Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Aki macskát tart, az kiengedi...

Aki macskát tart, az kiengedi a macskát elvégezni a dolgát, vagy van neki "WC-sarok" kialakítva a lakásban?

Figyelt kérdés
Azért vagyok kíváncsi, mert nekem már több macskám is volt, mind szobatiszta. Tudta, hogy ki kell menni olyankor. Viszont ha elmegyek például a Fressnapf-ba, azt látom hogy ilyen macskaalom, olyan macskaalom... Meg van amelyiket elég csak havonta egyszer lecserélni... Van aki esetleg ki se engedi lakásból a cicát? Csak kíváncsiság. :)
2012. ápr. 15. 12:42
 1/8 tetro ***** válasza:
69%
amelyik macska alomra jár az is szobatiszta... és képzeld el, belvárosban rengeteg macskát nem engednek ki...
2012. ápr. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én cicámnak alomtálcája van. Ez egy füles tálca(mellesleg a nyuszimnak is van), amibe macskaalmot teszek, és ő oda végzi a dolgát. Mikor kész van, megfogjuk egy zacskóval, és kidobjuk. Ennyi. A nyuszimnál meg azért praktikus, mert nem kell az egész ketrecét kitakarítani, hanem csak azt a részt, ahol a wc-je van! :)
2012. ápr. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Jah, és én is a Fressnapf-ban veszem az almot, kristályos macskaalmot, mert az teljesen elszívja a szagokat!
2012. ápr. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Panelba nekünk is volt macskaalmunk. Az egyik cicánknak megengedtük hogy kijárjon a közös udvarba. Jól el is lopták, én meg napokig bőgtem, utána meg egy évig vártam haza. A következőt nem engedtük ki. De mikor ideköltöztünk a kertesbe, már nem volt alom, a cica jelezte ha ki kell mennie.
2012. ápr. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nekem évekig volt macskám, az egyik 10 évig. Vele nőttem fel. Ugyanaz lett a sorsa mint a többinek... Vagy elütötte valami, vagy haza se jött. Megfogadtam hogy oké, akkor macskát többet nem. Viszont ezért érdekelt a kérdés, hogy mások ezt a macskatartást hogy oldják meg. Egyébként most tengerimalacom van, őt nem kell kiengedni, nem kell félni hogy baja lesz, hogy nem jön haza... :)
2012. ápr. 15. 13:57
 6/8 anonim ***** válasza:
46%
gondolom, aki sose engedi ki, az elvégzi az alomban. a mieink mindig kijártak pisilni, meg általában is inkább kint voltak 8bent is, ha ahhoz volt kedvük), egyszer vettünk almot, hogy télen ne kelljen kimennie a cicának, nem volt hajlandó használni, inkább kikéretőzött a mínusz 20 fokba.
2012. ápr. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tudod, nem mindenki él kertes házban, én pl.7. emeleten lakom. Innen nyilván nem engedem ki a cicámat.(nem éri el a kapunyitó csengőt :) ) Az almostálcája a WC-ben van, alul vágtunk az ajtón egy nyílást, ott jár ki-be. És igen, van olyan alom is, amiből csak ki kell szedni az ürüléket és a pisigombócot, időnként utánatölteni és elég havonta frisset rakni.
2012. ápr. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Rendkívül egyszerű a dolog: ha ivartalanított a macskád, akkor nem akar kimenni, lehet nyugodtan lakásban tartani és alomra szoktatni. Ezen kívül pórázzal tudnak sétálni. És csodák csodája, nem halnak meg az én hibámból, hanem 20 évig élnek.
2012. ápr. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!