Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macska nevelése mennyiben...

A macska nevelése mennyiben más, mint a kutyáé?

Figyelt kérdés
Egy konkrét példa: a cicám mindig velem alszik, reggel is addig lustálkodik,a meddig én fel nem kelek. De ahogy felkelek, követ mindenhová a lakásban(kaját kapott már, nem azért csinálja). Mivel jó idő van, az ablakok is ki vannak nyitva, bármikor kimehet. De ha pl. bezárkózom a fürdőbe/WC-be, akkor leül az ajtó túloldalára, nyávog és kaparja az ajtót. Erre a viselkedésre a kutyánál azonnal azt mondanám, hogy szeparációs stressz, de van egyáltalán ilyen a macskánál? Mikor a kutyámat vettem, próbáltam mindent megtudni az adott fajtáról, de egy befogadott házicica esetében nem tudom, mi a "normális". Ezért lennék kíváncsi a macska nevelésének "szabályaira".
2012. máj. 11. 12:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem, a macsek nem ragaszkodik ennyire a gazdájához sajnos (sőt, szerintem inkább ő tekint téged alattvalójának :))

Egyszerűen csak azért nyávog, mert bezártad.

A macskák azt szeretik tenni, amit ők jónak látnak. Ha ebben megakadályozod őket, még bosszút is tudnak állni sunyiban :D


Nevelni nem iagzán lehet őket.

Időben megeteted, néha megdögönyözöd, és hagyod hogy ellegyen magával.

Akkor jól érzi magát :)

2012. máj. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Macskát részben lehet nevelni. Az enyém is azt csinája amit írtál. Ha bent vagyok a szobában bejön és lefekszik a szőnyegre, ha kimegyek a kertbe jön utánam, ha felmegyek a padlásra oda is követ. Ha az autót takarítom vagy szerelem ott űl mellettem, vagy a motorháztetőn fekszik. És így megy egész nap. Ha elmegyek otthonról elkísér a kapuig, majd mikor érkezem elém jön. De vannak szabályok és azokat megérti. Pl. nem jöhet fel az ágyra, az asztalra, nem mászkálhat a polcokon a TV tetején, stb. Volt hogy bepróbálkozott, de rákiabáltam és észre vette magát. Ha nagyon dúrva dolgot csinál vagy többször is valamivel bepróbálkozik akkor a fenekére csaphatsz, nem fog belehalni. És meg fogja érteni. Nem hülye csak sunyi.
2012. máj. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is pont ilyen, ha bemegyek a fürdőbe és nyitva hagyom az ajtót, akkor nem jön utánam, mert a fürdőt köti a vízhez (fürdés), amit nem szeret, de ha becsukom az ajtót, akkor meg nyávog, hogy menjek ki hozzá.Ha bejön, és ő pihenni akar, be kell kísérni a helyére, mert addig nyávog, amíg nem megyek vele!Ha fekszek az ágyon, felugrik mellém és rögtön teszi a fejét a tenyerembe, mert alvás előtt meg kell simogatnom!igen felsőbbrendűnek érzi magát ilyenkor, de én így imádom.Szobatiszta, kikéredzkedik, és addig nyávog a párkányom , amíg be nem engedem!Nekem volt szobanövényem a földön és amikor kicsi volt észre vettem, hogy mindig a szobanövény földjébe kakál, és akkor volt egy kis megvertem nem durva keretek között és belenyomtam az orrát, de ez csak akkor és csak is akkor, amikor éppen csinálja, mert amikor már nem tudja miért kap ki, az nem jó!És egyetlen egyszer akkor kapott ki és azóta sem csinál semmi rosszat, mert megértette, hogy ezt nem szabad!Imádnak a cicák játszani, ha egy cérnára raksz egy gombot és húzogatod előtte, vagy akármit, amit prédának tekint és meg kell fognia, mert így tanulja a vadászatot.Én imádom az enyémet, ha valami baja van, már rohanok az orvoshoz vele vagy felhívom, hogy mi miért van, ez normális e stb...És persze a szokásos dolog, sokkal nyugisabb is, amióta ki van ivartalanítva!!!!
2012. máj. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nem, pont az a lényeg, hoyg ő van kint, mégis hozzám akar bejönni. Volt már olyan macskám, mint amit leírtál, ő igazi szabad szellem volt, de ez a cica inkább tűnik kutyának, mint macskának. A nap nagy részében velem van, fekszik velem a kanapén, és órákig képes dorombolni.
2012. máj. 11. 13:04
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a többiek válaszát is, akkor egyáltalán nem rossz dolog amit csinál. nála nem érzem a felsőbbrendűséget, talán amiatt, hogy befogadtuk, vagy nem tudom, de egy imádnivaló cica, mint írtam, inkább kutyajellemmel(a kutyám meg olyan magának való, mint egy macska :D) úgyhogy meg vagyok velük áldva. A cicát már csak a lopásról kell leszoktatnom(az első időszakban hányásig evett, gondolom az éhezés miatt), és akkor semmi probléma nem lesz.
2012. máj. 11. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!