Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Perzsa kiscicát hol találok...

Perzsa kiscicát hol találok 10 ezer forint körüli árral! S Sajnos nagyon drágán vannak interneten, és mivel még diák vagyok nincs állandó jövedelmem, nem tudok sok pénzt kiadni egy cicáért.

Figyelt kérdés

2012. máj. 11. 22:46
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
70%
Sajnos nem tudod milyen váratlan helyzetek állhatnak be egy macskatartónál,amik nem kis kiadást jelentenek.Mint a fajta tenyésztője megtiszteltetés elmondanom neked,hogy nem haszonállatokról van szó és egy kedvenc cica is ugyanazt az odaadást és minőségi nevelést kapja mint agy kiállítás minőségű társa.Amennyiben egy macska kell neked javaslom a játékcicákat vagy vannak nagyon jó macskás szobrok és nem is drágák.
2012. máj. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:
most pusztult el 8 éves cicám és megnyugodhatsz nem szobor volt, csak nem lehetek olyan szörnyű állat tartó ha lehúzott mellettem 8 évet. Nem szegény családból származom, van 2 bernipásztor kutyánk,(sajnos csak volt) két macskánk valamint volt egy házinyuszim aki sajnos genetikai rendellenesség miatt elpusztult és mindet el tudjuk/tudtuk tartani minőségi táppal és a legnagyobb törődéssel, szóval nem kell rögtön azt gondolni hogy mivel diák vagyok nem tudom neki megadni azt a törődést és odafigyelést mint egy felnőtt ember, nekem is vannak szüleim akiknek van szivük és ha valami baj lenne a cicával mindent megtennének hogy rendbejöjjön!
2012. máj. 12. 10:37
 13/30 anonim ***** válasza:
53%
8 év egy macska életében elég rövid időnek számít, úgyhogy erre a CSAK 8 évre annyira ne legyél büszke. Egy jó gazdánál, megfelelő tartás esetén egy macska 13-14 évet simán megél, náluk az ennél idősebbek számítanak igazán idősnek. A tiéd elég fiatalka volt......
2012. máj. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
75%
Sajnos volt már dolgom felelősségteljes diákkal és jószívű szüleikkel..A cica az utcán végezte.Ha annyira jómódúak vagytok akkor talán nem kéne smucigoskodni egy cicán.
2012. máj. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
nem biztos hogy elpusztult a cica, lehet hogy elütötték mert kiszökött a házból olyan 2-3 hónapja és azóta nem láttam sehol, az is lehet hogy ellopták :( senki nem mondta hogy annyira jómódúak vagyunk, csak hogy a legnagyobb törődéssel tartjuk az állatainkat ezt nem kell kérdőre vonni. Nem 'smuciskodni' akarok a cicán, csak tudod a saját pénzemen fogom megvenni mivel nem várom el a szüleimtől hogy tízezreket költsenek miattam! Egyébként is azért írtam ki a kérdést hogy segítséget kérjek, nem azért hogy agyatlanok az okoskodásukkal fárasszanak le! Szóval ha nem tudsz segíteni csak magyarázni akkor nem kell ideírni! Köszönöm szépen.
2012. máj. 12. 11:06
 16/30 anonim ***** válasza:
100%
Perzsát tenyésztek és a cicám kárán tanultam meg,hogy nincs ajándék cica vagy aránytalanul olcsó cica!Ilyenkor azt szoktam mondani a gazdiknak,hogy spórolják össze az összeget.Sajnos nekem sincs ingyen vagy nagyon olcsón semmi és az állatorvos se a két szép szememért kezeli a cicáimat ha gondjuk van és a tápos se szívjóságból szállítja a tápot.
2012. máj. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
Itt még be is linkeltek egy örökbefogadható perzsa cicát aki 3 éves.
2012. máj. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
igen, sajnos elég drágák ezek a cicák.. de július közepén fogom megkapni nyári munkáért az első fizetésem, és ha addig nem találok 10-15 ezerért kiscicát akkor azt hiszem rászánom magam kicsit drágábbra. :)
2012. máj. 12. 11:17
 19/30 anonim ***** válasza:
100%
Én azt javaslom neked, hogy inkább várj és gyűjtögess még. A perzsát nagyon nehéz tenyészteni, mert a nyomott orra miatt tucatnyi betegségre hajlamos lehet, akkor meg olyan sok lesz a havi állatorvosi költségetek, hogy ihaj. Az ilyen olcsó, átgondolatlan párosításból született kiscicáknál meg erre hatalmas esély van. Én is elég sokáig gyűjtöttem egy törzskönyves kiskutyára, de megérte. Sőt, mivel előtte hónapokig leveleztem a tenyésztővel, úgy megkedvelt, hogy nagyon-nagyon jelentős kedvezményt kaptam az anyagi helyzetemre való tekintettel... Sőt, azt a kölyköt kaptam meg, amit magának hagyott volna meg, a leggyönyörűbbet, tucatnyi tenyésztő ámuldozott már rajta kiállításon (igaz, még csak nézőként voltunk). Nekem sem volt állandó jövedelmem, de tudtam egy négy órás munkát vállalni, nem is kellett minden nap bemenni. Sokáig spóroltam, de megérte.
2012. máj. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

Hobbi cicának szerintem egy sima házi cicus is megtenné. Nem akarok semmibe sem beleszólni, de nekem mindkét cicám mentett cica, az egyiket az utcáról szedtem össze 6 hetes korában, a másik cicát meg kb fél évesen hoztam haza, és mindkettő hálás, hűséges, ragaszkodó cicus lett, tökéletes házi kedvencek és családtagok.


Nem azt mondom, hogy ne vegyél perzsát, de érted... annyi cica van a menhelyeken és az utcákon, akik családra, gazdira várnak. Ha mindenképpen perzsa macskát szeretnél, akkor fogadj egyet örökbe. Fajtatisztát is elajándékoznak ma már, csak meg kell keresned az állatvédőket. Menj el az Illatos útra és hozz el egyet, vagy fogadj örökbe egy macskamentőtől. Náluk is biztos nem egy perzsa macska van.


De 10.000 ft-ért ne akarj tenyésztőtől venni, mert hidd el, hogy nekik sokkal több pénzbe kerül felnevelni egy egészséges kiscicát, mint pár ezer forint. Aki meg ennyiért odaadja, az szaporító, és tuti, hogy nem rendes, egészséges cicákat árul...


Én azt mondom, a menhelyek dugig vannak árva, gazdisodni vágyó cicákkal, ha ennyire kevés pénzből akarsz fajtatiszta macskát, először ott nézz körül, és azt a 10.000 ft-ot pedig add egy macskamentő csoportnak. Ők minden kis segítséget hálásan fogadnak, és minden támogatásnak örülnek.

2012. máj. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!