Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Sarok lenyom? (többi lent)

Sarok lenyom? (többi lent)

Figyelt kérdés

Engem úgy tanítottak lovagolni, hogy: nyomjam le a sarkam.

Mindig is így tudtam, azonban most egy lovas csoportban a következőt olvastam:

"Nyomd le a sarkad? Egy bokízületet hova akartok ti lenyomni??? A bokaízület csontokból áll, ami pont árt egy ízületnek, ha lenyomod a sarkad. A kengyelben úgy kell tartani a lábunkat, mintha a földön állnánk, és nem nyomkodjuk sehova olyan módon, hogy a bokaízületnek ártsunk! Legyünk már tisztában az anatómiával kicsit."


Akkor most hogy is van ez?:)

Köszi a válaszokat.



2012. ápr. 5. 13:13
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
A talőpad vízszintes a kengyelben. A "lenyomod a sarkad" nem az jelenti, hogy legyen lejjebb, hanem hogy folyamatosan állj a kengyelen. Le csak lógasd a lábad.
2012. ápr. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
15%

nem nyomni kell, engedni :)

De vízszintes alatt kell lennie kicsivel.

2012. ápr. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Legalább vízszintesnek kell lennie a talpadnak, de ha neked úgy kényelmes, lehet lejjebb is.
2012. ápr. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2012. ápr. 5. 14:53
 5/8 anonim ***** válasza:
33%
Én simán le tudom nyomni a sarkam, ha esetleg félted az ízületeidet, tornáztasd a bokádat. Amúgy meg le kell nyomni én is így tanultam.
2012. ápr. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
49%
Azért jó ha a sarkad a föld felé tolod( nem mint 1 őrült csak h könnyebben ki tudjon csúszni) mert akkor ha esel, akkor a lábad gyorsabban és könnyebben ki tud csúszni a kengyelből és így nem fog a ló maga után húzni. Persze nem kell tövig beledugni a lábad a kengyelbe. Csak lazán :D
2012. ápr. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
64%
éni is úgy tanultam,hogy le kell nyomni...
2012. ápr. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
72%

Ha ez a nagyokos valaki ennyire tisztában van az anatómiával, akkor ló közelébe se kéne mennie, hiszen a térdízületek, csípő sokkal nagyobb terhelésnek van kitéve, mint a boka.. (Tehát mostantól még véletlenül se legyen térdtámaszunk, illetve ne kövessük a ló mozgását, mert csak ártunk az ízületeinknek!!! :)) De szeretem az ilyen okos embereket....

Természetesen le kell nyomni a sarkat, nem erőltetni kell, hogy fájjon, csak biztosan kell állnia a lábnak a kengyelben, az ülést hivatott ez mélyíteni, valamint balesetmegelőzési okai is vannak, ahogy már előttem is leírták. Hozzátartozik a szabályos üléshez, lehet elemezgetni, de mindennek megvan a szükséges rossz oldala..

2012. ápr. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!