Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Amikor elmegyünk sétálni a...

Amikor elmegyünk sétálni a kutyával, vagy csak úgy simán a párommal, jön utánunk a 3 cicánk. Ez miért van?

Figyelt kérdés
Minden egyes alkalommal így van. Egy szántóföldes részen lakunk, ez inkább ilyen nyaraló övezet, vízpart, erdő, szántó, rét, stb. Szóval nincs nagy közlekedés, csak az itt lakók járkálnak itt kocsival, mivel már teljesen kiépült a terület, de nem vagyunk itt sokan. A cicáink biztonságban vannak végül is, de még sem örülök annak, hogy eljönnek velünk. Kóbor kutya, vagy elüti egy kocsi valamelyiket...A kutyussal is órákat szoktunk sétálni, több km-t legyaloglunk, és a 3 cica ott battyog mellettünk. Én úgy tudtam, hogy helyhez vannak szokva a cicák, de ők hárman iszonyat messze elsétálnak velünk minden nap. És ez független attól hova tartunk, boltba, vagy csak sétálunk egyet. Ez miért van? Akkor most a macska helyhez szokott vagy inkább emberhez? Mert ők úgy követnek minket, mintha kutyák lennének. Az egyik cica ráadásul befogadott, ugyanis egy mozgó autóból dobták ki a szemünk láttára. Most már bezárom őket a házba, amíg elmegyünk, mert nagyon féltem őket. De jönnének velünk, nyávognak és addig bámulnak az ablakból, amíg el nem tűnünk.
2012. máj. 13. 12:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A macskák is ragaszkodnak a gazdihoz. Nekem is volt ilyen hűséges cicám, mindig elkísért a boltig , ha gyógyszertárba mentem ami kicsit távolabb volt, mindig megértette, hogy most ülj le ide, mindjárt jövök. Leült és amikor visszaértem ugyan úgy ült és várt rám. Ha dolgozni mentem bekellet zárni, hogy ne jöjjön utánam és ne csavarogjon.
2012. máj. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nagyon aranyos,nem kellene tiltani.A macska nem helyhez ragaszkodik ezt azok terjesztik akik nem szeretik nem foglalkoznak velük csak néha odalöknek nekik valami ennivalót aztán ennyi.Ilyenkor tényleg csak a helyhez a teli tálhoz ragaszkodnak.
2012. máj. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen aranyosak. :) Én csak azért tiltom, mert félek, hogy bajuk lesz. Megijednek valamitől, és kiszaladnak a kocsi elé. Az út szélén sétálunk, hamar megtörténhet a baj. Még járda sincs, pedig akkor talán nem lenne gond.
2012. máj. 13. 15:56
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen ilyen helyen veszélyes, én is féltem, hogy ne hogy kifusson az utcára. De ha velem volt olyan volt mint egy kis angyal.

Azért írom, hogy volt, mert már nincs. Szép kort élt meg.

2012. máj. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

ma 16:07


Sajnálom a cicádat. De nagyon jó gazdi lehettél, ha így ragaszkodott hozzád. Azért is volt hosszú élete. :) De ugye nem az ilyen séták alatt lett baja? Az öregség miatt halt meg? Köszönöm a válaszokat!

2012. máj. 13. 20:43
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen öreg volt.

Jó éjszakát.

2012. máj. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!