Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 4 éves cicámat még sosem...

4 éves cicámat még sosem fürdettem meg, ilyen idősen mennyire tűrné?

Figyelt kérdés
Mostanában eléggé büdös, nem tudom hol alszik éjszaka. Nem ártana neki egy kis bundatisztítás.

2012. ápr. 13. 18:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
hát, mi sose fürdettük meg egyik cicánkat se, pedig évekig voltak. mosakodtak maguktól. nem igazán tudom, hogy mit fog szólni a fürdetéshez, esetleg lehet, hogy szivaccsal kéne megpróbálni lemosni?
2012. ápr. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én már többször fürdettem felnőtt, több éves cicát. Alapból nem fürdetjük őket, mert kinti macskák, de már nem egy cicával előfordult, hogy belefeküdt valami piszokba és muszáj volt.


Az enyémek alapból nem voltak vadak, tehát nem csikarta szét a képem egyik sem. :) Nem örültek a dolognak, próbáltak kijutni és időnként nyávogtak, de amúgy jól tűrték.

Jó, szerencse volt, hogy akadt segítség, mert le kellett fogni a cicát, és közben mosni is samponnal és öblíteni, de csak annyi, hogy jobban le kellett nyomni (én vödörben fürdettem, a nyakukig ért a víz), kicsit a mancsaival is próbált kijutni, leginkább a hátsó lábaival mászott már fel a karomra. Engem soha egyik sem csikart meg, max erőteljesen kapaszkodott közben a karomba, és kicsit felsértette, de direkt egyik sem esett nekem.

Utána kiemeltem őket egy törölközőbe vagy lepedőbe és az ölembe vettem, megtörölgettem.

Pár óráig érdemes a lakásban tartani, vagy akár éjszakára is, mert még hideg van.

Nekem a fürdetés után minden rendben volt, úgy értem nem féltek emiatt tőlem, szépen odajöttek hozzánk utána is.


Remélem nem hagytam ki semmit. :-)

2012. ápr. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötekedésből, de én próbáltam régen a szivacsos módszert. Őszintén szólva csak piszkosabb lett a cica, a szőre is mindenfelé állt és talán még büdösebb volt, úgyhogy én úgy voltam vele, hogy többet nem szórakozok ilyesmivel, inkább berakom a vízbe.

Ha nagyon nehezen viselné szerinted, akkor cicasampont keverj el langyos vízben, akkor nem kell a macskára tenned és még külön lemosnod, hanem elég ha a kezeddel megtisztítod, a samponos vízben.

2012. ápr. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
43%
a macskákat nem szokták fürdetni mert betegek lehetnek ,megfázhatnak .találj ki valami más megoldást...!
2012. ápr. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!