Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen házi kosztot adjak...

Milyen házi kosztot adjak vagy csináljak a macskáimnak? Leakarom szoktatni őket az állandó konzervről mert már sokba kerül 1 hónapban. Nem tudom mi az amit adhatok nekik és meg is ennék.

Figyelt kérdés
2011. jan. 17. 09:21
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
Mennyi idősek a cicáid?
2011. jan. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Az egyik 1 éves, ő a "függő" a másik 4 hónapos és nem akarom, hogy ő is csak azt egye meg.
2011. jan. 17. 09:36
 3/34 anonim ***** válasza:
53%
Nos. Ha nem a megfelelő kajával eteted, arra számíthatsz, hogy májbetegségben fog elpusztulni a cicus. Pont most láttam egy ilyet, elég szörnyű volt. Na és a diétás táp a simánál is jóval többe kerül a beteg macskának.
2011. jan. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
És valami ötlet? Nem akarom,hogy betegek legyenek ezért kérnék tanácsokat tapasztalatokat!
2011. jan. 17. 09:50
 5/34 anonim ***** válasza:
0%

3-6 hónaposoknak: Tojáslepény, ugyanez májjal, és szárnyashússal töltve, tejfölös sertésnyelv,hirtelen sült májszeletek burgonyapürével, tőke, vagy tonhal vagdalékok kisütve, főzve, vagy párizsiasan megsütve, filézett keszegből, busából,vagy amúrból párolva. Felnőtt macskáknak:rizses csirke,májgombóc, marhaszív burgonyapürével, belsőség kukoricadarával, rizseshús, tejfölös tojásos zúza,mája, májkrém, tojásos halkrém nyúlpástétom.

Ha érdekel valamelyiknek a receptje, írd meg, melyik, és elküldöm.

2011. jan. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:

Nagyon sok cica egész jól megél a házi koszton is. Azelőtt nem nagyon ismerték a macska tápokat, konzerveket, mégis egész szép kort megéltek. Bár az igaz, hogy ezek többnyire kinti cicák voltak, s egerészhettek is. Most nekem is benti cicám van kettő, és sajnos én is tapasztalom, hogy nem olcsó az etetésük, de amíg tehetem, megveszem a megszokottat. A már függővé vált cicát is ki lehet úgy koplaltatni, hogy megegye az egyéb kaját is - ezt az én nagyon finnyás macskámnak is állatorvos ajánlotta.

Ha benti cicáid vannak, valamilyen formában muszáj húsfélét is adni, mert egerészni nem tud. Szerintem ha sikerül néha olcsóbb marha, hal vagy baromfihúshoz jutnod, érdemes nagyobb mennyiséget megvenni és kis adagokban lefagyasztani. Ebből lehet házilag is készíteni nekik kaját rizzsel, tésztával, zöldséggel, talán pici sót is lehet tenni bele, de tényleg csak keveset. Ha nem kapnak mást, biztosan rászoknak erre is, és még azt is megkockáztatom, hogy értékesebb kaját kapnak ebben a formában, szerintem sokkal olcsóbban. Esetleg még a ráfordított idővel is lehet spórolni azzal, hogy a már kész kaját fagyasztod le kis adagokban. Ha belefér a keretbe, akkor adhatsz nekik macskának való vitaminokat.

2011. jan. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

Jaj, az jó lenne ha nem nagy gond! Ezekre lennék kíváncsi:tojásos halkrém, belsőség kukoricadarával, tojásos zúza, mája, tojáslepény, májjal, tejfölös sertésnyelv.

És a halkrémbe tehetem azt a konzerveseket ami a boltban van?

A kinti füvet mivel tudom helyettesíteni a benti cicámnak?

2011. jan. 17. 10:02
 8/34 anonim ***** válasza:

Az állatkereskedésekben lehet kapni macskafüvet, azt ültesd el egy cserépben.Tojáslepény:Az egész tojásokat felütjük egy tálban, enyhén megsózzuk,hozzáadunk egy kis tejet, vagy tejszínt, és forró zsirban kisütjük.Ugyanez, májjal töltve: marha ,csirke, vagy sertésmájat egyenletes kockákra vágjuk, kevés zsírban gyors tűzön gyakori keverés mellett megpirítjuk. Hagyjuk kihűlni, ledaráljuk és a tojáslepényt megtöltjük vele. A szárnyashúsos: Bármilyen szárnyashúsból készülhet. Fedő alatt megpároljuk a húst, egy pici só hozzáadásával, kihűlés után ledaráljuk és megtöltjük vele a lepényt.Tőkehal: igazi csemege a macskáknak!!! Az összevágott maradék haldarabokat enyhén sózzuk, vaj, és kevés víz hozzáadásával pároljuk. Kihűtjük, elkeverjük 1 db. nyers tojással, a masszát pogácsaszerűvé formázzuk, és lisztben és felvert tojásbanmegforgatva, kisütjük. Elkészíthető, keszegből és busából is, természetesen kifilézve. Belsőség kukoricadarával: A szivet félpuhára főzzük, és hozzátesszük a májat. A máj közepe nyers maradjon. Ledaráljuk. A félretett főzővizet enyhén sózzuk, és megfőzzük benne a kukoricadarát. Összekeverjük, és lehűtve adjuk. Nem véletlenül kell ledarálni, mert az ételből a válogatós macska nem tudja kimazsolázni a húst igy a növényi táplálékok értékes anyagai is a szervezetébe jutnak. Ez elkészíthető még burgonyával, és rizzsel is.Tojásos halkrém: A keszeg, vagy kárász gerinccsontjait eltávolítjuk, enyhén sós vízben a halat megfőzzük, majd ledaráljuk. Összekeverjük 2 db. főtt tojássárgájával, és egy kis tejföllel.

Remélem, ha elkészíted ezeket, meg fogják enni a cicáid, és egészséges felnőtt macskák lesznek.

2011. jan. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ki fogom próbálni őket! Vettem már ilyen macskafüvet csak az én cicám kitépte a földből gyökerestől és az egész szoba tele volt földel. :(
2011. jan. 17. 10:31
 10/34 A kérdező kommentje:

Ez a bolha elleni csepp jó lehet?

[link]

2011. jan. 17. 10:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!