Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felnőtt (kistestű) kutyát...

Felnőtt (kistestű) kutyát lehet vinni kutyaoviba, hogy szocializálódjon kölykökkel is?

Figyelt kérdés

Szóval van egy kistestű kan kutyám aki kb most lesz három éves. Elég jól szocializált nem bánt úgy senkit, nem azt mondom dominánskodik ha úgy jön főleg új kan kutya, de természetesen rögtön leállítom. De ugyanúgy koslat utána és jelölget, felül bírálja. Vagy ezt se hagyjam neki? Eddig csak arról tiltottam le, hogy állt a hátán a szőr, morgott vagy felé akart helyezkedni a másik kutyának (ilyenkor két lábra áll).

Na mindegy szóval a lényeg, hogy nem azt mondom játszani sem tud igazán, felnőtt kutyával sem, csak ritkán például van egy nagy kutya ismerőse akivel úgy néha egész jól eljátszanak csak hát az meg néha pofozgatja az meg neki nem játék. Kis testű kutyákkal egyáltalán nem tud ami akkora mint ő. Ha elkezdenek nekik ugrálni játszásra hívják vagy ráugrálnak rögtön leteremti őket. Feláll két lábra vagy ilyesmi.

Ugyan ez van a kölykökkel is. Ugyebár a legtöbb kölyök kutya alapjáraton akkora mint ő (7 kilós a kutyám) így azok meg amikor oda szaladnak ugrálni rá, játszani ugyanúgy rögtön leteremti őket, meg tépkedik a szőrét. Most mondjuk ki jár egy kölyök kutya oda de vele ugyan ezt csinálja. Nincs vele baja csóvál neki ha meglátja, de ha játszani próbál vele akkor leszorítja a földre meg mint aki meg akarja harapni.


Hogyan szocializálhatnám kölykökre? Mert majd én is szeretnék kölyök kutyát venni és nagyobb testűt aztán nem akarom, hogy később ő szívja meg ha esetleg terrorban tartja a kicsit. Minden tanácsot örömmel fogadok!


2011. szept. 7. 21:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Kutyaoviba nem, mert oda csak 6 hónapos korig lehet vinni, de egy kutyasuli soha nem árt.
2011. szept. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Szerintem nem a szocializációjával van a baj, ez inkább falkavezér problémának tűnik. Kutyasuliban segíthetnek.
2011. szept. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
De kutya iskolába minek vigyem ott megint nem kölyök kutyák vannak az a baj. Szerintem ott lett elrontva a dolog, hogy kölyökként nem lett szocializálva ami igaz nem az én hibám, mert hozzám majdnem fél évesen került a kutyus. De sajnos én sem vittem ki csak már egy éves korában előtte csak egy kutyás ismerősömmel sétáltunk, meg oda engedtem a kutyákhoz. És hát ki maradt neki ez a kölyökkori játszás dolog. Néha úgy be mozdul arra a nagy kutyás ismerősére játékra hívja, de szinte mindig leteperik szegényt. Régen egy rotival játszott jókat. Mindig csak a nagy testűekkel. Kicsikkel egyáltalán nem tud. Szóval tud ő játszani. Amilyen fajtát szeretnék az is közép testű szóval ha felnőnek egymás mellett akkor biztos olyan szépen játszatnának, csak ettől a kölyökkori terrorizálástól félek.
2011. szept. 7. 21:29
 4/19 A kérdező kommentje:

Vagy is hát az sem helyes kifejezés, hogy nem lett szocializálva mert lett, nem ugrik neki senkinek. Csak játszani nem igazán tanult meg. Vagy ez mind azért lenne mert domináns vagy falkavezér probléma? És ha minden ilyen "kirohanásá" úgy jutalmaznám, hogy rögtön elviszem onnan?

Volt kint kb 2 hete egy 3 hónapos beagle hát az is majdnem akkora mint ő. Először ugyanúgy azt is ledominálta meg ilyenek. De utána csak erőszakoskodott a kiskutya és egy nagyon minit játszott vele körülbelül 2 percet. Meg is dicsértem. De szerintem az éles fogak zavarják vagy nem tudom és oda kap rögtön meg bevadul.

2011. szept. 7. 21:34
 5/19 anonim ***** válasza:

hidd el, a kutyasuli segít ezen.

itt nem az a megoldás, hogy beviszed egy rakat kölyök közé, és ott majd magától történik valami változás...


a kutyasuliban ha jól csinálod a dolgokat felmented a falkavezéri szerep alól 8ami egyértelműen most nála van...)

Te leszel a vezér, ő pedig önfeledten játszadozhat.


hidd el, ez lesz a megoldás a problémádra.

(amúgy sem engednek be kutyaoviba ekkora kutyával...)

2011. szept. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Figy, kutyaoviba nem viheted, mert mint írtam, oda kölyök kutyák járnak. Másrészt szerinted melyik felügyelő engedné, hogy kölykök közé vidd a kutyádat, amikor agresszívan viselkedik velük.

Az ovinak pont az a lényege, hogy a kölykök megtanuljanak egymáshoz alkalmazkodni, megszokják a többi kutya jelenlétét. Nem az, hogy ott egy felnőtt kutya rájuk rohanjon.

Ezen a kutyaiskola tud csak segíteni, ez kizárólag a nevelésen múlik, és nem azon, hogy milyen életkorú kutyák közé viszed.

2011. szept. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Kutyasuli. Hidd el sokat fog segíteni. Elősször a felnőtt kutyákkal tanuljon meg viselkedni utánna a kicsikkel... De egy jól szociakizált kutyának jól kellene más kutyákkal viselkedni. szóval ezért vidd el kutyaiskolába ott majd meg mondják hogy mi a baj és majd megoldják....
2011. szept. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Sajnos suliba nem tudom elvinni. Egyébként nem rakat kutya közé járunk. 4-5 szokott kint lenni abból kettővel mindig kint vagyunk az egyik a nagykutyás barátja. Extrém esetben van kint több, de sosincs baj, mert én az ilyeneket kezelem.

De akkor minden egyes domináns viselkedést kezeljek le? Hagyjam, hogy menjen a kan kutya s*ggébe és bírálgassa felül vagy azt se? Azt is csak az első pár percbe csinálja utána is szemmel tartja de utána már nem az a fő.

Ha meg elkezdenek játszani ugatja őket.

2011. szept. 7. 21:43
 9/19 anonim ***** válasza:
Ha oviba tudnád vinni, akkor suliba is, ugyanott vannak... Amúgy igen, ne engedd, hogy dominánskodjon másokkal, de a legfontosabb, hogy te minden helyzetben főnökként viselkedj.
2011. szept. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Igen, de az iskola pénzbe kerül (igaz nem olyan sokba) meg a másik probléma, hogy kötött időpontban. Oviba akkor megy el az ember mikor akar.


Köszönöm a választ! Esetleg más tanács ezzel kapcsolatban? Behívás már szépen megy. Igaz nem első szóra ugrik, de vissza tudom hívni csak szólni kell neki többször, így erősíteni a parancsot (főleg messzibb távnál), hogy na igen még mindig behívás van. Dolgozunk ezen is folyamatosan!

Már csak ez a dominálás van. Egyébként más probléma nincs.

2011. szept. 7. 22:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!