Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szeretném ha szülnetnének...

Szeretném ha szülnetnének kiscicák. De mi legyen a kölykökkel?

Figyelt kérdés

Imádom a macskákat. Tényleg, nagyon.

Most van egy, aki 7 éves, ivartalanítot, nem túl kedves, de nagyon el van kényeztetve, és bármit megengedhet, ha nyávog egyet, csak ugrok. :D Nagyon-nagyon szeretem őt. Szóval a világ legédesebb dolgai. :)

Ez okból fogva nagyon szeretném átérezni azt az örömöt, amikor a cicám szül. Már maga a szülés is egy csoda, hát még azok a kis babacicák! :D Úristen, elolvadok.


Nem sokára (úgy pár hónap múlva) lesz egy másik cicánk (tulajdonképpen azért, hogy a szobamacsekot rászoktassa a kinti életre), mert átköltözünk egy kertesházba (panelból). Azt szeretném, ha az új jövevény lefialna. 1 kiscicust biztos, de lehet, hogy 2-t is meg tudunk tartani. Ekkor már 4 macskánk lenne... De többet sajnos már nem tudunk befogadni.

Valakinek lehet, hogy tudunk elajándékozni (bár ez nem biztos), lehet, hogy valamelyik meghal (Isten nyugosztalja :(). A maradékot, illetve a mamát is ivartalnítanánk ezután.

De mennyi a költség? Az előző cicám ivartalanítási költségeit nem kötötték az orromra, apám meg nem emlékszik. Neten próbáltam keresni, de semmi használhatót nem találtam.


Van olyan például, hogy az első szülésnél nem sok cica születik, csak 1-2-3-4?


Félreértés ne essék, lehet, hogy ez nem lesz megvalósítva; felelős macskatartó vagyok, és már régóta álmodok erről (mármint, hogy a cicám szül :)). Ha nem tudom elhelyezni a kölyköket, akkor ezt az egészet nem fogom megvalósítani. Mert annak tényleg nincs értelme, hogy a menhelyen lévő cicusok száma szaporodjon...


(Ne haragudjatok, lehet, hogy valami nem volt összefüggő, csak párszor fel kellett állnom,stb.)


2012. ápr. 9. 12:24
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

"Az a kölyök meg mindig kölyök marad; az anyja kölyke. Meg azért az ő viszonyuk más lenne, mint a mostani macskám, meg a következőé. Csak tudják, hogy ők családtagok, vagy nem?"


Akkor ki kell, hogy ábrándítsalak, ugyanis a macskák nem szeretnek családot alkotni. Az anya sokszor nem tűri meg maga körül a felnövekvő kölyköket - és ez tapasztalat.

2012. ápr. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Kedves 10-es!

Nem tudom, HÁNYSZOR, de HÁNYSZOR ismételjem még el?!

Azt akartam, hogy hasamraütök, beszélek X emberrel, addíg, amíg nem lesz 10 olyan akinek kell macska. Aztán a megszületett kölyköket odaadom nekik. Most ezen mi a f@szt nem lehet felfogni?!


Bocs, de ez már nagyon feldühített...

2012. ápr. 9. 21:45
 13/19 A kérdező kommentje:
És azt is elmondtam te szerencsétlen, hogy ha nem tudom megbeszélni az emberekkel a kölykök elhelyezését, akkor nem is fogom elletni. Istenem, ember szoktál te olvasni?
2012. ápr. 9. 21:51
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Többen leírtuk a véleményünket. Általában ezek nem egyeznek a tieddel... és ha neked valami nem tetszik, Te támadsz.

Akármivel is akarod megmagyarázni, hogy jó ember vagy és felelősségteljes, ez akkor sem igaz! Nem vagy az! Csak szeretnéd megmagyarázni, hogy igazad van. Ez itt nem fog sikerülni.

2012. ápr. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
79%
10-es vagyok: Bármennyire nem tetszik a véleményem, lexarom a dühödet. Oroszrulettet játszol kiscicák életével, azért, hogy Neked meg legyen a "játékod". Újra írom: undorító dolgot akarsz művelni. Csókollak!
2012. ápr. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
13%

Az ivartalanítás ára

Fiú cicánál :5000Ft

Lány cicánál :10.000

Nekem van egy lány és egy fiú macskám is kint vannak a kertben nem kényeztettem el őket a lány cicám sokoszor ellet már és most is vemhes mi nem szoktunk meg tartani cicákat mert nincsen elég hely el ajándkékozzuk őket

Ami az ivartalaníást illeti nem ajánlom mert mivan ha kifizeted a pénzt és 1-évre rá meg hal a macska az ajánlom ha tüzel a macsaka vigyétek be a házba és nincsenek kiscicák !! :) (bocsi próbáltam röviden) Remélem tudtam segíteni :D

2012. ápr. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
"Ami az ivartalaníást illeti nem ajánlom mert mivan ha kifizeted a pénzt és 1-évre rá meg hal a macska" Ekkora barmot még a GYK-n is ritkán olvasni. Ha beteg vagy, el ne menj orvoshoz, mert mi van, ha kiváltod a drága gyógyszert és hazafelé elüt egy autó?
2012. ápr. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

"a lány cicám sokoszor ellet már és most is vemhes mi nem szoktunk meg tartani cicákat mert nincsen elég hely el ajándkékozzuk őket"

Épp ezért kell ivartalanítani ;) Am. ilyen erővel ne is etessük a macskát, felesleges pénzkidobás :'D

2012. ápr. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Boccs, csak most olvastam azért remélem eljut a válaszom a kérdezőig. Nagy valószínűséggel nem fogod még akkor sem átélni a szülés élményét a macskáddal ha bepároztatod, mert a legtöbb macska ösztönösen elbújik az elléskor és csak később hozza elő a kismacskákat amikor már nem teljesen újszülöttek.
2012. ápr. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!