Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyire kell változatosan...

Mennyire kell változatosan etetni egy macskát?

Figyelt kérdés
Macsekom nem hajlandó egyetlen fajta kajával jóllakni, átlag 4-5 falat után másvalamit kér. Nem arról van szó, hogy bármelyik is ne ízlene neki, mert evés közben vissza-visszatér mindegyikre. Jogos elvárás egy cicustól a svédasztalos étkeztetés, vagy csak én fogtam ki egy finnyás dögöt?

2012. ápr. 20. 21:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Mármint úgy érted, hogy adsz neki egy fajtát, eszik belőle, abbahagyja pár falat után, és ha nem cseréled neki, akkor visszamegy később enni?

Mert ha igen, akkor ez teljesen normális a cicáktól. Nem egyszerre akarnak jól lakni. Többször esznek keveset.

A miénk vegyes alutasakos kitekatot kap drágább fajta táppal és mindig megeszi. Néha napján egy kis csirkemellet is kap. Nagyjából ennyi.

2012. ápr. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem, hanem eszik 4-5 falatot, aztán megáll, és addig néz rám hatalmas szemekkel, amíg egy másik fajta kaját nem teszek a tányérjára, ebből is eszik pár falatot, és követeli a következő fogást. Ha nem jön be neki a szemmel szuggerálás, akkor nyávog is.
2012. ápr. 20. 22:26
 3/8 anonim ***** válasza:

Én biztos nem adnék neki újabb fogást. Egye azt amit kap, elvégre te tartod őt, te vagy a főnök és nem ő. Ha nyávog, hát nyávogjon, ne dőlj be a hisztinek. :)


Próbálj meg néhány napig így tenni, biztos vagyok benne, hogy ha nem kap másik kaját, akkor majd csak ráfanyalodik. Ne félj, 1 napig is simán bírják kaja nélkül. :)


Szóval a lényeg, hogy próbálj te lenni a főnök. :)

2012. ápr. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igyekszem, köszi! :) Akkor holnaptól kemény idők jönnek a cicusra. :))
2012. ápr. 20. 22:40
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Ah khurva milyen macska e? Dög egyhe ki a bellit! ! Én nem eszek napi ennyit, üssed agyhon.
2012. ápr. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Dehogy ütöm! Imádom, ha a gatyám is rámegy! :)
2012. ápr. 20. 23:01
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem semmi jószág! Mindegyik macska fifikás valamilyen szinten, hát a Tied most viszi a prímet :D


Egyébként egyetértek a válaszolókkal, ne adj neki másikat. Talán még vissza tudod fordítani valamilyen szinten a finnyásságát. Annyit viszont szerintem tarts meg, hogy ha elfogyasztott egy alutasakost/konzervet, akkor más fajtából, más ízt adsz neki, hogy ilyen szempontból megmaradjon a változatosság.

Bárcsak engem is ilyen svédasztalosan etetnének minden nap :D

2012. ápr. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha nyávog,ne adj neki másikat.Majd megunja egy idő után,és meg fogja enni.
2012. ápr. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!