Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan vigyázzak a cicámra?...

Hogyan vigyázzak a cicámra? Mit tegyek, hogy ne üsse el az autó?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 25. 10:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
51%
hát erre így nem lehet válaszolni! mi a pontos kérdés? udvaron tartod kerítés nélkül azért kérded? pontosíts kérlek
2012. ápr. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
51%

Semmit nem tehetsz. Nekem volt egy testvérpár cicám, mindkettő műtve. A fiú mindig eltűnt, megsérült, majd autó ütötte el. Ő semmitől nem félt. A kislány mai napig szinte mindentől retteg, nem megy autók közelébe, és így életben van :).

A cica ilyen téren nem nevelhető.

2012. ápr. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos semmit nem tudsz tenni,max a ház köré macskabiztos kerítés,hogy a cica ne tudjon kimenni a krtből

Sajnos tegnap láttam amint egy nyakörves kedves vörös cica átmegy az úton..nem is aggódtam miatta hisz körül néztem aztán egy barom gázt adott és szánt szándékkal elütötte a cicát :(Teljesen ledermedtem..a szemétnem jól eltört és behorpadt a kocsija bár inkább a lába tört volna ketté mikor rálépett a gázra.Sajnos mi emberek inteligensnek mondjuk magunkat pedig messze vannak tőle nagyon sokan,egy állat szánt szándékkal sose öl.

Nagyon vigyázz a cicádra nehogy egy ilyen elé kerüljön!

2012. ápr. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
26%

Nem bántásból mondom és javítsatok ki ha tévedek, de a macska semmilyen szempontból nem nevelhető. Maximum szobatisztaságra. Öntörvényű állat, amely alkalmazkodni képes az emberhez, ha érdekei úgy kívánják. (kaja,meleg szálláshely) Ha egyet gondol akkor lelép akár napokra is.


Meglehet vannak kivételek, de aki szófogadó hűséges állatot akar az inkább kutyában gondolkozzon szerintem.

Remélem nem bántottam meg egy macskást sem, nem állt szándékomban csak leírtam a véleményem.

2012. ápr. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Arra lennék kiváncsi, ha kijárós lenne a cicám, akkor elütné-e az autó. Nem tudom máshogy írni. Nyilván egy keritést át tud mászni.
2012. ápr. 25. 11:05
 6/16 anonim ***** válasza:
0%

Mint írtam előbb macskát elég nehéz korlátozni. Kivéve ha bezárod dehát az.... nem szép na.

Az azért mindenképp megnyugtathat hogy a macskák nagyon ügyesek, gyorsak és kiválóak a reflexeik. Kicsi az esélye hogy elüssék egy egy kalandozása folyamán.

2012. ápr. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
De kivédeni nem lehet. Nagyon forgalmas környéken laksz kérdező hogy így aggódsz emiatt?
2012. ápr. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
tudsz olyan kerítést csinálni amin nem tud kimászni :)a lényeg,hogy a kerítés felső része befelé dőljön azon nem tudnak kimenni.
2012. ápr. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nem forgalmas helyen lakom, de gondolom elég 1 autó, nem kell 50 hozzá. Csak nem tudnám elviselni a gondolatot, hogy az én felelőségem a dolog és rajtam múlik az élete.
2012. ápr. 25. 12:01
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

Mint írtam a macska nagyon öntörvényű állat, ha nem zárod korlátok közé, akkor nem tudod visszatartani a kalandozástól. Hiába szeretnéd ilyen értelemben nem nevelhető, ha menni akar nem fog visszajönni a kapuból hiába hívod. Nem kutya.


Szerintem sokat segít, hogy oldja a szorongásodat az, hogy gondolj rá úgy mint egy felnőtt gyermekre. Akit már elengedett a szülői kéz. Ugyanúgy szereti, ugyanúgy óvja, de ha bajba kerül, már nem az övé a felelősség.

2012. ápr. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!