Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalanított kanmacska...

Ivartalanított kanmacska bánthatja a nőstény macskám most született kiscicáit?

Figyelt kérdés
Kb. két hete ivartalanítottam a kanmacskámat (10 hónapos) és a nőstény cicám meg tegnap szült 4 gyönyörű kiscicát. Most odafigyelek, lehetőség szerint elzárva tartom őket egymástól csak amikor ott vagyok akkor engedem be hozzá a kanmacskát. Egyébként semmi jelét nem mutatja hogy bántaná őket, de nem tudom akkor mit csinálna, ha például a nőstény cicám otthagyná őket mondjuk azért mert piszkítania kell vagy kimegy egy picit a kertbe. Szóval benne lehet a kanmacskámban ez az ösztön és figyelnem kell, ha igen, akkor meddig? Köszönöm előre a válaszokat!

2012. ápr. 26. 09:12
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja és különben a kanmacskám a nőstény macskám kölyke.
2012. ápr. 26. 09:15
 2/9 anonim ***** válasza:
49%
Nem bántja őket. Testvérek. Szagról ismerik egymást. Felesleges lenne megölnie őket. Ha nem lenne kasztrálva akkor sem bántaná őket, mert az anyja nem párosodna vele semmiképp. Nem kell félteni tőle a kicsiket.
2012. ápr. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Bánthatja. A kan macskát úgy hívják, hogy kandúr!
2012. ápr. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%
Na de ivartalanított, azt hogy hívod?:) Eunuk :D
2012. ápr. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Miért változna meg attól, mert ivartalanított? Így is, úgy is kandúr. Ez egy balkáni gondolkodásmód, hogy a golyója nélkül ő már szegény csak egy szerencsétlen. Tessék végre felnőtt módjára gondolkodni vagy legalább európai módon kedves előző válaszoló!
2012. ápr. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Most akkor bánthatja vagy nem a kandúrkám? :) Köszi az eddigi válaszokat.
2012. ápr. 26. 14:30
 7/9 anonim ***** válasza:
A nőstény macska viselkedése egyértelműen azt mutatja, hogy nem félti a nagytesótól a kistesókat. Fújna rá, kergetné, a nagy meg sem közelíthetné a kicsiket az anya beleegyezése nélkül. A nőstény tudja, hogy nincsenek veszélyben a kicsinyei azért nyugodt. Volna mit tanulnunk tőlük az bizonyos.
2012. ápr. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ez igaz, és meg is nyalogatta a kandúrkámat, de azért egy darabig még odafigyelek hogy ne legyen egyedül a picikkel. Egyébként nagyon édi cicák lettek, egy fekete, egy fekete-fehér, és két világos zsemle színű. Nem is nagyon láttam ilyen egyszínű zsemleszínű házimacskát :))
2012. ápr. 26. 23:56
 9/9 anonim ***** válasza:
elvileg bánthatja de kis esély van rá, de ha kötődik az annyjához akkor a kicsit nem bántja. (saját tapasztalatból mondom mert nekem rengeteg macskám volt vegyesen (fiú, lány, kicsi) egyszerre és soha sem bántotta azt a cicát amelyiket ismerte. De az idegen macskákkal vigyáznod kell!!!
2012. máj. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!