Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagyon surgos segitseget...

Nagyon surgos segitseget kernek! A macskam fialt, a kicsik meghaltak s a tej gyul!?

Figyelt kérdés
A macskam megfialt,a 2 ,,kojke,, meghalt,szuletes utan.Tele van az anya macska tejjel,szinte mar bele van kemenyedve.Mit lehet tenni,hogy lehet ,,kiszedni,, a tejet?Vagy az magatol elapad?
2010. máj. 30. 15:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
nem tudom. vidd el állatorvoshoz. ő talán ki tudja szívni. amúgy az embereknél is van ilyen "tejpumpa" pontosan nem tudom mi a neve de az a lényeg hogy olyan mint egy wc pumpa csak a tejet szívja.
2010. máj. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én macskámnál is volt ilyen, szegény macseknak eléggé megkeményedett a cicije, de egy idő után elapad, nem tudom, hogy a doki mit tud vele kezdeni, viszont egy próbát mindenképp megér! :)
2010. máj. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
71%
Szegény cica! Hívd fel az ügyeletet, annyit telefonon is megmondanak, hogy kell-e azonnali segítség vagy némi házi ápolással holnapig is várhattok. Addig is állott vizes borogatással tudsz enyhíteni a fájdalmán. Utána pedig, ha túl lesz ezen, érdemes elgondolkoznod az ivartalanításon, a cicának is jobb lenne.
2010. máj. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én is megpróbálnám neki borogatni és felhívnám az ügyeletet, ilyenkor mi a teendő. az is lehet, hogy rögtön be kell vinni az ügyeletre, nem várhat.
2010. máj. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Esetleg kérdezz utána menhelyen, vagy orvosnál, hogy nincs-e szoptatandó elárvult kiscica, mert nekik tudnál segíteni.

Nem tudom, mi a rendje, lehet, hogy ahhoz már ellenőrizni kellett volna a macskát. És nem is muszáj, csak szólok, hogy van ilyen lehetőség is.

Amúgy a doki tablettával vagy szurival segíti a tej mihamarabbi elapadását, úgyhogy vidd el.

2010. máj. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
vidd álat orvoshoz ő majd segít!további jó egészséget!
2010. máj. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is vidd orvoshoz. Mert nehogy vmi baja legyen.
2010. máj. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szegényt lássa minél előbb orvos, mert nagyon súlyos gyulladást kaphat a pangó tejtől, úgy mint az ember. egy kis testű állatnak ez ráadásul halálos is lehet, a vérébe és átkerülhetnek a kórokozók és akkor annyi:((

valószínű, hogy így is antibiotikus kezelésre lesz szüksége meg tejapasztó gyógyszerre.

ne késlekedj!!!

2010. máj. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Jó lenne összehozni a kiscicákkal az anyacicát:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__894799-s-o-s..

2010. máj. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Koszi szepen a valaszokat,tettem neki meg akkor vizes ruhas borogatast,elvittem dokihoz,majd adott vmi vitamin feleket,mostmar kezd helyrejonni:)
2010. jún. 5. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!