Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van egy 6 éves nőstény cicám,...

Van egy 6 éves nőstény cicám, és nem sikerül megfürdetni, pedig nagyon kellene szaga miatt. Amint meglátja a vizet szét karmol ahol ér. Ennek ellenére én szeretném megfürdetni. Sikerülhet valamilyen módszerrel? Ván rá valami módszer?

Figyelt kérdés

Páran olvastam másoknak a kozmetikust ajánlották. Nos, én felhívtam az állatorvosunkat, akinek a felesége kozmetikus. Megkérdeztem mennyi lenne egy fürdetés. 10.-12.000Ft-ot mondott elsőre, és benne van a fésülés is. Elmondtam neki, hogy picit vadóc cica, és víz közelében karmol. Erre azt válaszolta, hogy akkor nagy a gond, mert altatni kell a fürdetéshez, és akár 60.000Ft is lehet. Na ekkor búcsúztam el, és tettem le a telefont.

Nem csak azért mert drága, hanem mert féltem is a cicámat.


Van valakinek valami ötlete, hogyan tudnám megszoktatni Szürivel vizet? (Szüri a cicám neve.) Tudom már késő, de hátha van valami csoda módszer.


2012. ápr. 13. 16:54
 1/9 A kérdező kommentje:
ui.: Arra gondoltam, hogy veszek pici halakat (1-2db), mert imád vadászni, és beleteszem vízbe neki, egy "lavór" szerűségbe. Hátha a vadászösztön erősebb mint a félelme nem? Meglehetne így szoktatni vele a vizet szerintetek?
2012. ápr. 13. 17:03
 2/9 anonim ***** válasza:
azt hiszem,ha kiskorában nem szoktattad hozzá,most már semmiképp sem fog menni. én egyszer próbáltam az egyik cicámat megfürdetni,akkor kb. négy éves volt,de annyira rettegett,hogy még be is kakilt ijedtében(elengedte a bűzmirigyét,ahogy az állatorvos mondta). ketten sem tudtuk a csapba illeszteni,se a kádba,keservesen miákolt és fújt,köpködött-nem volt szívem kínozni. egy cica,ha egészséges,kizárt,hogy bármilyen szagot árasszon,ami miatt fürdetni kellene,ha csak piszkos,azt pedig ki lehet kefélni a bundájából.
2012. ápr. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mustáros olajat a konyhaszekrényen hagytam talán 3-4 percre ameddig a postás csengetett és kinyíttam az ajtót. Mivel a cica feküdt a kosarában, nem aggódtam, hogy gond lehet. Amikor bejöttem a pácolaj kiborulva várt, és a fele a cicámon volt. Bár amennyire bírtam megtisztítottam, a szag megmaradt. Este ágyban a kislányommal alszik, vagy velünk, ezért elkerülhetetlennek tartom a fürdetést.
2012. ápr. 13. 17:12
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem tudod át törölni egy vizes szivaccsal vagy ilysemivel?
2012. ápr. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Vizes szivaccsal próbáltam elsőnek, de nem tudom mennyire vált be. A szagon persze nem segített.

Nem tudom, hogy a bőrével nem-e érintkezett az olaj (valószínűleg igen), mert azt szivaccsal nem tudom megtörölni. Házi/Perzsa keverék cica, szép hosszú szőrrel.

2012. ápr. 13. 17:16
 6/9 anonim ***** válasza:
első hozzászóló vagyok,és én is a vizes rongyon gondolkodtam,de sztem az nem segít a zsíradék miatt. másik jó megoldás a hintőpor,ami felszívja a szőréről az olajos "pakolást". aztán egy puha ronggyal dörgöld át. esetleg ma ne szundizzon a gyerkőccel,két nap múlva már nem lesz szaga.
2012. ápr. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2012. ápr. 13. 17:47
 8/9 anonim ***** válasza:

A kozmetikusod megőrült abban biztos vagyok!Macska fürdetése/fésülése 3000-5000+altatás max ugyanennyi.


A következő amit csinálni tudsz: Vannak nagyon jó babapopsitörlők amivel töröld végig a cicát nyaktól farokig aztán faroktól visszafelé a nyak irányába.Így tisztul is és jó lesz az illata is.

A másik amit tudsz:Babahintőport vagy macska szárazsamponnal jól beszórod és szépen kifésülöd belőle Nyaktól farokig aztán szintén visszafelé is.Ezzel is tiszta lesz és illatos.

2012. ápr. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!


Megpróbálom mind a két megoldást.

Van itthon "Neugranormon"-os törlőkendő, remélem az jó lesz a művelethez.

Egyébként egy tündér cica, nincs is nála édesebb. Viszont, ha piszkálni mered neked annyi. xDD

A víz a nagy mumusa. Legalább a fésülést nagyon szereti.

Van ilyen "furminátorunk", azt egy idő után nagyon megunja, és van cicakefénk is, amit nem tud megunni. :D


Köszönöm még egyszer a válaszokat!

2012. ápr. 13. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!