mama fia/lánya. :)

Ha nem gonozza, akkor meg gondozom én, nyáron úgyis itthon leszek, és addig 2 mamája lesz. :D Sőt, szerintem ellés közben egy orvost is hívnék (bartánőm anyukája :D), hogy minden 100%-ban menjen. :)


De nagyon parázok, hogy túl sokan lesznek. :/ A legjobb barátnőmhöz talán tudok egyet passzolni, mert a kistestvérei amint meglátnak egy macskát, megy a "szisza, szisza, jaj de szuki!", szóval lehet, hogy kérnének. :)

Csak ááá, mi van ha tényleg lesznek kb. 8-an?! :O Úristen.

2012. ápr. 9. 12:42
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ne haragudj, hogy ezt írom, de ez önzőség a részedről. Azért szeretnéd, hogy szüljön, mert szeretnéd vele átélni? Vagyis csak magad miatt kitennéd a cicád egy 'felesleges' szülésnek?

Ha egy tenyészminőségű fajtatiszta cicád lenne szűrésekkel, és lenne tenyésztési koncepciód, akkor oké. De így? Minek? Egyszerűen nem értem. Hidd el, hogy semmiről nem maradsz le, ha nem fog szülni. Egyébként is annyi macsek van menhelyeken... Légy (még) egy kicsit felelősségteljesebb és ne csak magadra gondolj! Ha valóban szereted a cicákat, akkor nem hozol le újabb felesleges almot.

Egy ivartalanítás kb. 10-15.000.-forint.

2012. ápr. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Kezdjük az elején: amikor a macskák párosodnak akkor az az anyacicának kifejezetten fájdalmas dolog ugyanis a hím ivarszerve tüskés, és amikor kihúzza akkor horzsolja a hüvely falát, ez azért van, hogy összehúzza, de nem kellemes, a macsekok többször párosodnak, így többször fájdalmas az anyának. Az ellésnél számtalan komplikáció merülhet fel, és közel sem biztos, hogy otthon leszel amikor lefial, így nem tudod őt támogatni, meg figyelni. Egyébként a macskáknak semmi szüksége nincs a támogatásra a fialáskor. Ha látni szeretnél ilyet, számtalan van fent az interneten. A kölykök "elpasszolása" nem kis feladat, és ha tényleg felelős macskatartó vagy akkor ivartalanítva adod őket örökbe, hogy ne szaporodjanak tovább, sajnos nem tudsz minden gazdit ellenőrizni, hogy vemhes-e a macskája, és az igértekeből már számtalan sok kis állat született. A cicáknak amúgy sem nagy élmény az anyaság, és az ellés. Ösztön aminek engedelmeskednek, ennyi és nem több. Egészségügyi kockázatokon kívül gondold meg tényleg, hogy kell-e még több macska mint ami van.. igaz a te szaporulatod csak csepp lesz a tengerben, de tényleg muszáj még létrehozni életeket, amiket korántsem biztos, hogy méltóan tudsz elhelyezni? Én nem tenném.

2012. ápr. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ha mindenképpen babázni akarsz, a menhely tele lesz kidobott kis árva újszülött cicákkal és vemhes anyacicákkal. Szerintem onnan fogadj örökbe és így segíthetsz a cicákon. Ha van elég hozzáértésed, biztos ápolhatod az árva, kicsi cicákat, vállalhatod a nevelésüket, de a vemhes macskák kis macskái is ápolásra szorulnak a menhelyeken. :)
2012. ápr. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van még egy jó ötletem!


Van olyan, hogy ideiglenes befogadó.

Ott örökbefogadhatsz több kiscicát, szoptató anyát is, aminél eldöntheted, hogy most te eteted a saját költségeden, vagy a menhely add rá költséget, vagy megveszi helyetted.


Ez abból jó, hogy a menhelyen felszabadulnak a fölösleges helyek, s új árva kiscicák kerülhetnek oda be.

S így továbbra is benne marad a cica és a kölykök az örökbefogadhatók közt, s ha egyszer úgy döntesz, hogy már nem tudod tovább eltartani, akkor a menhelynek szólsz, és amit írt veled erről szerződést felbontja és kész.

2012. ápr. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyet kell értenem az előttem szólókkal.

Szerintem az "önzőséged" inkább a fiatalságodból és tapasztalatlanságodból fakad! Talán a szüleid sem magyarázták el rendesen hogy amit kérsz az miért nem helyes dolog!

A rövidke örömöd sajnos annyi szenvedést hozhat élőlényeknek amit remélem az előttem szólók leírása után látod hogy milyen nagy! Ahhoz képest hogy rövid ideig TE érzed jól magad a kiscicák látványával!


Amikor valamit szeretnél mindig gondold végig hogy mi lesz a hosszútávú következménye!

Mert a kiscicák nagyrésze végül az utcán vagy menhelyen, netán telepen végzi ahol szép szóval elaltatják(megölik) őket!

Hisz pár hónapig aranyosak a kiscicák de aztán felnőnek és pl 4-5-6 kiscicával nem tudnátok mit kezdeni!

Ezért jó ha amint lehet a macskát ivartalanítják az emberek.


Egyébként szerintem nem biztos hogy volt fogalmad az eddigi információkról és felelős macskatartóként megfontoltan fogsz cselekedni!

Ha meg szivesen tartanátok még 1-2 macskát akkor még mindig megteheted hogy örökbe fogadsz 1-2-t amit valoszínű úgyis elaltatnának! Sajnos rengeteg van belőlük!

Őket mihamarabb ivartalanítani kell és máris van kiscicád is és felelősen is viselkedtél, plusz megmentettél néhány cicát az altatástól...

2012. ápr. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Ha hiszitek, ha nem, én ezekről mind tudtam.

Azért hangsúlyoztam annyira, hogy szeretném, hogy nehogy azt higgyétek, hogy "nem érdekel, a macska szüljön annyiszor, hogy a hasa kilyukadjon (jelképes), a kölyköket meg kidobom" stb.

Persze, én ezt tudom jól, az már bizonyos, hogy a következő macskát menhelyről hozom.

A kölyköket pedig nem elárverezném (szintén jelképes), hanem nagymamámnak (aki egyedül él), barátaimnak, családtagok barátainak adnám, akikről tudom, hogy szeretnék.


Ezt az egészet komolyan átgondoltam, és a mamát utána azonnal (mármint amikor már szabad) ivartalanítanám, a megmaradt kölykökkel/kölyökkel együtt.


És igen, "szereznék" kb. 5 embert, akinek oda tudom adni őket. (istémtelm: barátok, családtagok!)


Nem, nem önzőség; nem az lesz, hogy én kiélem magam 2 hónapig, aztán le van sz@rva. Csak nyomatékosítottam, hogy szeretném, és nem "csak úgy" jönnének a kölykök.


A mostani macskám 7 éves, már nagyon nem a kölyök kategória. De imádom. Az a kölyök meg mindig kölyök marad; az anyja kölyke. Meg azért az ő viszonyuk más lenne, mint a mostani macskám, meg a következőé. Csak tudják, hogy ők családtagok, vagy nem?


Na, szóval tényleg nem csak addíg akarom, amíg megszületik, meg pár hónapig egy szőrgolyó. :)


De ha mégis megtörténik ez a történet, előtte fel kell sorakoztatnom az érveimet, + költségvetéseket kell könyvelnem, időt, stb. Igen, átgondoltam. De nem biztos, hogy megvalósítom.

2012. ápr. 9. 16:33
 9/19 anonim ***** válasza:
86%

Hát akkor sorakoztasd fel az érveid. Szerintem, amiket írtál, azok nem elfogadhatóak.

De mindez rád tartozik. Csak azt nem értem, hogy miért kérdezel minket, ha eszed ágában sincs legalább meggondolni.

2012. ápr. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
66%
A címben írt és a válaszaid között ég és föld a különbség. Ha te "felelősségteljes", "tudatos" stb. ember vagy, nem elleted a macskádat csak azért, mert "olyan cukik a kiscicák" ( csak a nyelvtannáciság miatt: a macska nem "szül", hanem fial, vagy ellik). És ha végül még sem viszik el a kicsiket? Akkor kitekered a nyakukat? Undorító gondolkodás, ami a fejedben van.
2012. ápr. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!