Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehet leszoktatni a...

Hogyan lehet leszoktatni a cicát arról, hogy körömmel együtt játsszon, dagasszon? Fáj is, meg sokszor kárt tesz a ruhákban, ágyneműben.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


2 cicám van, az egyik egy idős cicus, 10 éves ivartalanított nőstény. A másik cicám egy 8 hónapos ivartalanított kandúrka. A nőstény macskával semmi baj nincs, ő szépen, kedvesen és óvatosan játszik velünk, a karmocskáit mindig visszahúzza, és dagasztani is csak a mancsával szokott.


Viszont a kandúrom nagyon eleven, játékos még, gyakran odakap a nagy játék hevében a kezemnek, néha ha csak elsétálok mellette, a lábamat is le akarja vadászni, gyakorlatilag mindenre ugrik, ami mozog. Ez még nem is lenne baj, mert tudom, hogy még kölyök és emiatt ilyen élénk, meg virgonc a kis kópé, de sajnos néha nagyon fáj, amit csinál, mert körömmel kap oda, nem csak a mancsával. Folyton összekarmolja játék közben a kezemet, sokszor beleakad a nadrágomba, amikor az ölemben simogatom és dagaszt, és kiszaggatja a ruháimat, az ágyneműt, játék közben a függönyt, stb.


Hogyan tudnám leszoktatni róla, hogy kiengedje a karmait? A nagy cicánk tudja, hogy óvatosan kell játszania. Hogy lehetne ezt megtanítani a kicsinek is?



2012. máj. 11. 20:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha eddig még nem tettétek, akkor vágd le a karmai végét. Erre való karomvágó ollóval persze. És kaparófa legyen neki!

Ezeken kívül mást nem igazán tudsz tenni, de általában ez a két dolog bőven elég. :)

2012. máj. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kaparófája van idebent, meg minden nap ki is szoktunk menni vele a kertbe kicsit játszani, és ott tud fára is mászni, meg ilyesmi. :)


De köszönöm szépen a tippet, a karmai tényleg nincsenek levágva, mert nem tudtam, hogy azt szabad-e. :)

2012. máj. 12. 17:03
 3/5 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=eeYcy81Q-zg


Ezt a videót nézd meg, sok jó tanácsot ad, bár én háttal az ölembe fektetem és úgy vágom neki, de majd kitapasztalod hogy könnyebb.

2012. máj. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
11%
vágd le a lábát
2012. máj. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én sosem vágtam, és meg tudják tanulni, hogy visszahúzzák. Adj neki valamilyen jelzést, amikor fáj. Pl. amikor "dagaszt" és kiengedi a karmait, az ujjhegyeddel megkopogtatod a lábfejét, vagy elveszed, felszisszensz/rászólsz, ha megkarmol, és azonnal abbahagyod a játékot. Vagy picit rá is fújhatsz, amikor karmol. A lényeg, hogy mindig következetesen jelezd neki, hogy neked ez így nem jó. Meg fogja tanulni, csak nevelni kell.
2012. máj. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!